Λάθος posts ...

Re: Ενδιαφέροντα άρθρα/video στο internet

Αγαπητέ φίλε stopnwo:

Κατ'αρχήν θέλω να σου πω οτι όπως προφανώς θα γνωρίζεις,το θέμα των λεγόμενων chemtrails,είναι ενα θέμα για το οποίο έχουν γραφτεί άπειρα πράγματα,
και στα έντυπα και στα ηλεκτρονικά μέσα,ανα τον κόσμο,όλα αυτά τα χρόνια.Είμαι σίγουρος οτι έχεις ψάξει αρκετά κάποια πράγματα πανω σε αυτό,όπως έχω κάνει και εγώ (και όχι μόνο για το συγκεκριμένο "αντισυμβατικό" θέμα).
Δυστυχώς,κι εγω με τη σειρά μου,εχω βρεί πράγματα,δημοσιεύσεις και ονομαστικές δηλώσεις επιστημόνων,που με αφήνουν να είμαι βέβαιος οτι
όντως κάτι υπάρχει πάνω σε αυτό το θέμα και πως δέν είναι όλα ρόδινα,όπως θα θέλαμε να είναι.Ίσα ίσα μάλιστα,που συμβαίνει το αντίθετο...
Και πίστεψε με,η επιθυμία που εκφράζεις,μέσα απο το username σου,είναι και δική μου,αλλα και πολλών άλλων ανθρώπων στον πλανήτη.
ΟΜΩΣ (κι εδώ έρχομαι στο κυρίως θέμα),θα έπρεπε να ήξερες οτι αυτά τα θέματα δέν μπορουν να συζητηθούν άνετα οπουδήποτε και οποτεδήποτε,όπως στο συγκεκριμένο forum.
To κάθε forum στο διαδίκτυο,έχει το σκοπό του και το στόχο του.Το συγκεκριμένο,φτιάχτηκε απο ανθρώπους με αγάπη για την αεροπορία και τα αεροπλάνα,
και ο καθένας απο τη μεριά του,προσπαθεί να υπηρετήσει αυτο το πάθος του και να έρθει πιο κοντά με τους ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο πάθος με αυτόν.
Ξέρεις πολύ καλά (όπως ξέρω κι εγώ),οτι υπάρχουν δεκάδες forum ελληνικά και ξένα,που ασχολούνται με θέματα σαν αυτό που αναφέρεις.
Πιστεύω οτι είναι καλό να περιορίζουμε τις απόψεις μας,μόνο εκεί που θα έπρεπε.Φαντάσου,αμα αρχίσουν όλοι οι συμφορουμίτες να εκφράζουν απόψεις
"άσχετες" με το αντικείμενο μας,δηλαδή την αεροπορία.Θα πρέπει να το κλείσουμε...
Να ξέρεις οτι όποιος ΘΕΛΕΙ να ψαχτεί με όλα αυτά τα πράγματα (και είναι πολλά),έχει άπειρες επιλογές στο Internet.
Θεωρώ ατυχές το post σου,αν και θέλω να πιστεύω οτι δεν το έκανες με σκοπό να ξεκινήσεις αντιδικίες μέσα στο forum...

Aγαπητέ Flying Doc:

