Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ok, τους ξανατηλεφώνησα και καταχωρήθηκαν δύο ημέρες μετά. Είναι να πέσεις και στον υπάλληλο που θα κάνει την υπέρβαση και θα σε εξυπηρετήσει πέρα από τη διαδικασία που ορίζει το πρωτόκολλο των call centers...
 
Εγώ έχω βγάλει την κάρτα τηα Αιγαίου γιατί έκανα κάποια ταξίδια στην Αμερική με την US Airways και τώρα πάω Ελλάδα μόνο με την Swiss το θέμα είναι οτι έφτασα την Blue, σιγά το πράμα, και μηδένισαν και τα μίλια επιβράβευσης και τα αναβάθμισης, αλλά τα επιβράβευσης ως σύνολο δεν άλλαξαν οπότε δεν έχω πρόβλημα το πρόβλημα είναι οτι παρόλο που μηδένισαν τα μίλια αναβάθμισης μου δείχνει ότι έχω 18.900 αλλά δεν έχω πάρει την Χρυσή ενώ αν μετρήσω μόνος μου τα μίλια απο τότε που μηδενίστηκαν ειναι 14.900 τώρα. Τι ισχύει ξέρει κανείς?
 
Επειδή μας μπέρδεψες λιγάκι (έχεις παραλείψει και κάτι τελείες, κεφαλαία κλπ και είναι ακόμα πιο δυσνόητο το post) πιστεύω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις ένα τηλεφώνημα / mail στο αρμόδιο τμήμα της εταιρίας θα σου έδινε μια σαφώς πιο έγκυρη απάντηση από ένα φόρουμ.
 
Αν εξαργυρώσω μίλια για εισητήριο, γίνεται να πληρώσω και τους φόρους αεροδρομίου με μίλια;
 
Όχι ακόμα.
 
Ούτε αν εξαργυρώσω σε πτήσεις της star alliance?
 
Όχι. Προς το παρόν δεν είναι εφικτή η εξαργύρωση μιλίων για φόρους αεροδρομίων στο πρόγραμμα Miles & Bonus της Aegean Airlines (a Star Alliance Member).
 
Παιδιά με έχουνε μπερδέψει τελείως. Τελικά για την Χρυσή της Αιγαίου θέλουμε 16.000 μίλια ή 4.000 (Μπλε) + 16.000 = 20.000 μίλια για τη Χρυσή? :?
 
Με 4.000 παίρνεις την μπλε και μετά θέλεις άλλα 16.000 status miles για τη χρυσή, άρα σύνολο 20.000

Τα μέλη που είχαν πάρει την μπλε κάρτα με 8.000 status miles (κάποια χρόνια πριν) θέλουν άλλα 16.000 για τη χρυσή δηλαδή σύνολο 24.000.
 
Δηλαδή όταν παίρνεις την μπλε δεν μηδενίζονται τα μίλια? Γιατί εμένα ο λογαριασμός μου δεν μηδένισε τα μίλια όταν πήρα την μπλε συνέχισε να μετράει κανονικά! Για να γίνω πιο συγκεκριμένος λέει Σύνολο Μιλίων Αναβάθμισης: 20810 αλλά όταν πήρα τη μπλε μου μηδένισε στον αναλυτικό μόνο και τα αναβάθμισης και τα επιβράβευσης!
 
Top