Αεροπορικά μαργαριτάρια!

Δέν νομίζω ότι η ανησυχία τού απορούντος επιβάτη είχε να κάνη με την διάρκεια τού ταξιδιού-άλλωστε στο παρελθόν ακόμα και Ντακότες έκαναν πολύωρα ταξίδια με επιβάτες-είχαν μάλιστα και κρεβάτια γιά τα νυχτερινά δρομολόγια.

Προσωπικά δέν βλέπω τον λόγο γιατί θα έπρεπε να θεωρήσουμε "μαργαριτάρι" την απορία αυτή κάποιου που προφανώς δέν είναι aviation enthusiast κι'έτσι δέν ξέρει περί ETOPS και λοιπών λεπτομερειών.Οπως ακριβώς υπάρχουν πολλοί που φοβούνται να πετάξουν με ελικοφόρο γιατί το θεωρούν "ξεπερασμένο",έτσι υπάρχουν κι'αυτοί που νομίζουν ότι ένα αεροπλάνο πρέπει να έχη μέγεθος ανάλογο με την διάρκεια τού δρομολογίου που κάνει-και μάλιστα ο φόβος τους είναι μεγαλύτερος όταν πρόκειται να κάνουν ταξίδι πάνω απο εκτεταμένη υδάτινη επιφάνεια,γιατί τουλάχιστον άμα είναι στεριά από κάτω,έχουν την "βεβαιότητα" ότι κάπως κουτσά-στραβά κάπου θα προσγειωθή το αεροπλάνο και θα καταφέρουν να βγούν ζωντανοί απ'αυτό,ενώ στην θάλασσα τα πράγματα δέν είναι και τόσο εύκολα (το λέει άλλωστε και ο ίδιος ο επιβάτης ότι φοβάται πως σε μιά τέτοια περίπτωση ίσως χρειαστή να κολυμπήση...)
 
Να τα μυστικά των αεροσύνοδών!!!
Ανυπόγραφο άρθρο από το εγκυρότατο site newsbomb με όλα τα μυστικά τους...
http://www.newsbomb.gr/blogs/story/270678/ta-9-mystika-poy-den-gnorizete-gia-tis-aerosynodoys



Είστε καλοντυμένος/η, ευγενικός/η, έγκυος ή φίλος/η μια αεροσυνοδού; Τότε έχετε πολλές πιθανότητες να ταξιδέψετε στην Πρώτη Θέση ή την business class δίχως να πληρώσετε παραπάνω.
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
 
Το έγκυρο site newsbomb για άλλη μια φορά έδωσε ρεσιτάλ δημοσιογραφίας! Αυτή τη φορά το έχουν σίγουρο το πούλιτζερ!
 
Αυτό είναι χειρότερο από Σκέπτομαι και Γράφω δευτέρας δημοτικού...Τώρα καταλαβαίνω γιατί οι αεροσυνοδοί κοιτάνε τους γονείς στραβά.
:wall:
 
andreasl":p9lcec1t said:
Το έγκυρο site newsbomb για άλλη μια φορά έδωσε ρεσιτάλ δημοσιογραφίας! Αυτή τη φορά το έχουν σίγουρο το πούλιτζερ!
Γιά το πούλιτζερ δέν ξέρω,πάντως ο συντάκτης τού άρθρου μάλλον εκείνη την ώρα έπαιζε με κάτι που ακούγεται σάν πούλιτζερ (χωρίς το "τζερ" όμως....)

Κορυφαία η διαπίστωση ότι "έρευνες αποδεικνύουν πως οι αεροσυνοδοί απεχθάνονται τα παιδιά".Μάλλον ο αρθρογράφος προβάλλει στίς αεροσυνοδούς τίς δικές του απέχθειες......
 
Πάμε για δεύτρο μαργαριτάρι!!

http://www.astrology.gr/epikairotita/GEGONOTA/item/38846-ti-erixe-to-elikoptero-sto-londino

Γενικά, ο πλανήτης (Άρης) τείνει να δημιουργεί προβλήματα στις αερομεταφορές και η επικαιρότητα το επιβεβαιώνει αφού είχαμε και την «καθήλωση» των Ιαπωνικών Boeing 787 ύστερα από την αναγκαστική προσγείωση ενός αεροσκάφους την Τετάρτη.
Μόλις βρήκαμε την εξήγηση για όλα τα αεροπορικά κακά που συμβαίνουν στον κόσμο.

αν όμως δεν πρόκειται για μια... σατανική σύμπτωση και ο χάρτης της Forsythe είναι λειτουργικός, θα πρέπει να αναμένουμε σύντομα κι άλλα «περίεργα» ή σπάνια συμβάντα στο Λονδίνο.
Να κλείσει το Heatrow και όλοι οι Λονδρέζοι να φορούν κράνος.

Φέρτε και σε μένα ένα κράνος γιατι δεν με βλέπω καλά
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
 
Αυτό είναι ολόκληρο..κολλιέ,όχι απλώς "μαργαριτάρι"......
 
Ήμουν σίγουρος ότι ευθύνεται ο Άρης αλλά είχα μια αμφιβολία για το αν υπήρξε συνενοχή του 23ου παράλληλου του Αιγόκερω καθώς έπαιζε δυνατά και ο 17ος παράλληλος του Λέοντα :twisted:

Πέραν της πλάκας, Solro έχω αρχίσει να ανησυχώ με τα αναγνώσματά σου. Αstrology.gr??? Newsbomb.gr???
:idea: Σκέφτομαι μήπως σου κάνει καλό ένα 2ήμερο σπότινγκ σε κανένα σοβαρό ευρωπαϊκό α/δ... :mrgreen:
 
Καλά κάνει ο solro και ενημερώνεται σφαιρικά. Και εγώ για παράδειγμα που είμαι συνδρομητής στο Αστρα και Οραμα, τα είχα διαβάσει αυτά σε άρθρο της Βίκης Παγιατάκη από τον Αύγουστο.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Ο Λιακόπουλος, βασιζόμενος και σε προφητείες του γέροντας Παϊσιου, τα είχε προβλέψει όλα πριν η Boeing σκεφτεί να κατασκευάσει το 787.
 
Top