Λάθος posts ...

Re: Ryanair στην Ελλάδα

seven4seven":11v66y99 said:
Ενώ πας ένα Βερολίνο, ας πούμε, τυχαίο παράδειγμα, και σε καλωσορίζουν όλοι με ζεστά χαμογελά φιλοξενίας, σαφείς οδηγιες για το πως να πας που, ευγένεια, και καλοσύνη, ε;
Ειδικά στο Βερολίνο ναι. Γιατί οι άνθρωποι είναι θετικοί και καλοσυνάτοι.
Αλλά και στην υπόλοιπη Γερμανία όπου είναι πιο "μουντρούχοι", αν δείξεις τα χαρτιά που πιστοποιούν ότι είσαι Ινδός ακαδημαϊκός και είσαι σε ταξίδι για να συμμετάσχεις σε εκδήλωση σε τοπικό πανεπιστήμιο, θα σου χαμογελάσουν και θα σου πουν το βιλκόμεν.
Όχι σαν τα δικά μας τα βόδια που δεν άφησαν καν τον άνθρωπο να μιλήσει. Και όποιος τους δικαιολογεί ελπίζω να είναι μήνες άνεργος και να μην έχει να φάει.
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

Θα συμφωνήσω με τον alex96. Δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από 3 μέρες! Σε μια μέρα έχεις δει όλο το κέντρο και τους αρχαιολογικούς χώρους. Η Αθήνα γενικά είναι ένας πολύ ασφαλής προορισμός. Άλλωστε οι τουρίστες δεν θα πάνε στον Άγιο Παντελεήμονα κτλ..αλλά το πρόβλημα της είναι οι απεργίες σε μετρό,λεωφορεία κτλ, τα ταξί που κλέβουν, η άχαρη και βρώμικη πόλη, αρχαιολογικοί χώροι που κλείνουν στις 3 το μεσημέρι.
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

lewton":387isqsa said:
seven4seven":387isqsa said:
Ενώ πας ένα Βερολίνο, ας πούμε, τυχαίο παράδειγμα, και σε καλωσορίζουν όλοι με ζεστά χαμογελά φιλοξενίας, σαφείς οδηγιες για το πως να πας που, ευγένεια, και καλοσύνη, ε;
Ειδικά στο Βερολίνο ναι. Γιατί οι άνθρωποι είναι θετικοί και καλοσυνάτοι

:D :D :D Να'σαι καλα, μ εκανες και γελασα!

(σσ: Μεγαλυτερα και πιο αγενη ΓΙΔΙΑ απο το Βερολινο, δεν εχω πετυχει πουθενα. Και εχω ταξιδεψει πολυ.)
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

Ίσως απλά σου επιστρέφουν αυτό που τους εκπέμπεις.
Εγώ γνώρισα το Βερολίνο ως ταξιδιώτης 2 φορές και έζησα εκεί από τον Φλεβάρη ως τον Ιούλιο του 2011. Και οι άνθρωποι ήταν απίστευτα φιλικοί. Πάνω στη βαριά κρίση. Με τα γνωστά άρθρα του Focus για τους τεμπέληδες και κλέφτες Έλληνες.
Κάτι παραπάνω θα ξέρω.
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

Ίσως κι εσυ να τους εκπεμπεις κάτι και να σε γλυκοκοιτανε, δεν μπορω να ξέρω. (αυτο σαν απάντηση στην πρώτη γραμμή της δικής σου)
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

Πολιτισμό και ευγένεια.
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

Ναι, λεβεντη μου, οπότε εγω ο απολίτιστος και αγενης δεν σκοπεύω να περάσω ούτε overflying απο το Βερολίνο, για να μην τους χαλασω την ισορροπία.
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

Δεν είπες ότι έχεις ήδη περάσει και σε αντιμετώπισαν άσχημα; :D
 
Re: Ryanair στην Ελλάδα

Ωραια. Να ΞΑΝΑπερασω. Εντάξει τωρα;
 
Re: Hellenic Imperial Airways

Admins,

Μηπως ηρθε η ωρα να μετακινησετε τις ανενεργες εταιριες στις "νεκρες και αθαφτες" αεροπορικες εταιριες?
 
Top