Δρομολόγια Aegean

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

airzena":1ea8c1ob said:
Το δρομολόγιο για AUH δεν υποδηλώνει συνεργασία με την ΕΥ (άντε κάποιο interline). Θυμίζει τα δρομολόγια ΟΑ343/345 ATH-DXB 19:15-01:45 και ΟΑ344/346 DXB-ATH 03:00-06:15 με τις ίδιες συχνότητες. Τότε η ΟΑ είχε και άλλες δύο πτήση την εβδομάδα μέσω KWI.
Επίσης οι αναχωρήσεις από ΑΤΗ θυμίζουν πολύ QR473 13:50 & QR 477 18:45 από εκεί όμως η ΕΥ091 φεύγει στις 09:05 παρομοίως QR472 07:55 αλλά η QR476 φεύγει 12:50 ενώ η Α3943 στις 02:00. Αυτή είναι η διαφορά, ποιος θα είναι στο ΑUΗ στις 24:00-01:00 για να μπει στην Α3.
Οπότε είναι δρομολόγια μιας εταιρείας που βασίζεται στους ντόπιους επιβάτες και μετεπιβιβάσεις για Ευρώπη. Η ΟΑ ποτέ δεν ήταν κερδοφόρα στην Μέση Ανατολή, ζούμπιτο για φούντο το βλέπω το δρομολόγιο. Κρίμα άλλο ένα Μπακού.
Όλοι στην αγορά κοιτάνε το άνοιγμα της Wizz air στην περιοχή, τώρα θα παρακολουθούν και μια άλλη εταιρεία.


-----------edit-----------
Οι πτήσεις που φτάνουν AUH από 23:15-00:40 είναι:
MNL/EY423, TSE/EY-KC293, CGK/EY475, LHE/EY244, MLE/EY279, BKK/EY401, BNE/EY473, KUL/EY411, SYD/EY451, BOM/EY203&EY7604, DEL/EY223, KTM/EY293, HKG/EY-HM087, HKT/EY-AB7425, SGN/EY440.


Άλλες εποχές τότε φίλε..Μην τα συγκρίνεις αυτά τα πράγματα όταν πλέον μιλάμε για μία άνοδο στα Εμιράτα 40+ εκατομμύρια επιβάτες από τότε που πήγαινε η ολυμπιακή και πλέον με Άλλη απήχηση..
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Αναχ. 30 Μαρτίου- Επιστρ. 3Απριλίου για AUH Aegean 1.243euro
Etihad 551euro

Μήπως έχουν τρελαθεί στην Αιγαίου??
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Πες μου ότι είναι και goLight...
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Δε έχουν φορτωθεί ακόμη όλοι οι ναύλοι. Πάντα χρειάζονται μερικές μέρες. Όπως και για Αμβούργο, οι τιμές είναι εξωφρενικές προς το παρόν. Επιπλέον, δεν έχει φορτωθεί καν η πτήση της Etihad και όλες οι πτήσεις που θα συνεργάζονται. Και τέλος, δεν νομίζω να υπάρξει go light ναύλος. Θα ισχύει το ίδιο όπως στα codeshare και στις πτήσεις ανατολικής Ευρώπης..
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Το δρομολόγιο για Βηρυτό τελικά θα το κάνουν;
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

andreasl":29u1jy7s said:
alex_787":29u1jy7s said:
Αναχ. 30 Μαρτίου- Επιστρ. 3Απριλίου για AUH Aegean 1.243euro
Etihad 551euro

Μήπως έχουν τρελαθεί στην Αιγαίου??

Πες μου ότι είναι και goLight...

εδω ζητανε πανω απο 300 ευρα για MJT rtn και χωρις βαλιτσες... :banana:
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Καλησπέρα, σε μια βιαστική και τυχαία αναζήτηση που έκανα για το Πάσχα και προορισμό την Αλεξανδρούπολη ( προορισμός όπου με ενδιαφέρει ), είδα ότι η Αιγαίου έχει ξαναπροσθέσει αυτό τον προορισμό με καθαρά δικά της δρομολόγια ( Α3141 και όχι Α37945 της Ολυμπιακής ). Παράλληλα η Ολυμπιακή δεν έχει ανακοινώσει το δικό της πρόγραμμα. Γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω;
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

H A3-7945 είναι πτήση της ΟΑ (το "7" δείχνει code-sharing). H OA θα ανακοινώσει επίσημα το πρόγραμμά της εντός των ημερών, οπότε και θα φαίνεται η ίδια ακριβώς πτήση και με τριψήφιο κωδικό ΟΑ.
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

jerry":2xz01h5m said:
Επίσης έχουν προστεθεί εποχικά HER-ZRH (2/weekly) και RHO-ZRH (1/weekly)
Που 'ναι το RHO-ΖRH οέο; :( Και το HER-ZRH εμφανίζεται 1x/w, σε μέρα μάλιστα που εξυπηρετείται κι απ' την Αθήνα, μα καμιά φαντασία ρε παιδί μου;!; Το πλέον αξιοπερίεργο εμφανιζεται κάθε Παρασκεύη μεσάνυχτα, μια Α3479 RHO-HER, ποιός ξέρει τι να ναι και τούτο...

Απ' ότι είδα συνεχίζεται και η συνεργασία με τον Apollo, έχω την εντύπωση με παραπάνω έργο αν και δεν τσέκαρα λοιπούς ελληνικούς προορισμούς...
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Mπορείς να δεις τα RHO-ZRH & HER-ZRH, τα οποία μάλλον δεν έχουν περαστεί ακόμα .

:arrow: http://airlineroute.net/2013/11/11/a3-s14update3/

Επίσης απ'ότι φαίνεται ξεκινάει και ROV από SKG. :great:

Από το χάρτη για το δίκτυο του 2014 φαίνονται αρκετοί νέοι προορισμοί κυρίως σε Σκανδιναβία,
προφανώς από τη "νέα" βάση των Χανίων. Κάτι που επιβεβαιώνει και τις σκέψεις μου ότι η βάση αυτή
θα είναι αποκλειστικά για πτήσεις charter.
:arrow: http://s909.photobucket.com/user/mrthin ... sort=3&o=0

Το HER-RHO προφανώς είναι ferry flight μεταξύ των δύο βάσεων και απλώς θα πουλάνε κάποιες
θέσεις.
 
Top