Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Anastasia 5 όταν λες κάλεσαν άτομα με λίγα παραπάνω κιλά και Β2 μόνο εννοείς για συνέντευξη ή για εκπαίδευση;
 
Anastasia5 σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου :)
 
Κάλεσαν για συνέντευξη πριν 2 χρόνια. Για την εκπαίδευση δεν έχω ιδέα, μόνο ότι βλέπω εδώ. Όταν λέω παραπάνω κιλά εννοώ κιλά που δεν αντιστοιχούν στο ύψος. Και στη φόρμα έλεγε να συμπληρώσουμε κιλά και ύψος. Και απορώ αν τα κοιτάνε καθόλου πριν καλέσουν όταν έρχονται κοπέλες με ακμή και με μια γλώσσα σε μέτριο επίπεδο ενώ ζητάνε δύο. Effie όλα καλά, τίποτα. Αλλά αφού το ήθελες γιατί δε προσπάθησες να το κάνεις κ πιο νωρίς; Εκτός αν είναι θέμα ανεργίας και χαμηλών αποδοχών. Και εγώ την ίδια δουλειά κάνω και όλα είναι αβέβαια. Επίσης μια ερώτηση στην Κλεοπάτρα. Αφού λένε ότι δεν είναι για σεζόν στην αγγελία πώς ξέρεις ότι θα είναι για 6 μήνες; Δεν είναι αορίστου; Πέρσι ας πούμε έλεγαν για θερινή σεζόν και το διευκρίνιζαν. Ευχαριστώ επίσης την Κλεοπάτρα για το χρόνο της να μας απαντά τόσο αναλυτικά.
 
Anastasia5 δεν είχα ιδέα παλαιότερα πάνω στο θέμα. Ίσως τώρα να είναι αργά..απλά επειδή δεν είχαν ηλικιακό όριο στην προκήρυξη και στη φόρμα που συμπληρώνεις τα στοιχεία σου είχαν και το πεδίο <31, νόμιζα ότι δεν είχε τόση σημασία η ηλικία, αλλά τα προσόντα.Αν και εξωτερικά δείχνω 25, δεν είναι ότι στην εικόνα θα υπήρχε πρόβλημα, αφού αυτό κοιτούν όπως κατάλαβα...

Και κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω. Ξέρετε αν υπάρχει κάποια άλλη ελληνική εταιρεία που δεν δίνει σημασία στην ηλικία και να ζητά ιπτάμενους φροντιστές;; Και αν ναι, πότε περίπου βγαίνουν οι προκηρύξεις;
 
δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό με την ηλικία, είναι λίγο χαζό..δηλαδή, μια κοπέλα που είναι άνω των 30, έχει τα προσόντα, εμφάνιση και πιστεύω την ωριμότητα, γιατί να μην είναι κατάλληλη;;;; έλεος πια με το όριο ηλικίας και χαζομάρες...αν είναι έτσι την επόμενη φορά να το γράψουν αναλυτικά..μέχρι τι ηλικία θέλουν βρε αδερφέ!!!!! λες κ μια πού είναι 30+ περπατάει με ΠΙ ή δεν είναι σε θέση να ανταπεξέλθει και ανοησίες!!!!
 
Γιατί προσπαθείτε να βάλετε εσείς τα standards της κάθε εταιρείας. Αφού δεν αναγράφεται περιορισμός ηλικίας στην προκήρυξη, προφανώς και δίνουν το δικαίωμα σε όλους να συμμετέχουν. Μπορεί αυτό που ψάχνουν κάθε φορά να το βρουν και σε μεγαλύτερη ηλικία και γι αυτό δεν την αποκλείουν. Υποχρέωση του κάθε υποψήφιου είναι να εξοπλιστεί σωστά και να παρουσιάσει τις γνώσεις του, την εμπειρία του και τον χαρακτήρα του, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην επιτροπή. Αυτοί κρίνουν με τα δικά τους δεδομένα που δεν θα σας γίνουν ποτέ γνωστά.
 
ναι, δίνουν το δικαίωμα. άλλα τίποτα δεν γίνεται!! απλά δεν θέλουν γυναίκες (30+), θέλουν κοριτσάκια 18+, βαριά έως 28 απ ότι έχω καταλάβει!!
 
Αιγαίου και όμιλος Βασιλάκη.
Κλασικοί Έλληνες επιχειρηματίες , μη τυχόν επενδύσουν στο προσωπικό τους θα πάθουν λουμπάγκο.
Γενικό το σχόλιο αλλά δεν κρατήθηκα , με συγχωρείτε για το εμβόλιμο.
 
Εχουμε κανενα νεο για Θεσσαλονικη?Εχουν καλεσει καποια κοπελα??

και μια ακομη ερωτηση! Γνωριζετε αν γινεται να περασεις απο συνεντευξη πχ στην Αθηνα και αν επιτυχεις να τους πεις οτι θελεις να δουλεψεις Θεσσαλονικη η καπου αλλου , σε αλλη βαση ?
 
Top