LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos" (εκτός κινήσεων αεροσκαφών)

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

ξεκινα η emirates με 773 :banana: ενω σημερα η etihad θα μας επισκεφτει με 345 :banana: καλο μηνα :D :D !
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Κατι ακουγεται οτι το LGAV θα κλεινει το βραδι επειδη δεν εχει κυκλοφορια και οτι πολλες εταιριες charter θα προσγειωνονται στον Βολο.Ξερει κανεις τιποτα για το θεμα?
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Είναι αρκετό καιρό που το ακούμε! Βέβαια δεν είναι κάτι νέο για τους ευρωπαϊκούς ουρανούς, βλέπε FRA. Θα ησυχάσει η Αρτέμιδα (Λούτσα) και εμείς θα βλέπουμε και μερικές εταιρίες ή cargo που έρχονται μόνο βράδυ ή ξημερώματα (FedeX, Μερικά ψαράδικα An-12 ή Αn-24 / An-26, την TAP κτλ). Μακάρι...
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

CyPa":i6yy8mpr said:
Μήπως είναι γιατί όταν το πρωτοείδα ήταν σχεδόν ολοκαίνουργιο οπότε και μου φάνηκε μεγάλη η αλλαγή?

Φυσιολογικό είναι φίλε/η..Και είναι νομίζω αποτέλεσμα του γενικότερου αισθήματος απαξίωσης που βιώνουμε σε όλους τους τομείς..
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

<ΑIA χάνει συνολικά τον χειμώνα 59 συνδέσεις εξωτερικού.>
Από ότι γνωρίζουμε φεύγει η Brussels Airlines, Delta, Singapore, Syrianair, Libyan
Για ποιους προορισμούς μιλάμε;

(AerLingus, airBaltic, Air Canada, Air Transat, Croatia Airlines, Germanwings, Kuban, Norwegian,
TAP, Transaero, US Airways = Πάντα έφευγαν τον χειμώνα.)

----Εγώ τα βγάζω maximum 30 και μπορεί να κάνω και λάθος σε μερικούς προορισμούς.
Alexandria
Allepo
Benghazi
Damascus
Donetsk
Dublin
Dubrovnic
Dusseldorf
Helsinki
Krakow
Krasnodar
Kuwait
Lisbon
Lviv
Montreal
Naples
New York
Odessa
Oslo
Philadelphia
Pisa
Riga
Singapore
St. Petersburg
Stockholm
Stuttgard
Toronto
Toulouse
Tripoli
Venice
Zagred
 
Re: LGAV/ATH Athens &quot;Eleftherios Venizelos&quot;

Φεύγει η Brussels; Πότε το είπαν αυτό;
 
Re: LGAV/ATH Athens &quot;Eleftherios Venizelos&quot;

Από τον Απρίλιο...
 
Re: LGAV/ATH Athens &quot;Eleftherios Venizelos&quot;

μπας και ξερει κανεις για ενα ατυχημα που εγινε σημερα στο Β11 με μια υπαλληλο της Goldair;ακουσα οτι την χτυπησε τρακτορας αλλα δεν ξερω ποσο σοβαρα...
 
Re: LGAV/ATH Athens &quot;Eleftherios Venizelos&quot;

Αρκετά σοβαρό ήταν το ατύχημα ώστε η κοπέλα να παλεύει να σώσει το πόδι της! Οντως τη χτύπησε τράκτορας και πέρασε πάνω από το πόδι της, ως λέγεται. Να της ευχηθούμε να πάνε όλα καλά!
 
Re: LGAV/ATH Athens &quot;Eleftherios Venizelos&quot;

Παντως εγω εμαθα οτι και οι 2 εχουν ευθυνη(πιο μεγαλο πσοστο ο οδηγος που την αφησε)διοτι η κοπελα πηγε και <εκατσε>οχι μεσα στην καμπινα του Rofan αλλα στο σκαλοπατακι που εχει για να μπεις κρατωντας την πορτα για να την παει απο Β09 στο Β11και λογω ταχυτητας εχασε την ισορροπια της και της πηρε το ποδι απο κατω.Δυστυχως η κοπελα σακατευτηκε πολυ ασχημα και το ποδι ακομα και αν της βαλουν λαμες δεν θα επανερθει....SAFETY FIRST GUYS!!
 
Top