Emirates cabin crew

Re: Emirates info

1) Οι αφέλειες δεν πρέπει να καλύπτουν περισσότερο από το μισό του μετώπου. Ακόμη καλύτερα να μην υπάρχουν καθόλου...
2) Οι φακίδες που δεν μπορούν να καλυφθούν με το μακιγιάζ και φαίνονται έντονα στο φως της καμπίνας είναι πρόβλημα.
3) Υπάρχει όριο βάρους. Θα πρέπει το bmi σου (http://www.nhlbi.nih.gov/guidelines/obe ... micalc.htm) να μην ξεπερνά το 28.
 
Re: Emirates info

Kαλησπέρα!
Γνωρίζουμε αν η έκθεση είναι σε Α4 κόλλα, δηλαδή γύρω στις 500 λέξεις?
Για να ξέρουμε να προετοιμαστούμε κατάλληλα.
Ευχαριστώ πολύ!
 
Re: Emirates info

2-3 μεσαίου μεγέθουσ παράγραφοι, σε Α4 χαρτί.
 
Re: Emirates info

Γεια σε όλους!!! Μόλις σήμερα το πρωί έλαβα το Golden Call μου!! Είχα τελική συνέντευξη στις 10/12. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορώ να ζητήσω από την εταιρία να κάνω joining στις 30/7, δηλαδή μετά από 200 ημέρες από την τελική μου συνέντευξη. Στις δύο πρώτες ημέρες της συνέντευξης μας είχαν πει ότι αν περάσουν πάνω από 6 μήνες άρα 180 μέρες από την τελική συνέντευξη θα πρέπει να επαναλάβουμε τη διαδικασία πρόσληψης. Είναι τόσο αυστηροί ώστε να μη δεχτούν αναβολή για 20 ημέρες παραπάνω? Τι γνωρίζετε από την εμπειρία σας όσοι έχετε δουλέψει εκεί?
Επίσης, τους πρώτους 6 μήνες της εκπαίδευσης στην εταιρεία, αληθεύει ότι απαγορεύεται να φύγω από τη χώρα?
Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας!!
:cool:
 
Re: Emirates info

Για να αλλάξεις την ημερομηνία εκπαίδευσης θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον recruiter σου και αυτός να σε κατευθύνει για την διαδικασία που πρέπει αν γίνει. Δεν είναι κάτι δύσκολο, αλλά έχει πολύ γραφειοκρατία και μόνο σε ειδικές περιπτώσεις δέχονται να κάνουν την όλη διαδικασία.
Από την ημέρα έκδοσης της βίζα εισόδου στη χώρα, θα πρέπει να έχεις εξάμηνη μόνιμη παραμονή στη χώρα για να μπορέσεις να πάρεις την residence visa. Δεν είναι αδύνατο να φύγεις από το Dubai το πρώτο εξάμηνο, αλλά είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ δύσκολο να σου δώσουν άδεια αποχώρησης και αυτό γίνεται μόνο σε πολύ εξαιρετικές περιπτώσεις.
 
Re: Emirates info

Δεν έχω δώσει ακόμη day of joining, απλά αν πάω στις 30/6 που θέλω θα είναι 200 μέρες από την τελική μου συνέντευξη και δεν ξέρω αν θα το δεχτούν, γιατί 180 ημέρες είναι οι έξι μήνες που λήγει η προθεσμία από την τελική συνέντευξη :( :? Λέτε να τους το πω κι ό,τι γίνει? Γιατί φοβάμαι μην το δουν αρνητικά ότι θέλω να αργήσω να πάω :shock:
Σας ευχαριστώ κ πάλι ! Οι πληροφορίες σας είναι πολύ διαφωτιστικές!
Υ.Γ.: Μπορώ να τους στείλω ένα email και να τους ενημερώσω ότι θέλω να πάω γύρω στις 30/6? Ώστε να μην έχουν βγάλει day of joining ως τότε? Θα ήταν καλύτερα έτσι?
 
Re: Emirates info

Κάποια απάντηση, γνώμη σας παρακαλώ.... :wall:
 
Re: Emirates info

Επικοινώνησε με τον recruiter σου, εξήγησε του και θα σε βοηθήσει...
 
Re: Emirates info

Μηπως ξερει κανεις ποτε θα γινει το επομενο open day στην Θεσσαλονικη?

Ευχαριστω!
 
Re: Emirates info

Να παρακολουθείς το site της εταιρείας όπου ανακοινώνονται όλες οι AD και οι OD σε όλο τον κόσμο.
 
Top