Aegean Lounge

  • Thread starter sv1xv
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Έφτασα ΑΤΗ τις προάλλες αρκετά αργά, απο ΕΙΝ γιατί έκανα μια ώρα να πάρω βαλίτσα αφού στο ΕΙΝ δε μπορούσαν να μου βάλουν transfer στην αποσκευή και την πήγα για φύλαξη. Λιγο πριν κλείσει το Lounge μου έδωσαν κουπόνι για Goldair που είναι 24ωρο και με +1 άτομο. Μου είπε ότι το δικαιούμαι. Ήρθα με Α3 και συνέχιζα με Α3.
Έπειτα το πρωί που μίλησα με την κοπέλα μου είπε ότι θα γίνει επέκταση του lounge. Απορώ προς τα που... Αν κάποιος πάει σύντομα ας ρωτήσει. Ενδιαφέρον θα έχει.
 
Kάτι θυμόμουν να είχα διαβάσει.. ε να λοιπόν, ξέθαψα αυτό από ένα newsletter του Miles & Bonus απο τον περασμένο Μάιο:
Επιπλέον, το Lounge μας στην περιοχή Εντός Schengen του Διεθνούς Αεροδρομίου Αθηνών ανακαινίστηκε με φρέσκια, νέα εμφάνιση και αισθητική, καθώς και ένα αναβαθμισμένο μενού με ποικιλία από σνακ, ζεστά και κρύα πιάτα, σαλάτες, σάντουιτς, υγιεινά γεύματα και γλυκά. Στην περιοχή Εντός Schengen όμως, η πανδημία καθυστέρησε το σχέδιο επέκτασης του Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών, που θα μας έδινε τη δυνατότητα να αποκτήσουμε τον χώρο που απαιτείται για την αύξηση της χωρητικότητας του Lounge μας. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να αντιμετωπίζουμε σοβαρά προβλήματα χωρητικότητας, ειδικά στις ώρες αιχμής. Σύντομα όμως, θα μας δοθεί η δυνατότητα από τον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών, να επεκτείνουμε τις εγκαταστάσεις μας και σε αυτή την περιοχή.
 
Μονο με επέκταση προς της Goldair, και οτι χώρο εχει η εξοδος Β15. :)
 
Υπάρχει και ένα μικρό Duty Free εκεί δίπλα στην GoldAir, ίσως το ενσωματώσουν.
 
Καιρός να ενσωματώσουν και τις τουαλέτες, γιατι με μια μονο υπάρχει πρόβλημα ;)
 
Πόσο λογικό είναι μόλις τελείωσαν την ανακαίνιση να ξεκινήσουν να ενσωματώνουν χώρους από εδώ κ από εκεί; Μπορούν να πάρουν τον διάδρομο ολόκληρο.
Στον κάτω όροφο υπάρχουν γραφεία. Μπορεί να τα πάρουν κ να κάνουν κ μια εσωτερική σκάλα.
Ή απλώς να περιμένουν την επέκταση.
Ή να αυξήσουν τα μίλια για τις βαθμίδες.
 
Μάλλον για τον κάτω όροφο το βλέπω και χωρίς σκάλα. Θα μπορούσαν να μετακινήσουν εκεί κάποιον άλλο χρήστη. Λέμε τώρα. Ανάλογα με τα τετραγωνικά βέβαια και το αν θα τους δώσει ο ΑΙΑ και άλλο χώρο όταν με το καλό δρομολογηθεί η επέκταση. Για την ώρα πόρτα :mrgreen:
 
Στο ισόγειο έχει πολύ χώρο πάντως, με λίγο ξεκόυμπισμα αχρείαστων γραφείων
 

Attachments

  • Screenshot 2023-08-16 at 14.19.23.png
    Screenshot 2023-08-16 at 14.19.23.png
    686,4 KB · Προβολές: 59
Kάτι θυμόμουν να είχα διαβάσει.. ε να λοιπόν, ξέθαψα αυτό από ένα newsletter του Miles & Bonus απο τον περασμένο Μάιο:
Το "σύντομα.." είναι μια σχετική έννοια
 
Οι κανόνες για το συνοδό του gold member στο lounge ισχύουν ακόμα ή λόγω χαμηλότερης κίνησης μπαίνει και το συνοδό μέλος στο lounge?
 
Top