Προσλήψεις στην Aegean

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Αγαπητοί εργαζόμενοι της Αιγαίου, ο πρώτος από εσάς που θα ξεκινήσει τον θεσμό του "σωματείου", θα έχει τον απόλυτο σεβασμό στα πρόσωπα της αεροπορικής και μη κοινωνίας, στα πρόσωπά μας. Χαλεποί οι καιροί για τις δημοκρατίες. Πόσο μάλλον στις... ιδιωτικές. Κατανοώ. Ζητώ και την κατανόηση των συμφορουμιστών για το σχετικά οφ τόπικ. Ευχαριστώ

δικός σας
 
Αγαπητοί εργαζόμενοι της Αιγαίου, ο πρώτος από εσάς που θα ξεκινήσει τον θεσμό του "σωματείου", θα έχει τον απόλυτο σεβασμό στα πρόσωπα της αεροπορικής και μη κοινωνίας...

Θελω να συμπληρωσω πως θα εχει ακομα πιο μεγαλο σεβασμο αν το σωματειο εχει υγιη τροπο σκεψης και δρασης. Εννοω πως το σωματειο πρεπει να ειναι εκει για τους εργαζομενους αλλα οχι σε βαρος της εταιριας, που αν το σκεφτουμε καλα οποιαδηποτε δραση η οποια ζημιωνει την εταιρια ζημιωνει τελικα τους ιδιους τους εργαζομενους. Ενα σωματειο με διαπραγματευτικη δυναμη που σκοπος του θα ειναι να καλυτερεψει τις συνθηκες εργασιας με γνωμονα την ευρυθμη και κερδοφορα λειτουργια της εταιριας και οχι μονο τις αποδοχες, τα ρεπο και τις αδειες των εργαζομενων οπως συνεβη παλιοτερα σε αλλες εταιριες οι οποιες τελικα καταληγουν σιγα σιγα στα αζητητα.
 
συνέντευξη ιπτάμενων συνοδών?

γεια σας! είμαι καινούριο μέλος στο forum. έκανα αίτηση στην aegean για ιπτάμενη συνοδός για πρώτη φορά χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία. ήθελα να ρωτήσω πότε περίπου καλούν για συνέντευξη? ξέρει κανείς ποια κριτήρια λαμβάνουν περισσότερο υπόψη? οποιαδήποτε σχετική πληροφορία θα με ενδιέφερε όπως επίσης και πόσο είναι το διάστημα που μπορείς να δουλέψεις ως συνοδός. ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 
Γεια σας φιλοι συμφορμιτες εχει ακουστει τιποτα για προσληψεις χειριστων απο την Αιγαιου στους προσεχεις μηνες....σορρυ αν ειναι λιγο ακαιρη η ερωτηση μου. :thx:

Υ.Γ. Ελπιζω να ανοιξουμε και αναλογο φορουμ απο Σεπτεμβριο για την επισημη αγαπημενη την Ολυμπιακη Αεροπορια. :rolleyes:
 
ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ

Η ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ Α.Ε.

Προκειμένου να καλύψει τις επιχειρησιακές ανάγκες της ζητά να προσλάβει:

ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ

Προσόντα :

• Πτυχίο JAR CPL με ATPL Theory Credit(Frozen ATPL) ή JAR ATPL
• Multi Engine Instrument Rating σε ισχύ
• Πιστοποιητικό Υγείας "Τάξης 1" σε ισχύ
• Πτυχίο Ραδιοτηλεφωνίας
• Άριστη γνώση Ελληνικών και Αγγλικών
• Ηλικία έως 33 ετών
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
• ΜCC Course ή Πανεπιστημιακό πτυχίο θα θεωρηθεί προσόν

Η διαδικασία επιλογής περιλαμβάνει Ψυχομετρικά Tests, Γραπτές Εξετάσεις, Αξιολόγηση Flight Simulator και Προσωπική Συνέντευξη.

Αποστολή βιογραφικών μόνο μέσω e-mail και έως 30/05/2009 στην ηλεκτρονική διεύθυνση:
pilots@aegeanair.com

Στα βιογραφικά θα πρέπει να αναφέρεται e-mail επικοινωνίας και να επισυνάπτεται έγχρωμη φωτογραφία τύπου διαβατηρίου. Βιογραφικά που έχουν σταλεί στο παρελθόν καθώς και αυτά που δεν πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα δεν θα ληφθούν υπόψη.
 
Να τα μας..να αρχισουμε να κάνουμε βιογραφικά δηλαδή..Μαλιστα,να λοιπον που η αιγαίου δεν καταλαβαίνει ούτε απο κρίση ουτε απο ελλειψη ρευστού και πάει κόντρα στο ρεύμα..Να γιατι μερικές φορες χαίρομαι που είμαι έλληνας

Η οφισιαλ προκύρηξη για προσληψη απο το σαιτ της αιγαίου παρακάτω
http://www.aegeanair.com/jobs.aspx?job=24

• Ηλικία έως 33 ετών
Βιογραφικά που έχουν σταλεί στο παρελθόν καθώς και αυτά που δεν πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα δεν θα ληφθούν υπόψη.


Τα 2 σημαντικότερα tips της παραπάνω προκύρηξης..

Καλη επιτυχία σε όλους
 
Tolisshow":9r24myyo said:
Μαλιστα,να λοιπον που η αιγαίου δεν καταλαβαίνει ούτε απο κρίση ουτε απο ελλειψη ρευστού και πάει κόντρα στο ρεύμα..Να γιατι μερικές φορες χαίρομαι που είμαι έλληνας

Τον Βγενόπουλο να ευχαριστείς.. Σαν να "ειδε" ο Βασιλάκης οτι δεν θα του μεινει κανεις και βιάζεται να βρει πιλότους για να βγει το προγραμμα τον Ιουλιο-Αυγουστο-Σεπτέμβριο γιατι τότε θα ειναι δυσκολα τα πράγματα...
 
MerNion,
εννοείς ότι η Α3 θα προσλάβει συγκυβερνήτες χωρίς απαιτούμενο type rating για να τους εκμεταλλευτεί Ιούλιο Αύγουστο Σεπτέμβριο? Εντυπωσιακό indeed...

Τα τελευταία χρόνια νομίζω η Α3 προσλαμβάνει συγκυβερνήτες σε ετήσια βάση, ή κανω λάθος?

Βγενόπουλε thanks anyway. Είσαι τεράστιος :thx:
 
Δεν νομίζω οτι θα προλάβει να τους αξιοποιήσει Ιουλιο-Αυγουστο-Σεπτέμβριο (όσους δεν εχουν type rating, γιατι μπορει να πάνε και κάποιοι με type rating) αλλά σιγουρα (κατα την άποψή μου..) τους έχει ανάγκη λόγω της κίνησης Βγενόπουλου και όχι τις αγορας των καινούριων αεροπλάνων..
 
Όπως και να έχει, θεωρώ ότι είναι θετικό.
 
Top