Aegean Lounge

  • Thread starter sv1xv
  • Ημερομηνία δημιουργίας
καλησπέρα σας, είμαι gold στη aegean και ταξιδεύω business με lufthansa.
Μπορώ να έχω πρόσβαση στο lounge της aegean?
Το lounge της luft αξίζει γιατί έχω να πάω από τον Ιανουάριου του 2020.?
ευχαριστώ
 
Ανάλογα την ώρα και την κίνηση που θα έχουν !
 
καλησπέρα σας, είμαι gold στη aegean και ταξιδεύω business με lufthansa.
Μπορώ να έχω πρόσβαση στο lounge της aegean?
Το lounge της luft αξίζει γιατί έχω να πάω από τον Ιανουάριου του 2020.?
ευχαριστώ
ναι μπορείς.
Πρόσβαση στο lounge θα είχες ακόμα και αν ταξίδευες economy ή ακόμα και αν δεν ήσουν gold και ταξίδευες business.
Αυτήν την περίοδο δεν βλέπω καμία πιθανότητα να είναι γεμάτο και να σου αρνηθούν είσοδο.
Αν είσαι με συνοδό (που δεν είναι gold) θα σας στείλουν στο Goldair lounge πιθανότατα.
Θεωρώ ότι το Aegean lounge είναι καλύτερο από το Lufthansa lounge στην Αθήνα.
 
Το lounge στη Λάρνακα είναι κλειστό από 31/01 λόγω ανακαίνισης. Σύμφωνα με την ιστοσελίδα τους θα παραμείνει κλειστό για περίπου 3 μήνες. Το νέο lounge θα βρίσκεται σε νέο χώρο. Εντωμεταξύ το Aspire Lounge (πρώην CY) στις 26/01 ήταν επίσης κλειστό. Γνωρίζει κάποιος αν η Α3 μετακομίσει στον χώρο του Aspire?
 
Μακάρι να πάει σε νέο χώρο...
 
Καλησπέρα σας, ταξίδεψα πρόσφατα απο Λάρνακα προς Αθήνα και όντως μας ενημέρωσαν οτι κλέινει το lounge. Θα παραμείνει κλειστό για τρείς μήνες και η νέα του θέση θα είναι στο επίπεδο των αναχωρήσεων του αεροδρομίου της Λάρνακας.
 
Last edited by a moderator:
Μακάρι να γίνει έτσι, γιατί το υφιστάμενο lounge ήταν μία κατάθλιψη, χωρίς θέα ή φυσικό φως.
 
Last edited by a moderator:
Από 31 Μαρτίου Βουλγαρία και Ρουμανία γίνονται μέλη της ζώνης Schengen.
Άρα όλοι οι gold members και business class που πετάγανε για αυτές τις 2 χώρες θα πηγαίνουν στο ήδη επιβαρυμένο intra Schengen lounge.
 
Κι αν μπει και η Κύπρος τι έχει να γίνει... θυμίζω αναμενόμενο έτος ολοκλήρωσης της 33MAP επέκτασης είναι το 2028 (αν ξεκινήσει τέλος του έτους όπως προβλέπεται)
 
Αλήθεια βρε παιδιά, τι γίνεται με τα lounge τελευταια; Περισσότεροι είναι στα lounge παρά έξω στις κανονικές αίθουσες αναμονής. Τον τελευταίο καιρό όλα τα lounge είναι ασφυκτικά γεμάτα όποια ώρα και αν πας. Παλαιότερα πηγαίναμε για να ησυχάσουμε να καθήσουμε κάπου αναπαυτικά να πιούμε έναν καφέ να φάμε το κάτι τής, τώρα γίνεται το έλα να δείς. Για να μην πω για φωτογραφίες και βίντεο στο Instagram και στο TikTok από lounge, νομίζεις πια ότι όλοι όσοι ταξιδευουν επισκέπτονται αυτές τις αίθουσες. Μια έγραφε ότι πετάει με Ryanair και ρωτάω τι κάνεις στο lounge, απαντάει το πλήρωσα. 35€ το εισιτήριο, 35€ η βαλίτσα και 35€ η είσοδος στο lounge, όλα για την δημοσίευση. Που είναι οι καλές εποχές, του Ελληνικού στον πάνω όροφο που είχε και θέα την πίστα, πήγαινες έβλεπες και κάποιο γνωστό πχ Βουτσα, Νταλάρα, Παπαρήγα...
 
Top