Inflight wi-fi

Χθες στην πτήση CFU-ATH στο A320 NEO αν και ανακοίνωσαν πως μπορούμε να μπούμε δεν μπορούσες να συνδεθείς ούτε με PNR ούτε και miles&bonus
Screenshot_20220424-203824_Chrome.jpg
 
Ούτε για πιλοτικό δεν κάνει αν τα προβλήματα ξεκινάνε πριν καν καταφέρεις να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία...
Πόσο μάλλον που το διαφημίζουν σαν κανονικά παρεχόμενη υπηρεσία και σε καλούν να το δοκιμάσεις κιολας!
 
Να πω κ εγώ την εμπειρία μου, σε πτήση SKG-ATH.μας ανακοινώθηκε ότι προσφέρεται η υπηρεσία. Ούτε εγώ ούτε ο διπλανός μου καταφέραμε να συνδεθούμε (business class). Σε ερώτηση που έκανε στην αεροσυνοδό, του είπε ότι έρχεται mail με τον κωδικό. (Υποθέτω εννοούσε το PNR).
 
Την Παρασκευή στο NAA δούλεψε τουλάχιστον για αποστολή μηνυμάτων
 
Παιδιά εντάξει πάντως αυτό το δουλεύει δεν δουλεύει - έστω το stream - είναι τουλάχιστον τσαπατσουλιά.
 
Εντάξει με τον καιρό θα φτιάξει, πριν 10 περίπου χρόνια υπήρχε προσφορά WiFi σε μερικά ΚΤΕΛ, το οποίο σπανίως λειτουργούσε. Φαντάζομαι τώρα θα έχουν τα περισσότερα λεωφορεία σύνδεση, η οποία πλέον θα λειτουργεί. Τα πρώτα χρόνια είναι δύσκολα :mrgreen:
 
Αγαπητέ d|m|tr|s συμφωνώ με τη λογική σου, αλλά δεν πιστεύω να χρέωναν τότε την υπηρεσία στα ΚΤΕΛ.
Δοκιμάζεις πρώτα κάτι έχοντας το χωρίς χρέωση και αφού δουλέψει σε επιθυμητό επίπεδο και έχεις δημιουργήσει θετικές εντυπώσεις, τότε πας και το "πουλάς"...
Αν θες να το πουλήσεις από την αρχή, το έχεις και έτοιμο από την αρχή !!!
 
Συμφωνώ απολύτως, στο σχόλιο μου "κρύβεται" εκτός των άλλων και σύγκριση ΚΤΕΛ με legacy αεροπορική εν έτει 2022. :cool:
 
  • Like
Reactions: pet
Συνεχίζονται οι τσαπατσουλιές χθες από Bologna Αθήνα ούτε το aegean stream δεν λειτουργούσε παρά τις προσπάθειες της υπεύθυνης του πληρώματος να του κάνει επανεκκίνηση. Για wifi ούτε λόγος μιας και ήταν το SX DGE
 
Σε 4 συνεχόμενες πτήσεις δεν έχω καταφέρει ποτέ να συνδεθώ
 
Top