LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos" (εκτός κινήσεων αεροσκαφών)

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Είπαμε κάνει ζέστη αυτές τις μέρες και ανεβαίνει και το προεκλογικό θερμόμετρο επίσης... αλλά χρειάζεται και ολίγη λογική.
Να βγάλει όπλο ο λαθρομετανάστης που μπήκε στο αεροπλάνο που επιθυμούσε που τον πηγαίνει σε προορισμό της επιλογής του και να κάνει αεροπειρατεία να το πάει που... στο Σουδάν... στο Πακιστάν, στο κάθε μέρος που είναι επικηρυγμένος...

Μην μπερδεύουμε το σημείο ελέγχου των ταξιδιωτικών εγγράφων, με το σημείο ελέγχου (screening) των επιβατών και των χειραποσκευών τους...
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Το δορυφορικό terminal έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ;
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

το δορυφορικο τερμιναλ εχει χρησιμοποιηθει κυριως τα πρωτα χρονια λειτουργιας του αεροδρομιου, εχει τυχει και εχω ταξιδεψει μια φορα απο εκει. κυριως εξυπηρετουσε πτησεις charter αν δε με απατα η μνημη μου.
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Στα 2 πρώτα χρόνια λειτουργίας έφευγαν και κανονικές πτήσεις όπως Α3510 Α3322 κλπ

ΜΜ
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Καλά όλα αυτά, αλλά οι φόροι αεροδρομίου για τους επιβάτες θα μειωθούν;
 
Re: LGAV/ATH Athens "Eleftherios Venizelos"

Το πιο κάτω θέμα το γράφω για προβληματισμό χωρίς να προσπαθώ να κάνω κριτική. Be gentle please... :D

Ταξίδεψα πρόσφατα μέσω Αθηνών μετά από 9 χρόνια (η τελευταία φορά ήταν 21 Ιουνίου 2003) και μου έκανε εντύπωση πόσο "παλιό" φαίνεται το αεροδρόμιο. Φώτα που δέν δούλευαν, τοίχοι και ψευδο-οροφές μαυρισμένες σε ορισμένα σημεία και τουαλέτες κιτρινισμένες είναι μερικές από τις επισημάνσεις μου.

Εννοείται ότι αναμένει κάποιος να υπάρχουν φυσικές φθορές αλλά προσωπικά μου φάνηκε να είναι σε πιο άσχημη κατάσταση από άλλα αεροδρόμια ακόμα και αεροδρόμια που είναι πιο παλίά.

Μήπως είναι γιατί όταν το πρωτοείδα ήταν σχεδόν ολοκαίνουργιο οπότε και μου φάνηκε μεγάλη η αλλαγή?
 
Top