Καταλαβαίνω τη σύγχυση σου ως επιστήμονας (τουλάχιστον έτσι δηλώνεις)΄.Σου φαίνονται αδιανόητα όλα αυτά περί chemtrails και δέν θέλω να σου χαλάσω ούτε εγώ,ούτε κανένας την άποψη σου πάνω σε αυτό,αν ΕΣΥ δεν θέλεις να δείς παραέξω απο τη στείρα και υλιστική γνώση που προφανώς σου έχουν διδάξει,ανα τα χρόνια.Απλά σκέψου το ενδεχόμενο,μήπως η πιο καθοδηγούμενη και πεπλανημένη μερίδα των ανθρώπων αυτού του κόσμου,είναι οι "επιστήμονες",που με τον "έγκριτο" λόγο τους,πλανούν και τους υπολοίπους...Λέω,μήπως...
Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου,σεβόμενος το συγκεκριμένο forum,και δέν θα πόσταρα καθόλου,αλλα πραγματικά θεωρώ οτι ξεπέρασες το όριο στο δογματισμό σου.Δέν μιλάω για το ποιά η άποψη σου στο συγκεκριμένο θέμα,αλλα ο χλευαστικός τρόπος που εκφράστηκες εσύ και καποιοι άλλοι συμφορουμίτες.Το ότι αγαπάμε όλοι εδω μέσα την αεροπορία και τα αεροπλάνα,δεν μας κάνει αυτόματα γνώστες των πάντων.
Η αυταρχική συμπεριφορά σου παραπάνω,θεωρώ οτι ειναι πολύ πιο "προσβλητική" απο οποιοδήποτε "αιρετικό" post.
Οταν υπάρχει εκτεταμένη βιβλιογραφία και έρευνες παγκοσμίως πανω στο συγκεκριμένο θέμα,θεωρείς οτι εσύ-με την όποια ιδιότητα σου-έχεις την απάντηση,και μάλιστα με τόσο κατηγορηματικό τρόπο?Με τον ίδιο κατηγορηματικό τρόπο θα σου πώ λοιπόν οτι είσαι λάθος.
Ο καθένας έχει δικάιωμα στην άποψη του,αυτό είναι δεδομένο.Ο stopnwo έκανε το λάθος να ποστάρει κάτι σε forum άσχετο με την συγκεκριμένη θεματολογία και δυστυχώς με ανθρώπους ορθολογιστές υπέρ του δέοντος.
Για να μη μακρυγορώ,ελπίζω αυτός να έμαθε απο το λάθος του,και ελπίζω και εσύ να καταλάβεις επιτέλους οτι με το να απαντάς με τόσο περιπαιχτικό ύφος,
σε κάνει να φαίνεσαι πολύ μικρότερος απο "επιστήμονας", στα μάτια κάποιων που μπορεί να ξέρουν κάτι παραπάνω απο εσένα...Και μπορεί να μήν είναι απαραίτητα ο stopnwo η εγώ.
Πάντα Φιλικά

Γιώργος.
 
Re: Ενδιαφέροντα άρθρα/video στο internet

Η "Chemtrail Conspiracy Theory" είναι παγκόσμιο φαινόμενο που ξεκίνησε το 1996 από τις ΗΠΑ (από που αλλού ...) με αφορμή το ακόλουθο άρθρο http://www.fas.org/spp/military/docops/ ... 3c15-1.htm

Έκτοτε, εκατομμύρια θιασώτες του παραφυσικού, μπήκαν στο παιχνίδι των εντυπώσεων περί ψεκασμών, ελέγχου καιρού και συνειδήσεων, οπότε η απάντηση ήρθε από επίσημα κι έγκριτα στόματα http://nl.newsbank.com/nl-search/we/Arc ... l=GooglePM

Εν περιλήψη, chemtrail ΔΕΝ υπάρχουν. Σίγουρα στα καυσαέρια των αεροπλάνων υπάρχουν χημικές ουσίες, αλλά όχι με τις ιδιότητες που φαντάζονται οι θιασώτες της συνομωσίας.

Μπορεί να είμαι δογματικός, αλλά από τη στιγμή που ΔΕΝ υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ απάντηση ΔΕΝ μπορώ να τη δεχτώ. Είμαι ορθολογιστής, δογματικός και θέλω αποδείξεις για το κάθε τι. Άποψή μου και θα την υπερασπιστώ μέχρι τέλους. Η σκωπτική απάντησή, τόσο η δική μου όσο και των άλλων συμφορουμιτών, που τόσο σε ενόχλησε, αντικατοπτρίζει τα λεγομενά σου, περί "λάθους χρόνου, σε λάθος μέρος". Και δε νομίζω ότι περιπαίζω κάποιον ζητώντας του αποδείξεις για αυτά που λέει. Στη δουλειά μου, έχω μάθει να τεκμηριώνω ΚΑΘΕ πράξη μου με βιβλιογραφία. Αυτό ζήτησα κι από τον εν λόγω κύριο. Χειροπιαστές αποδείξεις των ισχυρισμών, του άρθρου που παραθέτει. Κι εγώ μπορώ να βγω και να πω ότι η Γη είναι επίπεδη αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω.

