Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Σε ευχαριστώ ...αλλά δεν το καταλαβαινω το συστημα πως λειτουργεί :? :? ..εχω Economy Discounted και το Accrual Factor είναι125% δηλαδή πώς υπολογιζεται????
 
Κατ' αρχήν, οι "economy discounted" ναύλοι δίνουν 50% (H,K) ή 100% (B,M,Q) του accrual factor και όχι 125%.
Εσένα τι κατηγορία είναι ο ναύλος σου;
 
Ξαναρωτάω:
...Εσένα τι κατηγορία είναι ο ναύλος σου;
Σε ποιό γράμμα αντιστοιχεί ο ναύλος σου; H,K,Β,M,Q ή κάτι άλλο;
Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μη δικαιούσαι μίλια.
 
mxnk":37qsbkl4 said:
Η Aegean δεν δίνει μίλια σε όλες τις πτήσεις της Lufthansa απ' όσο θυμάμαι. Δες στο παρακάτω link σε ποιες κατηγορίες δίνει.

http://el.aegeanair.com/milesandbonus/perigrafi-programmatos/sugedrosi-milion/#LUFTHANSA
Δεν ξέρω τι γινεται... Η κατηγορία ναύλου ήταν economy saver και με το σκέλος για το οποίο μου εβαλαν μίλια, έγινε μια αλλαγή με ευθύνη της εταιριας(μας εβαλαν σε άλλη πτήση) ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη απαντηση

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Κανονικά, το εισιτήριο σου δεν δίνει μίλια, αν η τιμή του είναι απο τις χαμηλότερες. Ωστόσο, επειδή σου έκαναν reprotection σε άλλη πτήση, πήραν την πρώτη διαθέσιμη θέση στη νέα πτήση, που δεν ήταν απαραίτητα στην ίδια κατηγορία ναύλου και εδινε μιλια και σε έστειλαν στον προορισμό σου.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
aakunz":3g1e2ghu said:
Κανονικά, το εισιτήριο σου δεν δίνει μίλια, αν η τιμή του είναι απο τις χαμηλότερες. Ωστόσο, επειδή σου έκαναν reprotection σε άλλη πτήση, πήραν την πρώτη διαθέσιμη θέση στη νέα πτήση, που δεν ήταν απαραίτητα στην ίδια κατηγορία ναύλου και εδινε μιλια και σε έστειλαν στον προορισμό σου.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
Κατάλαβα. Αυτο φαντάστηκα και εγώ. Δεν πειράζει. Θα έπαιρνα 0 και πήρα 500. Έφτασα και ένα τέταρτο νωρίτερα στον προορισμό μου. Πάντως αν είχα Miles and Bonus θα είχα 500 μίλια για όλο το ταξιδι λόγω της κατηγορίας του ναύλου.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Στις 28-3-2012, σύμφωνα με τους σχετικούς όρους, πρέπει να πραγματοποιήθηκε κλήρωση διαγωνισμού της AEGEAN με τίτλο eReedem&Win. Ψάχνω (στην ιστοσελίδα της Aegean) έστω μετά από τόσο καιρό να βρω τα ονόματα των νικητών αλλά “εκ πρώτης όψεως” δεν βρίσκω τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;;;
 
Καλησπερα

Ερωτηση για την αναβαθμιση απο Μπλε σε Χρυσο μέλος:

Η αναβαθμιση μου σε μπλε εγινε πριν μερικα χρονια. Αυτο σημαινει οτι για να γινω χρυσο μελος πρεπει να μαζεψω 20.000 μιλια αναβαμισης ή μονο 16.000 μιλια αναβαμισης ?

Επισης, υπαρχει αριθμος τηλεφωνου για το miles and bonus ή καλω απλα στο τμημα εξυπηρετησης πελατων?

ευχαριστω για τον χρονο σας
 
Top