Frequency scanner / AirBand

Re: r

SkyAngel":gq6sv23b said:
Και τέλος ένα παράδειγμα. Εάν μια εταιρεία χρηματαποστολών (security) αγοράσει η ενοικιάσει δικαιώματα χρήσης ραδιοσυχνότητας για επαφή μεταξύ των κινητών σταθμών και βάσης της, θα θέλει να έχει και το απόρρητο της επικοινωνίας.


Γιαυτο γινεται και κωδικοποιηση με τσιπακια κρυσταλλων απο την αρμοδια υπηρεσια, και οι μονοι που πραγματικα μπορουνε να σε ακουσουνε ειναι τα αγορακια με τα ροπαλακια! ;)
 
scanner αεροπορικών συχνοτήτων

Γεια σας! Ενδιαφερομαι για την αγορα ενος scaner αεροπορικων συχνοτητων και θα ηθελα παρακαλω την γνωμη σας ή ακομη και τις πηγες που θα μπορουσα να το προμηθευτω.Αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι μενω στο διδυμοτειχο Ν.Εβρου και το πλησιεστερο Α/Δ ειναι αυτο της Αλεξανδρουπολης με αποσταση απο την περιοχη μου 42ΝΜ.
Σας ευχαριστω!
 
off topic

mou fenete oti ston evro echoume mazeutei poloi kai siga siga tha archisoume na kanoume meetings
(archiste na zileuete ekei kato :D :D )

ante na archisei na douleuei ligo to AXD mpas kai figei kai i monotonia...

end of off topic
 
scanner

Ευχαριστω καποια απο τα παιδια για τα πμ που δεχτηκα οσο αναφορα για το ποιο ακριβως scanner να επιλεξω αλλα και τον προμηθευτη του!
Τελικα επελεξα το AR108 Maycom απο την http://www.thiecom.com και το αναμενω για να σας πω τις εντυπωσεις μου απο την αποδοση του οσο αναφορα την περιοχη μου!
 
Έκανες την πιό σωστή επιλογή κατά τη γνώμη μου.Είναι πολύ καλός και με καλή τιμή.Βάλε και μια τηλεσκοπική κεραία να δεις τι θα πιάνεις.Καλές ακροάσεις! ;)
 
mimithem":3vvvbmy4 said:
Έκανες την πιό σωστή επιλογή κατά τη γνώμη μου.Είναι πολύ καλός και με καλή τιμή.Βάλε και μια τηλεσκοπική κεραία να δεις τι θα πιάνεις.Καλές ακροάσεις! ;)

Τελικα απο οτι καταλαβα πρεπει τωρα να κανω και επιλογη τηλεσκοπικής κεραίας...Και το λεω αυτο διοτι δεν εχω καλη ληψη σηματος...
Θα μπορουσατε σας παρακαλω να μου συστησετε καποια κεραια?
Σας ευχαριστω παρα πολυ!! ;)
 
Από προσωπική εμπειρία θα σου συνιστούσα την SRH 789 της Diamond. Πολύ καλή απόδοση και ποιότητα κατασκευής. Το μόνο μείον είναι η τιμή της, γύρω στα 35 ευρώ
 
Eυχαριστω πολυ, καθως επισης και τα πμ που δεχτηκα!! ;) ;)
 
Boηθεια!!!

Παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας..
Παραγγειλα απο το Freebytes, το Maycom AR-108 οπως επισης και τη κεραια Diamond SRH-789.
Τωρα με ενημερωσαν με μαιλ οτι η κεραια εχει εξαντληθει και μου προτεινουν την SMA-3 της COMET η οποια εχει λενε τις ιδιες προδιαγραφες-λειτουργικοτητα και τιμη με την κεραια της Diamond. :rolleyes:

Υπαρχει καποιος που την εχει δοκιμασει (SMA-3 της COMET ) ??
Η να περιμενω μεχρι να φερει της Diamond?

Ηelp me!!!!!!

Eυχαριστω.
 
Eχω παραγγηλει και εγω την DIAMOND ANTENNA SRH-789 για το maycom ar108..
Aπο Θεσ/νικη και το link ειναι
http://www.ouroulis-comms.gr/product.ph ... 4cat=&i=72
Μιλησα μολις εχθες τηλεφωνικα μαζι του και αυριο μου ειπε να την περιμενω..Παντως διαθεσιμοτητα υπαρχει!!Δοκιμασε ;)
 
Top