Λάθος posts ...

Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Πολυ χαιρομε που σχεδον ολοι συμφωνηται μαζι μου.
Φυλε ECO εχεις δικιο για τα ορθογραφικα μου λαθη. Αυτη ομως ειναι η μιση αληθεια.
Η αλλη μιση ειναι οτι στα δημοσια ελληνικα σχολεια που φοιτησα ... και αποφοιτησα κανεις δεν ενδιαφερθηκε, ουτε
για εμενα αλλα ουτε και για κανενα αλλο συμαθητη μου. Με αποτελεσμα τα δικα σου ¨ορθα ¨ συμπερασματα.
Θα μου πεις γιατι δεν εμαθες μονος σου ...... τοτε δεν ειχαμε μυαλα για τετοια.
Παντος εμαθα αριστα Αγγλικα ..... λογο τις δουλειας μου ( Υποπλοιαρχος Εμπορικου Ναυτικου ) και της συνεργασιας
μου με ανθρωπους απο ολο τον κοσμο, ως πληρωμα καθως και στα λιμανια καταπλου.
Συγουρα δεν εγινα πιλοτος .... ακομα αλλα πηγαινοντας και φευγοντας απο τα πλοια που εργαζομουν παρα πολλες
φορες επιασα κουβεντα με πληρωματα απο ολων τον κοσμο.
Εχω μιλησει δηλαδη με κυβερνητες αμερικανους εως και κινεζους, και με συγκυβερνητες νοτιοαφρηκανους εως και πακιστανους . Ολοι τους ηταν ανετοι και σου εδιναν την εντυποση οτι τους γνωριζες χρονια.
Δεν ξερω αν αυτο ηταν στην πολιτηκη της εταιριας τους, παντος μου εκανε εντυποση.
Οσες φορες προσπαθησα να μιλησω με ελληνικα πληρωματα .... επεσα σε ξερα ... τυχαιο ? Ισως δεν ξερω.
Παντος απο το 2008 δεν ξαναμπηκα σε αεροπλανο με ελληνικο νηολογιο. Ετυχε δεν το επελεξα εγω.
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Ξεχασα να αναφερω οτι μικροπρεπιες, πρωσοπικες στρατιγηκες, πισωπλατα μαχαιρωματα ειναι καθημερηνη πραγματικοτητα στα Ελληνοκτητα πλοια που υπαρχουν εστω και δυο ελληνες ναυτικοι.
Για αυτο μην απογοητευεσται, υπαρχουν και ... πολυ χειροτερα. :D
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Gelio όταν λες πως ο αριθμός που θα πετάξουν είναι περίπου 10, εννοείς πως αυτός είναι ο συνολικός αριθμός των θέσεων που θέλει να καλύψει η Ολυμπιακή ή πως κάλεσαν μέχρι τώρα 10 άτομα για συνέντευξη;
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

eagle1":2la3dgie said:
Μιας και η αεροπορική αγορά στη χώρα μας αναδιοργανώνεται,θα πρότεινα να μαζέψουμε όσες πληροφορίες,επίσημες-ανεπίσημες,έχουμε για τις προσφερόμενες θέσεις εργασίας ιπταμένων χειριστών στην Ελλάδα αλλά και ανά τον κόσμο,υπό τη σκέπη ενός θέματος,όπου θα μπορεί κανείς να βρεί εύκολα και γρήγορα πληροφορίες για τη συγκεκριμένη αγορά εργασίας.
Καλεσμένοι επίσης να συμμετάσχουν είναι όλοι οι ενδιαφερόμενοι εργοδότες που διαβάζουν το συγκεκριμένο forum.

Παρακάτω μια πολύ ενδιαφέρουσα αγγελία!
http://www.parcaviation.aero/aviation/F ... ewJobs.asp

