Flightsim

και παλι αγαπητε velerefonti, υποθέτω το joystick δεν εχει rudder control.
Αρα δεν ειναι τετοιο θεμα....
:?
Ανδρεα, βαλε λιγο virtual cockpit view και δες τα ποδοστηρια.
Τα βλεπεις να ειναι μετακινημενα προς καποια κατευθυνση?
Ή τα βλεπεις να κινουνται μονα τους?
Μετα βαλε extrenal view και προσεξε το rudder.
Το βλεπεις να κανει μονο του καποια κινηση?
Αν αυτο συμβαινει δεν ειναι λογικο, μια και ο αυτοματος δεν εχει κανενα ελεγχο πανω στο rudder.
 
Τι να πω ... ! Το επόμενο που θα κάνω είναι να διαγράψω όλα τα α/φη που έχω ανεβάσει. Γιατί μπορεί να φταίνε αυτά.
 
Aγαπητε panagios εξαρταται απο to joystick που εχεις :idea: ...Το δικο μου προσφερει rudder.Αν δεν το κανεις σωστο calibration εχει ως αποτελεσμα τα προβληματα που εχει ο Αντρεας
 
Δεν δινετε και κανενα λινκ απο joystick σε μας τους μαθητευομενους :D
 
Kαλσπερα,

Παιζει κανεις απο σας sto SimFly.eu site σε καμια virtual airline με το συστημα AFTS?ιΥπαρχε καμια Ελληνικη virtual μεσω συστηματος AFTS της SIMFLY.EU καποιος απο εδω?
 
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Θέλω να συνδεθώ στο Vatsim αλλά δεν ξέρω πως........έχω acount στο Vatsim και το Hoavvc....Επίσης έχω και το squackbox, αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω, έχω το fsx.......
 
Η σύνδεση με το sb δεν είναι κάτι δύσκολο.

Βάζεις τα στοιχεία που σου ζητάει (PID, code, callsign), επιλέγεις και με τί αεροσκάφος θα συνδεθείς και σε ποιον server και συνδέεσαι αμέσως. Τα έχεις κάνει αυτά κι έχεις κάποιο πρόβλημα από εκεί και μετά?
 
Ναί τα έχω κάνει αυτά, αλλά μετά δεν μπόρω να πώ τι θέλω στον πύργο επιδή μου λέει ότι πρέπει να συνδεθώ σε κάποιο server φωνής . . . . Επίσης τώρα τελευταία όταν κάνω σύνδεση δεν μου βγάζει το sb τις συχνότητες τον πύργων κλ. . . . Στις οποίες μπορώ να συνδεθώ αυτόματα . . . .
 
Δοκίμασε να κάνεις σύνδεση χωρίς κάποιο firewall ενεργοποιημένο. Αυτά πολλές φορές δημιουργούν προβήματαμ έχρι να ρυθμιστούν σωστά.

Επίσης: όταν συνδεθείς σε κάποιον server του vatsim, τότε στην οθόνη του sb φαίνονται αμέσως οι συνδεδεμένοι ελεγκτές στην περιοχή που βρίσκεσαι. Αν δεν τους βλέπεις, πάει να πει οτι δεν έχεις συνδεθεί.

Αφού δεις τους ελεγκτές, ρύθμισε τη συχνότητα του ασύρματου στο αεροσκάφος σου, στη συχνότητα του ελεγκτή και τότε θα μπορέσεις να τον ακούσεις και να του μιλήσεις. Στο μεταξύ, μπορείς να του ζητήσεις κάποια βοήθεια με private text.
 
Συγγνώμη για το άσχετο αλλά τι είναι το Firewall ?
 
Top