Aπορία από flight info

Απορώ πώς κατάφεραν να φύγουν στις 23:48 (off-block σύμφωνα με το flight plan του DUS) τη στιγμή που η τελευταία απογείωση και προσγείωση είναι στις 22:00 λόγω κανονισμών προστασίας από το θόρυβο τη νύχτα. Η επόμενη θα έπρεπε να είναι στις 06:00. Εννοείται πως υπάρχουν εξαιρέσεις σε έκτακτες περιπτώσεις αλλά πόσο έκτακτη ήταν η 841;
 
Είσαι σίγουρος πως είναι 2200; γιατί νομίζω πως οι προγραμματισμένες αφίξεις είναι έως τις 2300 τουλάχιστον. Νομίζω πάντως πως υπάρχει ένα slack ως τις 2400 (κυρίως για καθυστερημένες αφίξεις, ειδικά με τον τελευταίο χαμό που γίνεται στη Condor και στο ξεκίνημα της LaudaMotion, τα divert στην CGN δίνουν και παίρνουν).
 
Για προσγειώσεις υπάρχει στο DUS το ωράριο 0600 - 2300 (έως 2330 για καθυστερημένες πτήσεις και έως 2400 για καθυστερημένα αεροσκάφη με home base το DUS) και για απογειώσεις 0600 - 2200.
 
dragon":elbtxfys said:
Καλημέρα σε όλους!

Μια γνωστή μου έχει κλείσει εισιτήριο για τον Αύγουστο με Air Alanna (?) που κάνει το δρομολόγιο ATH - IEV. Προσπαθώ να βρω πληροφορίες αλλά το μόνο που βρίσκω είναι ότι είναι συνεργάτης (?) της Flexflight:

https://flexflight.dk/airline-partners/

επίσης από το flightradar δεν βλέπω τη σημερινή προγραμματισμένη πτήση στη 13.00 να πραγματοποιείται...

Να ανησυχούμε;
.....Air Astana μήπως ? ......έτσι για να μην ανησυχείτε ... !
 
οχι, Air Alanna! Είναι η 7η στο λινκ που έστειλα!
 
26/08 0900 ........ Aegean A3 750 Αθήνα προς Κοπεγχάγη ...............EMERGENCY και επιστροφη στην Αθηνα με ασθενη (dead) !!!
 
Γνωρίζει κανείς τον λόγο που εκτελεί το τελευταίο διάστημα το Sx-DGK δρομολόγια απο Γερμανία προς άλλα κράτοι;
 
Αρα ειναι wet-lease με πληρωμα της aegean?
 
Παρατηρησα πριν κανα μηνα στις 02/06 οτι το SX-DVN πηγε Μαλτα, πετωντας στα 13.000 ποδια και επεστρεψε μετα απο 20 μερες.
Γνωριζει κανεις κατι περισσοτερο?
 
Top