Epsilon Avn / Veravia

GP707":18pe6xng said:
Ακομα πεταει κανονικα, αλλα παρ' ολα αυτα ειναι στα τελειωματα. Προφανως απο μερα σε μερα την περιμενουμε. :( Παντως το Ι-SIXA εχει αναχωρησει απο το στολο.
Logiko htan na ftasei os to kleisimo afoy oles oi courier stelnoyn ta pragmata toys meso ploion kai trenon kai ktel!
 
Συμφωνα με "φρεσκιες" πληροφοριες ανεσταλη το κλεισιμο της Veravia. Φαινεται πως τα βρηκε η εταιρεια με τους πελατες της και οι πτησεις συνεχιζονται κανονικα. Το Fokker 27 βεβαια δεν θα επανελθει!!! Τουλαχιστον δεν εχουμε μειον 1 εταιρεια στην Ελλαδα!!! ;)
 
Η veravia εχει μόνο cargo AOC? Πως και δεν έβαλε μπρος για επιβατικές πτήσεις? Ίσως βέβαια και το ενδεχόμενο εξαγοράς όπως αναφέρθηκε αλλού δώσει νέα πνοή στην εταιρία.
 
To SX-BBX ειναι πλεον παρελθον απο το στόλο. Μάλλον παει σε γερμανική εταιρεία.
 
Οι πληροφορίες μου από εργαζόμενους στην Veravia λένε ότι το SX-BBX πάει σε Εσθονική εταιρεία.
Την Παρασκευή θα πήγαινε στην ΕΑΒ για βάψιμο (θα γίνει μάλλον λευκό) και μετά από λίγες ημέρες αναμένεται να αποχωρήσει.
Προσεχώς και το μελλοντικό registration.
 
Phantom Phixer":22cnicfn said:
Ετοιμο! Λευκο με μπλε ουρα και τιτλους "JP Air cargo". Ακομη SX ειναι...

1. Φωτο!!! :rant:
2. Ως γνωστον στην εταιρεια υπαρχει και ελληνικο χερακι (εκτος και αν και παλι εχω χασει επεισοδεια!!.. ;) )
 
Να ρωτήσω; Η Aeroland έχει κάνει lease αεροσκάφος της Veravia? Γιατί κάτι τέτοιο άκουσαν τα αυτιά μου.
 
Top