Aegean Bonus Visa

Γενικά η εμπειρία μου είναι ότι μόνο όταν απαντήσει ο εκπρόσωπος στο mail σου μπορεί να να βρεις το δίκιο σου αλλά παίρνει πολύ. Αυτά και σταματώ γιατί πλέον το θέμα μας είναι το calling-mail center και όχι η visa...
 
Χρησιμοποίησα τα κουπόνια της Visa για fast track, αλλά μεταγενέστερα της κράτησης του εισιτηρίου. Όλες τις φορές όμως (από τις αρχές του 2022 πριν λίγες μέρες) το fast track δεν φαινόταν στο boarding pass του κινητού με αποτέλεσμα να καθυστερήσω χωρίς λόγο μπαίνοντας στο app της Aaegean για να δείξω στην υπάλληλο τη χρήση του κουπονιού. Ελπίζω κάποια στιγμή να το φτιάξουν κι αυτό
 
Καλημέρα παιδιά. Όποιος μπορεί να με ενημερώσει για bonus and miles της alpha γιατι σκεφτομαι να βγαλω γιατι κάνω ταξίδια.
 
Προσπαθώ από χθες να κάνω μεταφορά πόντων από εταιρική Bonus προς την προσωπική μου Aegean Bonus Visa και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος και με παραπέμπει στο τηλεφωνικό κέντρο της τράπεζας. Έχει αλλάξει κάτι στη δυνατότητα μεταφοράς πόντων;
 
Καλημέρα παιδιά. Όποιος μπορεί να με ενημερώσει για bonus and miles της alpha γιατι σκεφτομαι να βγαλω γιατι κάνω ταξίδια.
Σε ποιό σημείο έχεις απορία; Μελέτησες τις πληροφορίες στα sites της alpha και της aegean και δεν έχεις καταλάβει κάτι; Τι ειναι αυτό που σε ενδιαφέρει να επιτύχεις βγάζοντας την κάρτα;
 
Προσπαθώ από χθες να κάνω μεταφορά πόντων από εταιρική Bonus προς την προσωπική μου Aegean Bonus Visa και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος και με παραπέμπει στο τηλεφωνικό κέντρο της τράπεζας. Έχει αλλάξει κάτι στη δυνατότητα μεταφοράς πόντων;
Απ΄οσον γνωρίζω δεν επέτρεπε ποτέ η Alpha τη μεταφορά πόντων από εταιρική κάρτα. Έπρεπε να πας από κατάστημα με σφραγίδα της εταιρίας κλπ για να γίνει η μεταφορά. Είχες κάνει στο παρελθόν μεταφορά των πόντων της εταιρικής κατευθείαν από το app της Bonus;
 
Άπειρες φορές από το app της Alpha Bank. Το Bonus App δεν επιτρέπει είσοδο εταιρικών χρηστών. Η εταιρική είναι στο όνομά μου. Αυτό που σίγουρα δεν επιτρέπεται, είναι να μεταφέρεις από την προσωπική στην εταιρική, το οποίο το βρίσκω παράλογο.
 
Last edited by a moderator:
Πάντως παλαιότερα (με την παλιά Aegean Bonus Visa) είχε προσπαθήσει φίλος μου σε ταξιδιωτικό γραφείο (ναι, αυτός που ξέρεις κι εσύ) να μεταφέρει από την εταιρική Bonus (όχι Aegean) -που ήταν στο όνομα του- προς την προσωπική του που ήταν Aegean και δεν μπορούσε από το app. Σε επικοινωνία του με την τράπεζα του είχαν πει ότι δεν επιτρέπεται online η μεταφορά και έπρεπε να πάει από κατάστημα με τα δικαιολογητικά. Ίσως στην καινούρια το άφησαν ελεύθερο και το ξαναμπλόκαραν πρόσφατα...:rolleyes:
 
update: Τελικά έγινε η μεταφορά. Υπήρχε γενικό πρόβλημα την Παρασκευή και το Σάββατο.
 
Και για πείτε, τι ισχύει στην μετατροπή 4 προς 4 ή 4 προς 3;IMG_20230116_212031.jpgIMG_20230116_211919.jpg
 
Top