Flightsim

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αγόρασε κανείς το scenery για το LGAV από τη FlyTampa. Φαίνεται αρκετά καλό και ρεαλιστικό και σχετικά καλή τιμή (σε σύγκριση με άλλα προϊόντα τέτοιας ποιότητας). Λοιπόν, αξίζει η αγορά ή όχι;
 
Αξίζει..Αν έχεις ενα βαρβάτο Pc αξίζει!
 
Η FlyTampa είναι η κορυφαία εταιρεία κατασκευής scenery και το scenery της Αθήνας αξίζει τα λεφτά του! Συστήνεται ανεπιφύλακτα.
 
Δεν θα συμφωνήσω ότι το scenery της TAMPA είναι ότι το καλύτερο. Η συγκεκριμένη εταιρία μας έχει συνηθίσει σε καλύτερα προϊόντα (βλ. TNCM). Της Αθήνας, τουλάχιστον για FS9 είναι λίγο άρπα κόλλα, και έχει λαθάκια, αφού δεν διαμορφώνει το Mesh του γύρω χώρου σε ικανοποιητικό βαθμό. (Συγκρίνοντας πάντα με άλλες ανταγωνίστριες εταιρίες.) ΩΣτόσο για Αθήνα, πέρα από το freeware της HSP που ήταν για FS2002 και έγινε και με μετατροπή για FS9, που μας συντρόφευε όλα αυτά τα χρόνια, ομολογουμένως είναι καλύτερο γιατί είναι πιο photoreal και σίγουρα πιο καινούργιο. Εγώ προσωπικά το αγόρασα. Αλλά, συγκρίνοντας με αντίστοιχα αεροδρόμια της UK2000, ή κάποια payware scenery της Λατινικής Αμερικής, ή ακόμη και με παλαιότερες κατασκευές της ίδιας της Fly Tampa δυστυχώς υστερεί. Καλές Πτήσεις
 
Έχει παίξει κανείς το Lockheed Martin Prepar3D να μας πει αντυπώσεις;. Φαινεται ενδιαφέρον και τρέχει addons του FSX.
 
Το πρώτο μου repaint με το paint.net,737-800 Astra Airlines :D Σύντομα θα το βρείτε στην library του flightsim.com :)
 
Τέλειο!
Να ρωτήσω. Μπορεί να με βοηθήσει με το PDDG 737-800; Τα video που βρήκα δεν κάνουν δουλειά.
Επίσης εγκατέστησα το FlyTampa LGAV για το FS9 και ενώ την πρώτη μέρα μου δούλευε τέλεια, την δεύτερη εξαφανίστηκαν όλα τα κτίρια εκτός κάτι εξωτερικά(IKEA κτλ).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δημήτρης
 
Γεια σας(και πάλι),

Από τα freeware είπα να περάσω στην φάση των paywares. Με το PMDG 737 έμεινα πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν μου γίνετε ALIGN το IRS διότι ούτε στο virtual cocpit δεν μου γυρίζουν οι διακόπτες. Έτσι πέρασα στο iFly. Πολύ πιο ευχαριστημένος. Αλλά όταν κάνω ALLIGN το IRS, βάζω κανονικά το IRS DISPLAY στο HDG/STS και μετά στο IRS βάζω τους δύο διακόπτες στο NAV και ανάβει το ALIGN και το ON DC ενώ στο IRS DISPLAY αρχίζει μία αντίστροφη μέτρηση. Εν το μεταξύ ακόμα τα δύο φωτάκια είναι αναμμένα. Μόλις τελειώνει η αντίστροφη μέτρηση το ALIGN αναβοσβήνει.

edit: Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το AES;

Κάθε βοήθεια δεκτή

Φιλικά

Δημήτρης
 
Να' μαι πάλι και γω με το, όπως φαίνεται, προβληματικό FSX ή laptop ! Όπως ανέφερα σε προηγούμενό μου ποστ, έχω αγοράσει το Fly Tampa Athens. Άμα είμαι όμως στο final approach χάνονται όλα τα γραφικά και φαίνεται μόνο ενα γκρι πράμα. Σταματάει το σύστημα και μου βγάζει ένα παράθυρο που μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη κύρια μνήμη (;) στον Υπολογιστή μου. Δεν καταλάβω τι είναι. Ο σκληρός μου δίσκος είναι κατά 55% άδειος. Βασικά το μήνυμα αυτό εμφανίζεται στα γερμανικά, και λέει "Es steht auf Ihrem Computer kein Arbeitsspeicher mehr zur Verfügung". Από υπολογιστές κατέχω ελάχιστα, κι αυτά στα ελληνικά ! Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ! :great:
 
Top