LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Να προσθέσω ότι σε περισσότερη αναζήτησή μου εντόπισα ότι ο Tour Operator είναι η Apollorejser.dk με 7ημερα πακέτα και το δρομολόγιο στα πακέτα για Σύβοτα και Πράγα εμφανίζονται και τα δυο δρομολόγια (IOA,PVK) σαν επιλογή, μάλιστα την ίδια μέρα, και στην ίδια τιμή.

Εύχομαι να γεμίσουν και τα δυο, μακάρι, ή θα προκριθεί το Άκτιο ειδικά αφού περιλαμβάνει και Λευκάδα αλλά και η Πράγα είναι πιο κοντά, μόνο για Σύβοτα εμφανίζετε κοντύτερα το δρομολόγιο των Ιωαννίνων και βέβαια για Αγ.Σαραντα.

Άντε να δούμε, πάντως σίγουρα καλύτερα από το τίποτα.

Τώρα για τα αεροπλάνο επειδή πέταξε η γυναίκα μου Γιάννενα πρόσφατα και τσέκαρα το δρομολόγιο online έγραφε Q100 37 θέσεις, να προσθέσω ότι το Q100 μοιάζει οπτικά πολύ με το Q400 που όμως είναι 80αρι, μπορεί όμως να κάνω και λάθος.

Αλήθεια το κόστος του GBAS ποιος το καλύπτει η ΥΠΑ ?

Και να προσθέσω εδώ ότι κατά την γνώμη μου η Aegean φέρει ατόφια την ευθύνη για την κατάσταση της κίνησης του αεροδρομίου Ιωαννίνων μέσω της τιμολογιακής πολιτικής των τελευταίων ετών.

Αλλά πολύ φοβάμαι ότι ο μόνος που θα οφεληθεί από το GBAS είναι η Α3 και με με θυμηθείς ούτε ευρώ δεν θα κατεβάσει τις τιμές της.

Νίκος ...
 
Αλήθεια το κόστος του GBAS ποιος το καλύπτει η ΥΠΑ ?
 
Και να προσθέσω εδώ ότι κατά την γνώμη μου η Aegean φέρει ατόφια την ευθύνη για την κατάσταση της κίνησης του αεροδρομίου Ιωαννίνων μέσω της τιμολογιακής πολιτικής των τελευταίων ετών.

Αλλά πολύ φοβάμαι ότι ο μόνος που θα οφεληθεί από το GBAS είναι η Α3 και με με θυμηθείς ούτε ευρώ δεν θα κατεβάσει τις τιμές της.

Νίκος ..
 
Κοίτα αν πήγε το 2013 μπορεί να έτυχε σε Q100 λόγω έργων,το πιθανότερο είναι να πήγε με το Q400 που είναι λίγο μακρύτερο από το Q100.

Είναι ακριβώς ίδιες μέρες,λίγο διαφορετικές ώρες.
Για να δούμε πιστεύω το πρωινό των Ιωαννίνων βολεύει πιο πολύ λόγω του ότι οι τουρίστες θα φεύγουν πρωί (7:15) απο Κοπεγχάγη Γιάννενα θα έρχονται στις 11:05 και 1 ώρα ως συβοτα και Πάργα 12:05 περίπου θα κάνουν τα μπάνια τους,τακτοποίηση στο ξενοδοχείο κλπ ενώ οι άλλη πτήση στο Άκτιο ναι μεν βολεύει όμως μπορεί προλαβαίνουν να κάνουν μπάνια στην θάλασσα.
Από αυτήν την άποψη.
Τώρα για Αλβανία δεν το σχολιάζω είναι η διαφορά ώρας οπότε 11:05 Γιάννενα 12:05 Αλβανία ένα 2ωρο το θέλουν.

Σωστό αυτό για την Aegean ψηλά οι τιμές,σαν Χρηματιστήριο είναι εκεί που βλέπεις 80 ευρώ σε μια ώρα μπορεί να χτύπησει 112 ευρώ,άσε μην το συζητάς.
 
Πάργα ρε παιδιά, Πάργα, όχι Πράγα :wall:
 
Ναι αυτό για τις ώρες παίζει αλλά δυστηχως εδώ μείλαμε για charter συνεπώς η Apollo θα την συμφέρει καλύτερα να στείλει ένα γεματο αεροπλάνο παρά δυο μισό γεμάτα.

Δηλαδή θα γεμίσει πρώτα του Ακτίου και της Κέρκυρας και μετά αν περισσέψει κόσμος Γιάννενα.

Και επησις δεν θα έπρεπε αν έπαιρνε καλύτερες τιμές από το αεροδρόμιο των Ιωαννίνων να τις μετέφερε και στην τελική τιμή του πακέτου ... ?

Νίκος
 
Δύναται να ξέρουμε ενδεικτικά τι τιμές προσφέρει για τους Δανούς που θα πηγαίνουν στα τρία αυτά αεροδρόμια (IOA,CFU,PVK) η Apollo;;;;
 
Βέβαια στο site της Apollo έχει και για Σύβοτα και για Πάργα 7η μέρες, ενδεικτικά να πω οι τιμές για τον ίδιο προορισμό είναι ακριβώς οι ίδιες και Γιάννενα και για Άκτιο.

Επησις στις πληροφορίες για transfer αναφέρει ότι τα η Πάργα είναι 2.5 ώρες από τα Γιάννενα και μόνο 1,5 από Άκτιο ενώ τα Σύβοτα είναι 2,5 ώρες από Άκτιο και μόνο 1,5 από από Γιάννενα.

Παντως με πονηρεύει ότι είναι ίδια μέρα.

Δεν βρήκα τιμές για μεμονωμένους μόνο πακέτα.
Νίκος
 
Δεν βρήκα τιμές για μεμονωμένους μόνο πακέτα.
 
Αυτά τα πακέτα πόσο τιμή βγάζουν δώσε πληροφορίες.

Το πακέτο κάνει 350 ευρώ πόσο θέλω να έχω μια εικόνα.
 
Top