Αυτό ήταν το εναρκτήριο μήνυμα αυτού του thread από το 2009 και σε αυτό πρέπει να μείνετε.
Μικροπρέπειες, μαχαιρώματα κλπ υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν παντού, του aviation συμπεριλαμβανομένου. Επίσης, αντίστοιχες μικροπρέπειες, μαχαιρώματα κλπ, υπάρχουν και σε αυτό το thread. Μην ταΐζετε το κτήνος - μην συνεχίζετε να ασχολείστε με το τί γράφει ο κάθε ένας που μπαίνει στο φόρουμ για να ξεκατινιαστεί ή να γελάσει. Δεν υπάρχει λόγος ούτε να τους διορθώνετε, ούτε να προσπαθείτε με παραινέσεις και σχόλια να βρείτε δίκιο. Απλά, δείτε τα ποστ που έχουν σχέση με την προσφορά εργασίας και αφήστε όλους αυτούς που γράφονται για να κατινιάσουν και να ξεκατινιαστούν, να το κάνουν μόνοι τους.
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

piperwarrior":1f86juoq said:
Gelio όταν λες πως ο αριθμός που θα πετάξουν είναι περίπου 10, εννοείς πως αυτός είναι ο συνολικός αριθμός των θέσεων που θέλει να καλύψει η Ολυμπιακή ή πως κάλεσαν μέχρι τώρα 10 άτομα για συνέντευξη;
tha paroun 10 atoma oxi parapano kai ta tilefona xtupoun!!!!!Sorry gia osous efagan porta!!
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

vassdel":1er6vewy said:
eagle1":1er6vewy said:
Μιας και η αεροπορική αγορά στη χώρα μας αναδιοργανώνεται,θα πρότεινα να μαζέψουμε όσες πληροφορίες,επίσημες-ανεπίσημες,έχουμε για τις προσφερόμενες θέσεις εργασίας ιπταμένων χειριστών στην Ελλάδα αλλά και ανά τον κόσμο,υπό τη σκέπη ενός θέματος,όπου θα μπορεί κανείς να βρεί εύκολα και γρήγορα πληροφορίες για τη συγκεκριμένη αγορά εργασίας.
Καλεσμένοι επίσης να συμμετάσχουν είναι όλοι οι ενδιαφερόμενοι εργοδότες που διαβάζουν το συγκεκριμένο forum.

Παρακάτω μια πολύ ενδιαφέρουσα αγγελία!
http://www.parcaviation.aero/aviation/F ... ewJobs.asp

Αυτό ήταν το εναρκτήριο μήνυμα αυτού του thread από το 2009 και σε αυτό πρέπει να μείνετε.
Μικροπρέπειες, μαχαιρώματα κλπ υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν παντού, του aviation συμπεριλαμβανομένου. Επίσης, αντίστοιχες μικροπρέπειες, μαχαιρώματα κλπ, υπάρχουν και σε αυτό το thread. Μην ταΐζετε το κτήνος - μην συνεχίζετε να ασχολείστε με το τί γράφει ο κάθε ένας που μπαίνει στο φόρουμ για να ξεκατινιαστεί ή να γελάσει. Δεν υπάρχει λόγος ούτε να τους διορθώνετε, ούτε να προσπαθείτε με παραινέσεις και σχόλια να βρείτε δίκιο. Απλά, δείτε τα ποστ που έχουν σχέση με την προσφορά εργασίας και αφήστε όλους αυτούς που γράφονται για να κατινιάσουν και να ξεκατινιαστούν, να το κάνουν μόνοι τους.
σιγα ρε φιλε, ειναι εδω 4,5 παιδακια που ψαχνουν δοθλεια (ακουσον ακουσον,πιλοτοι και καλα και ψαχνουν σε φορουμ) και νομιζεισ οτι θα βρουν???αχχαχα ζησε το ονειρο!!!αχαχα
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

piperwarrior":hn0gntqb said:
Gelio όταν λες πως ο αριθμός που θα πετάξουν είναι περίπου 10, εννοείς πως αυτός είναι ο συνολικός αριθμός των θέσεων που θέλει να καλύψει η Ολυμπιακή ή πως κάλεσαν μέχρι τώρα 10 άτομα για συνέντευξη;
μεχρι 10 ατομα το μεγιστο και τα τηλεφωνα χτυπουν!!!! λυπαμαι για οσους εφαγαν πορτα!!!Συνεχιστε να βγαζετε στη φορα οτι βρισκετε (θεσεις) και αν βρειτε δουλεια....
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

vassdel":1q8p6ulm said:
eagle1":1q8p6ulm said:
Μιας και η αεροπορική αγορά στη χώρα μας αναδιοργανώνεται,θα πρότεινα να μαζέψουμε όσες πληροφορίες,επίσημες-ανεπίσημες,έχουμε για τις προσφερόμενες θέσεις εργασίας ιπταμένων χειριστών στην Ελλάδα αλλά και ανά τον κόσμο,υπό τη σκέπη ενός θέματος,όπου θα μπορεί κανείς να βρεί εύκολα και γρήγορα πληροφορίες για τη συγκεκριμένη αγορά εργασίας.
Καλεσμένοι επίσης να συμμετάσχουν είναι όλοι οι ενδιαφερόμενοι εργοδότες που διαβάζουν το συγκεκριμένο forum.

Παρακάτω μια πολύ ενδιαφέρουσα αγγελία!
http://www.parcaviation.aero/aviation/F ... ewJobs.asp

Αυτό ήταν το εναρκτήριο μήνυμα αυτού του thread από το 2009 και σε αυτό πρέπει να μείνετε.
Μικροπρέπειες, μαχαιρώματα κλπ υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν παντού, του aviation συμπεριλαμβανομένου. Επίσης, αντίστοιχες μικροπρέπειες, μαχαιρώματα κλπ, υπάρχουν και σε αυτό το thread. Μην ταΐζετε το κτήνος - μην συνεχίζετε να ασχολείστε με το τί γράφει ο κάθε ένας που μπαίνει στο φόρουμ για να ξεκατινιαστεί ή να γελάσει. Δεν υπάρχει λόγος ούτε να τους διορθώνετε, ούτε να προσπαθείτε με παραινέσεις και σχόλια να βρείτε δίκιο. Απλά, δείτε τα ποστ που έχουν σχέση με την προσφορά εργασίας και αφήστε όλους αυτούς που γράφονται για να κατινιάσουν και να ξεκατινιαστούν, να το κάνουν μόνοι τους.
Καλα εχετε δει καποιον σοβαρο εργοδοτη να ασχολητε με κατινιστηκα φορουμ???αχχαχαχαχαχ Επισης απο την ωρα που ψαχνουν εδω για δουλεια 4,5 ..σημαινει οτι ειναι στον πατο και υπαρχουν τσακαλακια που μπαινουν πριν προλαβουν να στειλουν cv.οποτε οσο τα βγαζετε στη φορα,τοσο τρεχουν τα τσακαλακια και σας τρωνε την δουλεια,!!!!
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Λοιπον απο την ωρα που καποιοσ μπανει σε ενα φορουμ να βρει δουλεια ,δεν θα βρει ΠΟΤΕ!!Ας βγςει ενας που βρηκε δουλεια απο εδω!!αχαχαχαχ εδω καθαριστρια δεν μπαινει σε φοροθμ για να βρει δουλεια!!! αχαχαχαχ,ξεκωλατε (ευτυχως λιγοι) και αλλαξτε τροπο για ευρεση εργασιας!!!αλλου ειναι το παραμυθι!!!
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Έκανα βλακεία που ασχολήθηκα και το ήξερα αλλά ποτέ δεν μου άρεσε να είμαι καχύποπτος... Διαβάζω (και γράφω ενίοτε) αυτό το forum γιατί με ενδιαφέρουν πολλά και διάφορα αεροπορικά θέματα. Μπαίνω στο συγκεκριμένο thread για να δω οποιαδήποτε πληροφορία (μιας και είμαι και εγώ για ανεύρεση εργασίας) σημαντική ή ασήμαντη, απλά για να πάρω μια ιδέα του τι παίζει, χωρίς να είναι και ευαγγέλιο βέβαια ότι διαβάζω εδώ.

Έχω καταλάβει επίσης ότι διάφοροι κουτοπόνηροι νομίζουν πως για τους περισσότερους ισχύει το αντίθετο (πως παίρνουν πολύ σοβαρά ότι γράφεται εδώ και πως μπορούν να επηρεάσουν τις κινήσεις τους) και γράφουν ότι νομίζουν πως θα κάνει την δουλειά τους... Για να το τελειώσω λοιπόν...

Θα δώσω σε αυτά τα άτομα μια συμβουλή (που θα τους βοηθήσει κιόλας, τέτοιος άνθρωπος είμαι!!!!) :
η κουτοπονηριά πάει πακέτο συνήθως με την αμορφωσιά και κραυγαλέο δείγμα αμορφωσιάς είναι η ανορθογραφία.. Οπότε μάθετΕ ορθογραφία γιατί φαίνετΑΙ η αμορφωσιά και καρφώνεστΕ!!!!! Αν δεν το καταλάβατΕ ήδη, όταν είναι παθητική φωνή -ΑΙ και δεύτερο πληθυντικό -Ε.... Τώρα για τις υπόλοιπες λέξεις google it!!!!

May the best men win, απλά...
 
Top