MALEV

γενικα με τη malev οι πρώτες θέσεις , ακόμα και στην οικονομική είναι τύποθ bussines , δηλαδή δεν αλλάζουν όπωσ στις άλλες εταιρείες

τώρα μια που και ο φίλος σου ταξιδέυει με (mother) fokker ( lol ) ας κάτσει στις 2-3 πρωτες οικονομικέσ σειρές ...να αποφυγει και το θόρυβο των μυχανών απο πίσω .
 
αν δεν έχει χρεωκοπήσει ώσπου να πετάξει ο φίλος σου...
 
Η Malev αναβάθμισε το site της!
Πολύ καλή δουλειά!
 
Τελικά τι γίνεται με τη MALEV;Θα κλείσει ή όχι;
Τα δρομολόγια προς Θεσσαλονίκη εκτελούνται κανονικά;
 
Απ' ότι δείχνει, πάει πάλι σε ρώσικα χέρια και συνεργασία με Aeroflot. Πολύ χλωμό να κλείσει προς το παρόν, μην ανησυχείς. Εδώ δεν ανησυχώ εγώ για τη SkyEurope που έκλεισα τόσα εισιτήρια ;)
============
Malev sold
Aircargo - Asia Pacific - 26 Ιαν. 2009
Hungarian national airline Malev is to be sold to Russia's state-owned Vnesheconombank (VEB) and will take on Russia's Aeroflot as a strategic partner. ...
http://www.impactpub.com.au/aircargo/in ... &Itemid=60
http://news.google.gr/news?hl=el&ned=&q=malev&btnG=Αναζήτηση+Ειδήσεων
 
Α ωραία γιατί σκέφτομαι για Βουδαπέστη τον Μάρτιο(έχω πετάξει ήδη 2 φορές με την εταιρία και τη θεωρώ αξιοπρεπέστατη)
Τώρα όμως φίλε Cyverius μία άλλη απορία..
Η Malev στη Oneworld
H Aeroflot στη Skyteam..
Να υποθέσω ότι η πρώτη θα αποχωρήσει απο τη συμμαχία της;;
 
Προφανώς κάτι τέτοιο θα γίνει... δε μπορεί από αλλού να τρώει, αλλού να πίνει και αλλού να δίνει τα μίλια
 
Καλησπέρα! Πρόσφατα ταξίδεψα με την εν λόγω εταιρεία! Μπορώ να πω άριστα! Νέα αεροσκάφη, το προσωπικό επαγγελαμτίες αλλά το παράπονο μου είναι το φαγητό! Πιστεύω πως για μία πτήση 2 ωρών δεν διαρκεί ένα μικρό απλό σάντουιτς! Πιο πολλά δίνει η Athens σε μία πτήση εσωτερικού!

Ελπίζω αυτό να διορθωθεί μελλοντικά!
Καλά ταξίδια!
Μανος
 
Πλέον οι Ουγγρικές Αερογραμμές έχουν νέο οnline booking system.Το οποίο εκ πρώτης άποψης φαίνεται πιο γρήγορο από το προηγούμενο (βλέπεις ολοκληρωμένη τιμή από το 2ο βήμα και βλέπεις τύπο αεροσκάφος από το τρίτο). Ενα μειωνέκτημα είναι πως παρέχεται σε Ουγγρικά,Αγγλικά και Γερμανικά ενώ παλιά είχε και Ελληνικά :great:
 
manos_p":1r1t5ter said:
Καλησπέρα! Πρόσφατα ταξίδεψα με την εν λόγω εταιρεία! Μπορώ να πω άριστα! Νέα αεροσκάφη, το προσωπικό επαγγελαμτίες αλλά το παράπονο μου είναι το φαγητό! Πιστεύω πως για μία πτήση 2 ωρών δεν διαρκεί ένα μικρό απλό σάντουιτς! Πιο πολλά δίνει η Athens σε μία πτήση εσωτερικού!

Ελπίζω αυτό να διορθωθεί μελλοντικά!
Καλά ταξίδια!
Μανος

δεν είναι η μοναδική εταιρεία που προσφέρει μόνο το σαντουιτσάκι.
αν πετάξεις με αλιτάλια ή ΚΛΜ θα δείς πολλά χειρότερα.

τελικά μόνο οι ελληνικές εταιρείες ακόμα προσφέρουν το γευματάκι.
 
Top