Incident At Heathrow Airport

  • Thread starter aas59
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Φαινεται οτι ηταν ενα powerless (dead-stick) approach, λογω ελειψης (ναι ελλειψης) καυσιμων!
 
Αμα μένει από καύσιμα και η ΒΑ τότε καταστραφήκαμε
 
Δυστυχως ετσι ειναι.......Τους πιεζουν για οικονομια!
Ενα 777 δεν "μενει" απο κινητηρες και APU χωρις αιτια!
 
Αν έμενε από καύσιμα θα το έπερνε χαμπάρι κάπου στην Γερμανία ή την Ολλανδία δεν μπορεί καπετάνιος της ΒΑ να φτάνει
στο LHR χωρίς καύσιμα, είναι τελείως τρελλό.

Αμα είναι έτσι να αρχίσουμε να ταξιδεύουμε με το καράβι.
 
To να μείνει από καύσιμα, δεν αποκλείεται.

Το να βλέπει ότι έχει πολύ λίγα καύσιμα και να μήν έχει δώσει Mayday (ειδικά κυβερνήτης ΒΑ) ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

Στο έδαφος δεν ήξερε κανένας τίποτα μέχρι την "βουτιά".
Επίσης, άλλο είναι να μείνει ένα αεροπλάνο από καύσιμα και άλλο να σβήσουν και οι δύο κινητήρες από μή τροφοδοσία καυσίμου (με άλλα λόγια, άλλο να μην έχουμε φαγητό μπροστά μας και άλλο να μην έχουμε ...κουτάλι)

ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ PPRUNE> Kάνει κακό στην ενημέρωση. :cool:

ΥΓ> Δεν έχω κοιτάξει το pprune, αλλά φαντάζομαι κάτι τέτοια θα λέει.
 
Ρόδες αριστερά δεξιά, wing roots αποκολλημένα, φτερά στρεβλωμένα από τους κινητήρες...Χειρότερο από κάτι παρατημένα επί δεκαετίες στην Mojave φαίνεται :shock: Τι να επισκευάσεις εκεί....

Αλλά είναι δυνατόν να έχει κάποιο αεροπλάνο dual flameout στα καλά καθούμενα, ή να τελείωσαν τα καύσιμα; Αν όντως ήτανε στους κινητήρες το πρόβλημα, πιο πιθανό ακούγεται το fuel starvation...Αλλά και στους 2 και σε τέτοια στιγμή;...Ειδικά σ'ένα ETOPS αεροπλάνο, κάτι τέτοιο μοιάζει δύσκολο να συμβεί νομίζω :shock:

Θα μπορούσε να είναι εναλλακτικά απώλεια ηλεκτρικών (μιας και το 777 είναι FBW) ή υδραυλικών
 
docORL":2pmb8cz4 said:
Δυστυχως ετσι ειναι.......Τους πιεζουν για οικονομια!
Ενα 777 δεν "μενει" απο κινητηρες και APU χωρις αιτια!
Να έγινε για λόγους οικομομίας, αποκλείεται..
 
Θα καταγγείλω τον κυβερνήτη για αντιγραφή....Μόνο εγώ κάνω τέτοιες προσγειώσεις στο Flight sim...Πανάθεμά τον τον μπαγάσα μου θύμησε τα νιάτα μου :D :D
 
Για ηλεκτρικά άκουσα και έχει κάποιο νόημα...αλλά ολική απώλεια ηλεκτρικών στο final..???? Σε καινουριο Α/Φ..??

Να σβήσουν οι κινητήρες από κακό fuel management...φάση θα είχε να είναι κάτι τέτοιο! Αν είναι κάτι τέτοιο μάλλον σε συνδυασμό με κάποιο λογισμικό θα είναι...εκτός και εάν τα υπολογίζουν ακόμα με το χέρι... :shock:

Θα δείξει αύριο μετά την ανάκριση των πιλότων, με το FDR, CVR κλπ.
 
Top