Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Εδώ όλες οι πληροφορίες, ερωτήσεις & φήμες για την Aegean Airlines
Άβαταρ μέλους
tassos76
Economy-Class
Economy-Class
x 14

Re: Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Δημοσίευσηαπό tassos76 » 24 Ιούλ 2020, 14:57

Επιτέλους! Η Olympic Air, μέλος της Aegean Group, καινοτομεί και ξεκινά τη διάθεση ναύλων Business ΚΑΙ για το στόλο των Q400, στα δρομολόγια ATH-JTR και ATH-JMK. :thx:

Δώσε μας κι άλλο πόνο, ΟΑ!

Α, θα θυμηθούμε τις ωραίες αυτές μέρες που πηγαίναμε στο νησάκι με τις 1 έως 12 σειρές πρίμιουμ ικόνομι με κρύα σαλάτα ζυμαρικών και σσσσοκολατάκι από το παπαγκαλίνο και τις υπόλοιπες 9 σειρές με την πλέμπα....
1 x

Άβαταρ μέλους
aakunz
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): GRL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGKC
x 678

Δημοσίευσηαπό aakunz » 24 Ιούλ 2020, 17:13

Και όχι μόνο αυτό. Θα έχουμε KAI τη διπλανή θέση κενή! :party:

Τάσο, μου θύμησες κάποια έκτακτη πτήση ΟΑ επί εποχής MIG, όταν γινόταν ένας χαμός με τις απεργίες της ΠΝΟ, με Q400 από JTR που είχε Premium Y μέχρι και τη σειρά 19 από τις 21 κι επειδή δε μπορούσαν να πάνε το κουρτινάκι μέχρι το τέλος, το είχαν ονομάσει "virtual divider".
2 x

lefas
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class

Δημοσίευσηαπό lefas » 26 Ιούλ 2020, 19:41

lefas έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα. Η ερώτηση μου έχει ως εξης: Αγοράστηκαν εισιτήρια για 4μελη οικογένεια με έναν κωδικό κράτησης. Οι θέσεις που θα τους δωθουν δωρεάν και τυχαία κατά το τσεκ ιν, είναι όλοι μαζί (πτήση SKG-CHQ-SKG, 3+3 θέσεις διαμόρφωση αφους) ή θα πρέπει να πληρώσω όπως και να έχει τα 3ευρα; Ευχαριστώ.

Τελικά, ναύλος go light, κατά το check in, μας έδωσε θέσεις σε σειρά. Οπότε, δεν υπήρχε πρόβλημα και όλοι ταξίδεψαν μαζί. Αντίστοιχη περίπτωση παλαιότερα, στην αγαπημένη αεροπορικη εταιρεία, δε έγινε κάτι αντίστοιχο και υπήρχε σχετική επιβαρυνση.
0 x

Επιστροφή σε “Aegean Airlines”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες