Λάθος posts ...

Re: Iberia

Καραμήτρος Air":157vfp5b said:
Κανονικότατη απάντηση μου φαίνεται. Σε λίγο θα αποκαλυφθεί πως είναι ανακατεμένοι σε αυτό το αίσχος στελέχη της Φραπορτ που θέλουν δια της παρακολουθήσεως να υπονομεύσουν την αντίσταση των Ελλήνων αγωνιστών στους Γερμανούς κατακτητές του αεροδρομίου Σκιάθου!!!
Ευτυχώς όμως ο sujepo επαγρυπνεί και η αντίσταση θα νικήσει!

Ακου τωρα το σατανικο σχεδιο που επεξεργαζονται εκει στα κεντρικα τους στη Φρανκφουρτη. Σκανε τηλεφωνακι στην IAG: Hola, senores. Θελουμε μια ξεκαρφωτη πτηση εσωτερικου, μη μας δωσετε καμια διεθνη με 300 επιβατες και μας βγει και ακριβα. Οι Σπανιολοι βρισκουν την τελεια πτηση. Μετα πεφτει τηλεφωνο στην Samsung Espana. Θελουμε το καλυτερο κινητο παρακολουθησης. Herr Riechter, σε εφτιαξα του λεει ο υπευθυνος, σου εχω το τελειο μηχανημα. Νοτε 8. Ειναι κι ακριβο και θα τρεξουν οι ιθαγενεις. Τους τα μοιραζουν στους ανοητους Ιβηρες. Αυτοι πανε ολο χαρα, ξεκινανε μπαινουν στο ιντερνετ, φωτογραφιζουν τις οικογενειες τους, τους φιλους τους, τα ζωα τους, τις τεραστιες μπριζολες που τρωνε σε καποιο στεκαδικο της Μαδριτης κλπ.

Στη Φρανφκουρτη πυρετωδως οι ειλωτες εργαζομενοι της Φραπορτ μαζευουν δεδομενα, εχουν εγκυκλοπαιδεια για καθε επιβατη. Και τοτε θα ξεκινησει ο εκβιασμος. Ξερω οτι ειπες στη γυναικα σου οτι δουλευεις και εσυ επινες ενα τελαρο Estrellas βλεποντας Ρεαλ. Ξερω οτι ειπες στους γονεις σου οτι θα βγεις με τις φιλες σου και εσυ βγηκες με γκομενο. Ξερω οτι αγορασες νεες γοβες με 500€ και ειπες στον Φερναντο οτι εκαναν 100€. Και αλλα τετοια.

Για να αποφυγουν το damage, υπακουν τυφλα στις προσταγες της εταιριας και ξεχυνονται στα σοσιαλ media. Ξεκινανε και θαβουν ολα τα ισπανικα αεροδρομια, ακομα και αυτα που δεν εχουν παει με fake φωτογραφιες απο ελλειψεις, βρωμα, συνθηκες 3ου κοσμου κλπ. Απο το Barajas και το El prat, μεχρι το αεροδρομιο του τελευταιου χωριου στη χωρα των Βασκων που εχει ονομα που δε διαβαζεται. Και εκει τσουπ, θα ερθει η Φραπορτ και θα σκασει μια προσφορα για τα ισπανικα αεροδρομια. Και ο καημενος ο ΠΘ τη δεχεται γιατι τον απειλησε η ιδια η καγκελαρια οτι θα πεφτει χειρουργειο στα ματς των ισπανικων ομαδων στο Τσλ και Ρεαλ-Μπαρτσα θα κανουν να δουν κουπα 20 χρονια. Για τη Μπαρθελονα δε με νοιαζει, ας νοιαστει το μελος των Μπιτλς που εχουν για περιφερειαρχη απαντα ο μουσατος αλλα οχι και τη Ρεαλ ρε. Μπροστα σε τετοια απειλη, οποιοσδηποτε θα κωλωνε.

Και τα αφεντικα της Φραπορτ θα γελανε σαν την φατσουλα εδω :twisted: καθως μετα το φιλετο των ελληνικων αεροδρομιων για το οποιο χρειαστηκαν 8 χρονια Μνημονια για να τα αρπαξουν, θα καταφερουν να παρουν και τα Ισπανικα. Τα Γερμανικα θα γινουν η πρωτη γλωσσα στα αεροδρομια, θα επιτρεπονται μονο πτησεις της Lufthansa και των δοσιλωγων και ολοι υποχρεωτικα οι εργαζομενοι θα υποστηριζουν Μπαγερν Μοναχου και Μπορουσια Ντορτμουντ. Και τοτε ξεκιναει το σχεδιο για τα ιταλικα αεροδρομια

:twisted: :twisted: :twisted:

Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη για το μηνυμα μου απο την ομαδα διαχειρισης
 
Re: Iberia

Κι εδώ παρακαλώ επιστροφή στο θέμα μας που είναι η ισπανική εταιρεία! :rant:
 
Re: LGST/JSH Sitia

Ένα ΑΤ45 OY-RUF φαίνεται στο FR24 να έχει αναχωρήσει από σητεία και να κατευθύνεται βόρεια. Γνωρίζει κάποιος κάτι;
 
Re: Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Να σας ρωτησω κατι αν δεν εχετε αντιρρηση ;
Βλεπω η Turkish Airlines βαζει καλες τιμες και η πολιτικη της εταιριας ειναι καλυτερη αφου εχουν και αποσκευες.
Καταλαβενω οτι δεν μπορει η aegean να τους πολεμησει ομως καποιους επιβατες θα μπορουσε να παρει.
Εδω μια προσφορα που εχουν βαλει και οι τιμες.
Αναχωρήσεις από τη Μόσχα, την Αγία Πετρούπολη και άλλες περιοχές. Ανταποκρίσεις μέσω της Κωνσταντινούπολης, περιλαμβάνει και τις αποσκευές.
Επιπλέον μπόνους - 50% περισσότερο μίλια.
Η πώλησεις είναι απο στις 05.01.18 μέχρι τις 23.01.18
Σε πτησεις RT μέχρι τις 10.12.18

Για πτήσεις από τη Μόσχα.
Βίλνιους -134 €
Ελσίνκι - 136 €
Βαρσοβία - 136 €
Ταλίν - 136 €
Μπιλούντ - 137 €
Πράγα - 143 €
Μιλάνο - 145 €
Βρυξέλλες - 146 €
Βερολίνο - 146 €
Αμβούργο - 146 €
Ποντγκόριτσα - 146 €
Λονδίνο - 150 €
Άμστερνταμ - 153 €
Βουδαπέστη - 153 €
Βαρκελώνη - 163 €
Ρώμη - 165 €
Παρίσι - 174 €

Και σε πτησεις προ Αγυπτο δεν ξερω αν μπορει κατι να αλλαξει.Αν μπορουσε καλο θα ηταν να ειχει δικη της πτηση οχι με την egyptair προς Χουργκαντα και Σαρμ Ελ Σειχ.Με την egyptair βλεπω οι τιμες ειναι φωτια.Και μια φορα την εβδομαδα να δοκιμαζε να βαλει μια δικια της πτηση και οι αλλες ας ηταν της egyptair για δοκιμη καλο θα ηταν για μηνες απο Οκτωβριο και μετα.Και τα εισιτηρια να ειναι flex.Ενταξη καταλαβαινω οτι πολλα θελω :)
 
Re: Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Τι σχέση έχουν οι προσφορές της Turkish με την τιμολογιακή πολιτική της Α3;Και τι σχέση έχει και η Turkish με την Α3;Επίσης γιατι θα πρέπει σε κάθε θέμα να αναφέρεις τη Ρωσία;
Επίσης, πρόσεχε την ορθογραφία σου. Σε δημόσιο φόρουμ γράφεις σεβάσου αυτούς που θα προσπαθήσουν να διαβάσουν τις αναρτήσεις σου. Για να μη θίξω τα ασυνάρτητα σχόλια σου. Γράφουν που γράφουν λίγοι εδώ, αν και αυτοί οι λίγοι δε φιλτράρουν τα γραφόμενα τους δε θα μας διαβάζει πλέον κανείς.Είναι η πολλοστή φορά που διαβάζω κείμενο εκτός τόπου και χρόνου από σένα και κάποιος πρέπει πλέον να αντιδράσει.
 
Re: Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Σταυρο ενα παραδηγμα εχω γραψει.Δεν ειναι θεμα αν ειναι ρωσοι η οχι.Μεσω αεροδρομιου Αθηνων προς Αιγυπτο πετανε πολλοι και απο την Ευρωπη και απο αλλα κρατη.
Τωρα για τα ορθογραφικα μου λαθη μην ειμαστε και τοσο αυστηροι.Εγω εχω παει και σε ελληνικο σχολειο και σε ρωσικο.Μην νομιζεις οτι εκει δεν κανω λαθη οταν κατι τους γραφω, απλως διαφορετικα θα ηταν αν ειμουν ρωσος .Θα μου εκαναν μπορει παρατηρηση για τα λαθη μου.Ομως οταν βλεπουν οτι ειμαι απο την Ελλαδα δεν μου λενε τιποτα.
Μην ξεχναμε οτι ολα τα φορουμ πρωτα απο ολα ειναι για να εχουν καινουργιες πληροφοριες και οχι αν καποιος απο εμας κανει ορθογραφικα λαθη.
Και αν κανω καποια κριτικη η σε ρωσους η σε γερμανους και αυτο δεν ειναι κακο.Το μονο που δεν κανω ειναι οτι ποτε δεν κανω παρατηρηση στα παδια του φορουμ.Πολλες φορες ηθελα να το κανω ομως μετα λεω τι με νιαζει αφου υπαρχουν συντονιστες.Αν κατι δεν τους αρεσει αυτη θα του κανουν παρατηρηση .
 
Re: Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Το να πετάς από Μόσχα για Ελσίνκι, Ταλίν, Λονδίνο κλπ. μέσω IST δεν κάνει απολύτως νόημα. Επομένως για να προσελκύσουν κόσμο σε τέτοια δρομολόγια, πρέπει να τα προσφέρουν αρκετά πιο φθηνό από άλλες εταιρίες. Προφανώς απλά θέλουν να γεμίσουν τα αεροπλάνα τους…

Εάν κάνεις συγκρίσεις τιμών θα έπρεπε να συγκρίνεις τις τιμές σε δρομολόγια όπως από SKG σε CDG/BRU/HAM/TLL με Α3 μέσω ΑTH και TK μέσω IST, ή τέλος πάντων δρομολόγια όπου και οι 2 εταιρίες έχουν λογικές ανταποκρίσεις. Όχι τέτοιες βλακείες, που ούτε νόημα δεν κάνουν ούτε σχέση με την Α3 δεν έχουν.

Και ναι, μπορεί η TK να είναι φθηνότερη κι εκεί, αλλά το IST δεν είναι το καλύτερο αεροδρόμιο για ανταποκρίσεις, έχεις ελέγχους διαβατηρίων παντού (αφού πετάς EU – Non EU – EU).
 
Re: Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Ulrike και θελεις να μου πεις οτι αυτος που αγοραζει το εισιτηριο γνωριζει αν το αεροδρομιο μας ειναι καλυτερο η χειροτερο ;
Το αγοραζει μονο γιατι η τιμη του ειναι καλυτερη.
Εάν κάνεις συγκρίσεις τιμών θα έπρεπε να συγκρίνεις τις τιμές σε δρομολόγια όπως από SKG σε CDG/BRU/HAM/TLL με Α3 μέσω ΑTH και TK μέσω IST
οτι και να ειναι οι τιμες που εχει η ΤΚ ειναι καλυτερες αφου η Α3 εχει μονο χειραποσκευες. Τα εισιτηρια των flex ειναι ακριβα.

Προφανώς απλά θέλουν να γεμίσουν τα αεροπλάνα τους…
μα και η Α3 το ιδιο δεν κανει;Αυτη ειναι επιβατες τρανζιτ και για αυτους μονο γραφω.
 
Re: Ellinair

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ?? ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΟΣΟΥΣ ΠΕΤΥΧΑΝ...ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ...ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?
 
Re: Ellinair

ΗΣΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ? ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΓΕΣ? ΑΠΟ ΓΛΩΣΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΤΗΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΕΣ?? ΕΞΩ ΣΤΟΝ ΠΡΟΘΑΛΑΜΟ ΤΙ ΚΛΙΜΑ ΥΠΗΡΧΕ? ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΥ Η΄ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗΣ??
 
Top