LGTS/SKG Thessaloniki "Makedonia"

nova":25i1cxp7 said:
Η Ryanair σήμερα δεν είχε μία προγραμματισμένη πτήση για Θεσσαλονίκη στις 16:00 (18:00 ώρα Ελλάδας); Αυτό δείχνει το αεροδρόμιο.

http://www.stanstedairport.com/flight-information


η Ryanair δεν έρχεται μόνο απο Stansted αλλά και απο Ciampino και άλλα.προφανώς θα ήταν απο αλλού και όχι απο λονδίνο
 
Ναι, απλώς ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο δρομολόγιο. :)
 
lewton":1z1ccshg said:
Ευκαιρία να πάρει μυρωδιά απο ΑΙΑ η Ryanair και να της αρεσει! :p
Ξέρουμε σίγουρα ότι κατέβηκε στον ΑΙΑ? Ικανούς τους έχω να προσγειώθηκαν σε κανένα Ελληνικό, Ελευσίνα κτλ. :twisted:
 
η ryanair πήγε Καβάλα απ οτι ξέρω. Σιγά να μην πήγαινε Αθήνα...τόσο τσαμπατσήδες που είναι....
 
Η Ryanair, αυτή από Ciampino τουλάχιστον, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έκανε divert στο Βενιζέλο. Κάποιος εκ των Αθηνών ίσως το επιβεβαιώσει.
 
Επειδή ήμουν εκεί πρώρα ανακοινώθηκε divert για Αθήνα και μετά για Καβάλα.
Αλλά μέσα στον χαμό δεν είμαι σίγουρος για το τι έγινε τελικά.
 
Η Ryanair του CIA κατέβηκε Αθήνα. Ενδεχόμενα και να αποβίβασε κόσμο εκεί αφού μετά αναχώρησε ως P (ferry flight) για SKG επιχείρησε ξανά, και έπειτα από μερικές γύρες επέστρεψε. Ιδού τα σχεδιάκια.

Πολλοί "κύκλοι" τελικά και μικρό το throughput που λένε στο χωριό μου. Μερικές Α3 και ακόμα λιγότερες ΟΑ κατάφεραν να προσγειωθούν πολλές φορές με τη δεύτερη προσπάθεια και με αρκετά holding patterns. Παράδειγμα της Α3-510
 
Επειδή χθες ήμουν στο αεροδρόμιο γιατι κατέβαινα με την Α3127 για Αθήνα,γινόταν χαμός απο φωνές και φασαρίες των επιβατών της Α3.Ακυρώθηκαν FRA,HER,CHQ,ATH(125)..Τα MUC,LCA έφυγαν με καθυστέρηση.Οπως κι εμείς αντι για 2050 στις 2240 (μεΑ321)..Ας μου πει καποιος όμως γιατι ενω η Α3 ακύρωνε πτήσεις της ΟΑ ερχοντουσαν και φευγανε κανονικα ή εστω με καθυστερηση;μιλαω για το απογευμα-βραδυ παντα όχι για τις πρωινες..Η Ryanair την Πέμπτη έχει και την πτηση για CRL..Εγινε τελικά;
 
Το επίμαχο διάστημα από OAL κατάφερε και έπιασε μόνο μια, αν θυμάμαι καλά η 910 από LGAV. Και αυτό λόγω πληρώματος και τύχης γιατί έκατσε ένα στιγμίαιο άνοιγμα και ''βούτηξε''. Κατά τ' άλλα σε γενικές γραμμές μετά τις 18:00 περίπου που ''ψήλωσε'' λίγο ο καιρός άρχισαν να πιάνουν όλοι. Απλά το πρόβλημα είχε ήδη δημιουργηθεί, το πρόγραμμα των εταιριών είχε γίνει άνω-κάτω, τα αεροπλάνα ήταν σε άλλους προορισμούς, με αποτέλεσμα να ομαλοποιηθεί η κατάσταση σιγά σιγά έως πολύ αργά το βράδυ (όπως και η δικιά σου περίπτωση, του solro, κ.ο.κ.).
 
Η πτήση για Charleroi στις 22.12 έγινε κανονικά, ταξίδεψα μ΄αυτήν.
Ήταν προγραμματισμένη για τις 11.15 και πέταξε με μικρή καθυστέρηση στις 11.30 περίπου.
Είχε πρόβλημα με την μπροστινή σκάλα η οποία δεν έκλεινε σωστά.
Εκαναν αρκετές προσπάθειες για να την κλείσουν.
 
Top