AXD-ATH / 26-1-2015-13:30 | Olympic Air Dash8 Q400

Ομολογώ πως εξεπλάγην από το αποτέλεσμα της αναζήτησης... Κάπου στα ΦΕΚ και στους νόμους είδα ότι η άδεια χρήσης του λογοτύπου και του ονόματος λήγει το 2020 και ότι η αποτίμηση της σχετικής άδειας την ημέρα της απόκτησης της ΟΑ από τη MIG ανήρχετο στα 30 εκατομμύρια ευρώ περίπου.
 
Δεν με πιστεύεις όμως και έχω πληγωθεί. Μετά από τις σχεδόν 3000 δημοσιεύσεις πίστευα ότι θα το γνώριζες. Ακόμα και στις τηλεοράσεις το έλεγαν δεν μπορεί θα το είχες ακούσει. Δεν είναι καμία εμπιστευτική πληροφορία.
 
Δεν είχε βρεθεί κάποιος πεφωτισμένος, όπως εσείς, για να μου το πει. Ας με διαγράψει κάποιος admin, γιατί είμαι αδικαιολόγητος.

Δηλώνω fan σας.
 
aakunz":o3gq02pu said:
Ομολογώ πως εξεπλάγην από το αποτέλεσμα της αναζήτησης... Κάπου στα ΦΕΚ και στους νόμους είδα ότι η άδεια χρήσης του λογοτύπου και του ονόματος λήγει το 2020 και ότι η αποτίμηση της σχετικής άδειας την ημέρα της απόκτησης της ΟΑ από τη MIG ανήρχετο στα 30 εκατομμύρια ευρώ περίπου.


ΠΡΟΣΟΧΗ:
- άλλο το ποιος είναι ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ του σήματος,
- και άλλο το ποιος έχει ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΧΡΗΣΗΣ αυτού.
Το ότι η Α3 (και πριν η ΟΑ) έχουν δικαίωμα χρήσης των σημάτων της Ολυμπιακής μέχρι το 2026 (ή όσο λέει η σχετική σύμβαση) αποτελεί και αυτό άυλο περιουσιακό στοιχείο και αποτιμάται κανονικά.
 
Και να σκεφτεί κανείς, ότι αυτο το thread ξεκίνησε με τη γκρίνια κάποιου δεινοσαυρου επειδή του ζύγισαν τη βαλίτσα....

Κύριοι διαχειριστές, αρκετά κράτησε η πλάκα...

:deadthread:
 
Ψηφίζω nick15801 για troll της χρονιάς!

Βρε τόσες ερωτήσεις σου έχω κάνει, γιατί αποφεύγεις να μου απαντήσεις? :rolleyes:
Ρεσιτάλ δίνεις!!!

Νεαρέ aakunz, θα προτείνω να σου δοθεί 40 μέρες τιμωρία...
 
GP707":2mvh7c9k said:
Εννοούσα φτηνός σε σχέση με τους υπόλοιπους ναύλους (flex κλπ). O φτηνότερος τέλος πάντων ;)

Εντάξει, τώρα κατάλαβα ;)
 
Top