Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Thanks both.
Στους υπολογισμούς μου δεν είχα υπολογίσει τα μίλια από το Booking για ξενοδοχεία στα οποία θα μείνω το επόμενο διάστημα.
Αυτά είναι μίλια αναβάθμισης σωστά;
Αν ισχύει το 1 ευρώ= 2 μίλια, είναι πιθανόν να τα πιάσω..
Πάω να συνεχίσω το διάβασμα. Κάθε θρεντ έχει ΠΟΛΥ πληροφορία! :thx:
 
Όχι αυτα δεν είναι αναβάθμισης. Μόνο αυτά των πτήσεων και τα welcome της Aegean Bonus Visa είναι αναβάθμισης
 
Άρα δώρο άδωρο για την χρυσή.
Μόλις ανακάλυψα ότι για την επιστροφή μου από Λάρνακα χτες το βράδυ, μου έδωσαν μόλις 434 μίλια (ενώ προς Λάρνακα καθώς και γενικότερα για τα ταξίδια Κύπρο παίρνω 1000 για κάθε διαδρομή). Έχει να κάνει με τον ναύλο; Είναι Τ (434) ενώ πηγαίνοντας ήταν Κ(1000).

Βλέπω να τη χάνω για λίγο την χρυσή. Κρίμα. :cry:
 
Δες τους πίνακες για το πως κερδίζεις μίλια καθώς πλέον πάει βάσει απόστασης με κάποιον ελάχιστο αριθμό μιλίων.

το ATH-LCA είναι 579 μίλια. Στους φθηνούς ναύλους (U,P,T,E) παίρνεις 579*0.75=434, στην ενδιάμεση κατηγορία (L, W, V, O, G, Q, K, J, S) παίρνεις 579 αλλά επειδή το minimum είναι 800, παίρνεις 800 και στην ακριβή κατηγορία (Y, M, B, Η) παίρνεις 579*1.25=724 αλλά επειδή το minimum είναι 1000 παίρνεις 1000. Οπότε αν πληρώνεις τσουχτερά (ΥΜΒΗ), τότε ναι παίρνεις 1000. Να πήρες σε Κ ναύλο 1000 μίλια για Λάρνακα το βρίσκω λίγο περίεργο.
 
Έχεις δίκιο. ΕΚ παραδρομής έγραψα Κ. Υ ήταν. (Κ ήταν ο ναύλος του προηγούμενου ταξιδιού μου και ήταν ακριβώς από κάτω)...
 
Δεν τη χάνεις τη χρυσή
Απλά το Σεπτέμβριο θα λήξουν τα μίλια του Σεπτεμβρίου του 2015 και θα χρειάζεσαι επιπλέον κάποια. Για την αναβάθμιση μετράνε τα μίλια του τελευταίου 12 μήνου οπότε μπορεί να την πάρεις αργότερα.
 
A δεν το ήξερα!
Δηλαδή, αν δεν μαζέψω τα μίλια που ζητάει το site μέχρι τον Σεπτέμβριο, σβήνονται τα μίλια του Σεπ 2015 και πρέπει μέχρι τον Οκτ να μαζέψω τα υπόλοιπα συν αυτά που έσβησαν. Αν δεν τα μαζέψω συνεχίζεται η ιστορία και τον Νοεμ. μόνο που θα έχουν αφαιρεθεί και τα μίλια από τον Νοεμ του 2015 κ.ο.κ;

Μάλιστα, καλό αυτό λοιπόν.
 
Για να αναβαθμιστείτε από τη Silver στη Gold βαθμίδα το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να συγκεντρώσετε 24.000 μίλια αναβάθμισης μέσα σε 12 μήνες, συμπεριλαμβανομένων τουλάχιστον 4 πτήσεων με Aegean ή Olympic Air, ή συνολικά 48.000 μίλια αναβάθμισης ανεξάρτητα από τη συνεργαζόμενη αεροπορική εταιρία.

Σε αντίθεση με τη διατήρηση της χρυσής κάρτας που πρέπει να μαζέψεις τα απαιτούμενα μίλια στους αμέσως επόμενους 12 μήνες από την ημερομηνία αναβάθμισης.
 
Ωραία! Τελικά σκέφτομαι μήπως κάνω business τα επόμενα δρομολόγια μου για να πάρω τα επιπλέον μίλια.
Περιμένω να οριστικοποιηθεί το πρόγραμμα των επόμενων μηνών για να έχω μια καλύτερη εικόνα...
Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.
 
Με τη σύνδεση στο λογαριασμό του Miles & Bonus τρέχει ένα παιχνίδι να βρεις 6 εικόνες μέσα στο website της Aegean για να μπεις σε κλήρωση για δωρεάν εισητήριο!
 
Top