Ellinair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

To όνομα είναι τουλάχιστον γελοίο. Χάθηκε λίγη φαντασία; Τι ακριβώς θα πει στα αγγλικά "ellin"; Κατα τ´αλλα, μακάρι να παει καλά και να δώσει δουλειές...
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

Καλά αυτό το <μακάρι να πάνε καλά> οι αεροπορικές εταιρείες, δεν το έχετε βαρεθεί.
Χιλιάδες φορές έχει γραφτεί για κάτι υπό ίδρυση εταιρείες και έχουν καταβαραθρωθεί.
Φτάνει ποια, λιγότερα ευχολόγια μήπως και ξεκινήσει κάποια νέα Ελληνική εταιρεία.
Τώρα για το πώς θα ονομάσει κάποιος την εταιρεία του TI σας κόπτει, δεν μας πέφτει λόγος.
Άμα βάλετε εσείς τα χρήματα να επιβάλετε και την δική σας ονομασία.
Δεν έχετε να ασχοληθείτε με κάτι ποιο σοβαρό;
Το ‘Έλλην σας πείραξε; Και εάν δεν το ξέρουν οι ξένοι ευκαιρία είναι να το μάθουν.
Εγώ πάντως προτείνω το Μparboutsala Air.
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

Airzena, πάρε μια βαθιά ανάσα, λεβεντη μου.
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

Δηλαδη , οπως δεν κανει να πεις στον κυνηγο ,''Καλο κυνηγι'' , στον ψαρα , '' Καλη ψαρια '' , στον χαρτοπαικτη , ''Καλα κερδη '' κλπ κλπ . Τωρα δεν κανει να ευχεσαι και στις καινουργιες αεροπορικες εταιριες ???
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

seven4seven":3p64m56l said:
To όνομα είναι τουλάχιστον γελοίο. Χάθηκε λίγη φαντασία; Τι ακριβώς θα πει στα αγγλικά "ellin"; Κατα τ´αλλα, μακάρι να παει καλά και να δώσει δουλειές...

Στα @@ του το τι σημαίνει στα αγγλικά. Η εταιρεία προφανώς απευθύνεται σε ρώσους. Οι ρώσοι ξέρουν καλά την λέξη Έλλην. Έτσι ονομάζουν τους αρχαίους έλληνες. Είναι μια λέξη που αναγνωρίζει κάθε ρώσος. :)
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

Αν χρειαζόταν να την αναγνωρίζει κάθε ρώσος, ας την ονόμαζαν cccp air :)

Anyway, το όνομα είναι καλό και το λογότυπο είναι μια χαρά, αν και έχω βαρεθεί να βλέπω σημαίες και εθνόσημα. Λες και χάθηκε το καλό γούστο ρε παιδί μου...
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

Ο καθε πικραμενος, ονειρευεται αεροπορικη εταιρια..
Με τι , ρε μαγκες?
Με πορδες, αυγα δεν βαφονται.
Βαλτε χερι στην τσεπη, ακουμπιστε μερικες δεκαδες εκ῎ρια στο τραπεζι και μετα μιληστε για εταιρια.
Αντε, με τον καθε μ@λ@κ@, επιτελους...
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

Ο καθε πικραμενος, ονειρευεται αεροπορικη εταιρια..
Είμαι σίγουρος ότι δεν γνωρίζεις ποιός είναι ο Μουζενίδης.
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

Ούτε αυτός ποιος ειμαι εγω......
Αν ήταν ξυπνιος, δέν θα τολμούσε να κάνει αυτο το βήμα, εκτός και αν του περισσευανε καμμια 50ρια (το λιγότερο)
Εκ/ρια......πράγμα που πολυ αμφιβάλλω.
Εχουμε γεμίσει εδώ πέρα, με ανερχομενους, κατα φαντασία , Ωνασηδες...(ναναι καλα εκει που ειναι....)! :banana:
 
Re: Μουζενίδης: Νέα αεροπορική εταιρία

Προφανώς δεν σε ενδιαφέρει να κατανοήσεις την φύση της επιχείρησης του Μουζενίδη. Η εταιρεία αυτή λοιπόν είναι ο μεγαλύτερος tour operator σε κινήσεις απο την Ρωσία προς προς την Ελλάδα, και είναι σαφές ότι η αεροπορική θα είναι ένα ακόμα κομμάτι στο παζλ μιας τέτοιας επιχείρησης, θα μεταφέρει λοιπόν τους όλο και αυξανόμενους Ρώσους τουρίστες προς την χώρα μας.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top