Σταματώ εδώ, σεβομενος το forum. Όποιος θέλει να το συζητήσει, ευχαρίστως με ΠΜ
 
Re: Ενδιαφέροντα άρθρα/video στο internet

stopnwo":2l4upghl said:
Δείτε καί εδώ 2 ενδιαφέροντα άρθρα :

Ντοκουμέντο – Chemtrails : Η ‘απόδειξη ‘από πρόσφατη φωτογραφία τής NASA, τραβηγμένη ‘από δορυφόρο.!!!
http://norfid.wordpress.com/2011/04/19/ ... %86%ce%b1/

Αποκλειστικό : Πέμπτη 14.04.2011. ‘Από τό μεσημέρι δεκάδες ‘αεροσκάφη ψέκαζαν ‘ασταμάτητα μέ Chemtrails, τό λεκανοπέδιο ‘Αττικής. Έκρυψαν άλλη μιά φορά τόν ήλιο. !!!
http://norfid.wordpress.com/2011/04/15/ ... %b5%cf%81/
:thx:

Θερμή παράκληση φίλε μου να μην εξαφανιστείς!
Να μπαίνεις τακτικά και να μας ανοίγεις τα μάτια!
Όσο πιο συχνά τόσο πιο καλά!
Μην ακούς τα αδαή θύματα της Νέας Τάξης Πραγμάτων και της λέσχης Μπίλντεμπεργκ που ειρωνεύονται, εσύ να μας ενημερώνεις μπας και σωθούνε έστω και παρά την θέληση τους!

Υ/Γ: Με 120$ το βαρέλι πρέπει να είναι πολύ λαρτζ αυτοί οι τύποι που άλλη δουλειά δεν έχουν παρά να πετάνε
δεκάδες ‘αεροσκάφη ‘αρχισαν πτήσεις πάνω ‘από τό Λεκανοπέδιο τής ‘Αττικής, μέ ‘αποτέλεσμα τήν δημιουργία ‘απίστευτων σχηματισμών ‘από ”ψευδοσύννεφα”
Μήπως να πάρουν αυτοί την ΟΑ, να μην κόβουν και δρομολόγια αφού δεν υπολογίζουν την κηροζίνη?
 
Re: Τα μίλια είναι πολλά, το μήλο όμως ένα (ATH-JFK-ATH με LH)

pulsar":kkeb36l3 said:
Πότε άραγε έφυγε η υπερβολή από το NYSE; :?:


Μάλλον εδώ και καιρό. Δεν υπήρχε ούτε τον Δεκέμβριο ούτε τον Φεβρουάριο που βρέθηκα εκεί γύρω...
 
Re: Airspace Traffic monitoring

agrodemm":e332a8tm said:
.. Στη συχνότητα του control (όπως επίσης και γειτονικά control) ακούω μόνο τα αεροπλάνα και όχι το control. Από Χαλκιδική έχω ακούσει το control.
με εξωτερικη κεραια - τωρα που το λες, μπορει να ηταν κ αεροπλανα αυτα που ακουσα .. δεν προσεξα τι ελεγαν :rolleyes:
 
Re: Προς τους Admin...

flying Doc":26xzlyad said:
Στον Mike απάντησα κατάλληλα, αλλά απάντηση δεν έλαβα κι ουτε πρόκειται να λάβω.

Απάντηση έλαβες μερικές ώρες μετα, αλλα ακόμα δεν έχεις δεήσει να απαντήσεις εσυ, σχεδόν μια εβδομαδα μετα. Αλλα τι να πει κανείς, απλά επιβεβαιώνει αυτά που λέω για το επίπεδο του φόρουμ.

Πως σου φαίνεται αυτό για "καταλληλα"?
 
Re: Προς τους Admin...

Καλά, εσύ δεν είπες "Αντίο" ? Το αντίο, είναι οριστικό απ' όσο ξέρω. Δεν απάντησα, γιατί δεν το διάβασα καν. Το γυρνας στο προσωπικό τό θέμα τώρα και δε θελω να χαλαστώ Άγιες μέρες. Αν θες ν' αρπαχτόυμε, κάντο με ΠΜ, μη χαλάς την εικόνα του φόρουμ τώρα που γλιτώσαμε από μερικούς σαν κι εσενα. Έκανες το κομμάτι σου, σβήσε τώρα το post (άσε που θα στο κάνω αναφορά, να μη μπεις στον κόπο).
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

LOL
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

Είδα ενα Α319 σήμερα στον Ελ.Βενιζέλο στις 1330 περίπου..
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

Αυτα τα αεροπλάνα δεν είχε η Ολυμπιακή ?
 
Top