Cobalt Air

  • Thread starter mxnk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ως οπαδος της Μπαγιερν απο τα 12, δεν ασχολουμαι με μικρες ομαδες.. :mrgreen: :p
 
FC 764 LCA 17/06 14:50 η πρώτη άφιξη στα CHQ

για να δούμε ...
 
Βγήκε πρόγραμμα πτήσεων και άνοιξαν τις κρατήσεις?
 
Από τον Ιούλιο ξεκινάνε οι πτήσεις.
 
Ισως καποια δοκιμαστικη πτηση, για να δουν ποσο καλα λειτουργει το συστημα τους. Καιδε μιλαω για τα ηλεκτρονικα της εταιρειας....
 
IOYNIO ξεκινάνε
 
GP707":fypj8umu said:
Εδώ το έπαιξαν έξυπνα επικοινωνιακά!
Να σημειωθεί ότι το αεροσκάφος θα είναι το πρώτο εμπορικό αεροπλάνο που θα αποκτήσει τα χαρακτηριστικά του κυπριακού νηολογίου (5Β) και την σημαία της Κυπριακής Δημοκρατίας,
:twisted:
Το 5B-DER δεν είχε σημαία!!! :mrgreen:


Ουτε και αυτο εχει.. :mrgreen:
 
Λίγο «εξυπνακίστικο» αυτό που θα πω, αλλά δε μπορώ:

Η Cobalt παρουσιάζεται ως το πρώτο «σοβαρό» εγχείρημα, μετά το κλείσιμο των Κυπριακών Αερογραμμών, το οποίο -αναπόφευκτα- συνοδεύει και η αντίστοιχη δημοσιότητα. Όταν λοιπόν ξέρεις ότι αποτελείς το επίκεντρο της προσοχής, λόγω αυτής της βαρύτητας του εγχειρήματός σου και θέλεις να δημιουργήσεις θετικές εντυπώσεις, σε ένα άκρως ανταγωνιστικό περιβάλλον (έχεις EK, A3 και 0B στο δρομολόγιο της Αθήνας) και να πεις «δείτε με, θα είμαι κι εγώ σύντομα εδώ, για να σας προσφέρω τις υπηρεσίες μου» ΔΕ φέρνεις και ΔΕΝ παρουσιάζεις το πρώτο σου αεροπλάνο με livery-κουραμπιέ. Θυμηθείτε, πόσο καλοστημένη ήταν εταιρική ταυτότητα της Athens Airways (ασχέτως πώς κατέρρευσε μετά) ή της Olympic Air. Περιποιημένο, φιλόδοξο livery με αξιώσεις.

Εκτός κι αν θέλουν απλά να φέρουν ένα αεροπλάνο για σκοπούς αδειοδότησης.
 
Top