Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Μάλλον η πηγή σου δεν εινα τόσο έγκυρη!! Έχουν παρει θεσσαλονικη ε ω δει κοπέλες να ανεβάζουν και φωτο Helen Rio!
 
Helen Rio έχουν ήδη καλέσει κοπέλες διότι γνωστές μου δεν ειδοποιήθηκαν μέσα στο διάστημα των δύο εβδομάδων που είπαν ότι θα ειδοποιήσουν. Πέρασες και συ από συνέντευξη και δεν ειδοποιήθηκες; Kαι από πού έμαθες ότι δε κάλεσαν καμία;
 
αν και για αυτήν πρέπει να πήραν! φεύγοντας απο την δουλειά τις προάλλες είδα σε στάση αστικών μέσα στην πόλη κοπέλα με στολή της Ryan..
 
Συγνώμη η Αθήνα με τόοοοοοσες συνεντεύξεις και ακόμα ψάχνει αεροσυνοδούς; τι να πουμε και εμεις εδω στα βόρεια...........
 
Στην Αθήνα ακόμα ψάχνουν άτομα;
 
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα :)
Κάποιες πληροφορίες θα μου ήταν κάτι παραπάνω από πολύτιμες καθώς ενδιαφέρομαι για το επάγγελμα της ιπτάμενης συνοδού.Ωστόσο,το ύψος μου είναι 1,60.Να συμπληρώσω ότι είμαι 50 κιλά και 21 ετών.Αρχικά λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω αν το ύψος μου αποτελεί πρόβλημα..
 
Καλησπερα απο Θεσσαλονικη

Καλησπερα. Ειμαι 18 ετων και με ενδιαφερει το επαγγελμα του αεροσυνοδου.
Μ'αρεσουν πολυ τα αεροπλανα, εχω κανει καποια ταξιδια και το επαγγελμα αυτο μου φαινεται ενδιαφερον.
Ομως απογοητευτηκα γιατι ειδα οτι το ελαχιστο οριο υψους για αντρες ειναι 1.70... Εγω ειμαι ελαχιστα πιο πανω (περιπου 1.72). Ομως λογω ποδοσφαιρου εχω αρκετα καλο σωμα και βαρος 66 κιλα χωρις σημαντικο ποσοστο λιπους.
Οι ερωτησεις που εχω να κανω ειναι οι εξης.
1) Οι σχολες που υπαρχουν για αεροσυνοδους, ειναι οντως χασιμο χρονου + χρηματων οπως εχω διαβασει απο πολλους?
2) Το υψος παιζει οντως τοσο πολυ σημαντικο ρολο που μπορει να γινει η αιτια να μη με παρουν σε καποια εταιρια?
3) αντρες αεροσυνοδους προσλαμβανουν ευκολα? γιατι εχω δει περισσοτερο να θελουν γυναικες για το επαγγελμα.
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.
 
Motorhead καλησπέρα

Οι σχολες της κακιας ωρας που υπαρχουν στην Ελλαδα ειναι χασιμο χρηματων και κυριως χασιμο χρονου. Δεν προκειται να αποτελεσει ''ατου'' στο βιογραφικο σου κανενα τετοιο πτυχιο.

Το υψος σου ειναι κανονικοτατο και δεν μπορει να αποτελειπροβλημα. Μην λαμβανεις υπ' οψη σου εσφαλμενες πληροφοριες περι κατωτερων οριων υψους κτλ

Στο Ελλαδισταν αγαπουν πολυ τα κοριτσια γι αυτη τη δουλεια. Οι κυριοι και κυριες που ασχολουνται με τις προσληψεις στην τριτοκοσμικη μας χωρα δεν μας θελουν εμας τα αγορια, γι' αυτο οι περισσοτεροι απο εμας που εχουμε ονειρο να πεταξουμε εχουμε παρει αλλους δρομους, αλλος για Μεση Ανατολη, αλλος Ευρωπη κ.ο.κ. Εκτος κι αν εισαι ''δικο τους παιδι'' οποτε μπορει και να σε βολεψουν. Εχουμε δει και τετοια κατα καιρους.

Υ.Γ. Να με συμπαθατε οι mods που δεν εχω βαλει τονους. Ετοιμαζομαι για νυχτερινο KWI και το mood είναι ανάλογο..
 
Aegean

Θα ήθελα να να μου πειτε πως θα μπορουσα να μπω στην aegean κατα ποσο ειναι ευκολο τι πρεπει να κανω ακριβως;;; Καποιος που να ειναι ηδη και να με συμβουλεψει;;;
 
Top