Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Γενικά συμφέρει κανείς να εγγραφεί στο Miles & More της Lufthansa, στο οποίο τα μίλια λήγουν μετά από 3 χρόνια (αντί 1 χρόνο στo Miles & Bonus).

Επίσης το Miles & More της Lufthansa συνεργάζεται με πολύ περισσότερες αεροπορικές εταιρείες, ξενοδοχεία, ενοικιάσεις αυτοκινήτων και γενικά είναι πολύ πιο οργανωμένο πρόγραμμα.

Βέβαια δεν ξέρω αν μπορείς να γραφτείς σήμερα και να καταχωρήσεις παλαιότερα ταξίδια, που έγιναν όταν δεν είχες γραφτεί. Καλό είναι να το επιβεβαιώσεις τηλεφωνόντας στο 210 6175350.
 
Μια ερωτηση και απο μενα. Εχω πραγματοποιησει ενα ταξιδι (με Α3) και και δεν καταχωρηθηκαν τα μιλια του στο λογαριασμο μου και δυδτυχως απο οτι βλεπω εχω χασει τη καρτα επιβιβασης. Μπορω να κανω κατι για αυτο? Δεν με βλεπουν στα συστηματα τους η Α3 οτι οντως ταξιδεψα για να περαστουν τα μιλια?
 
morpheus78":1f9exloq said:
Μια ερωτηση και απο μενα. Εχω πραγματοποιησει ενα ταξιδι (με Α3) και και δεν καταχωρηθηκαν τα μιλια του στο λογαριασμο μου και δυδτυχως απο οτι βλεπω εχω χασει τη καρτα επιβιβασης. Μπορω να κανω κατι για αυτο? Δεν με βλεπουν στα συστηματα τους η Α3 οτι οντως ταξιδεψα για να περαστουν τα μιλια?

Δοκίμασε να τους τηλεφωνήσεις, δεν χάνεις τίποτα.
 
:arrow: morpheus78

Έχει συμβεί και σ' εμένα. Έστειλα με φαξ το confirmation του online booking όπου φαίνεται ο αριθμός εισιτηρίου και η πτήση, τον αριθμό μου Miles & Bonus, έστειλε και ένα email και τους εξήγησα ότι έχω χάσει την κάρτα επιβίβασης. Μέσα στη βδομάδα τα μίλια προστέθηκαν στο λογαριασμό μου.
 
ariadgr":1d9yvnhf said:
Δοκίμασε να τους τηλεφωνήσεις, δεν χάνεις τίποτα.

Τελικα συνεβει το εξης. Απο το τηλ. κεντρο μου ειπαν οτι λογω της χαμενης καρτας επιβιβασης, θα μπορουσαν να μου πιστωσουν τα μιλια μονο αν ειχα χαρτινο εισητηριο και εγω που ειχα βγαλει ηλεκτρονικο αυτο δεν γινοταν. (!!!)

Φυσικα εστειλα e-mail στο τμημα Miles and Bonus και το θεμα τακτοποιηθηκε. Εστειλα την ηλεκτρονικη κρατηση και τα μιλια προστεθηκαν.

Τωρα τι ατομα βαζουν στο call center της εταιριας ενας θεος ξερει...
 
Το παραπάνω δεν είναι νέο, αλλά ισχύει από 30. Οκτωμβρίου 2005!!! Κάποιος που έχει μίλια στο Miles & More μπορεί να τα εξαργυρώσει σε πτήσεις της Aegean και το αντίθετο!
 
Και γιατί μου είπαν στο check-in της LH στο MUC ότι δεν δικαιούμαι μίλια στο miles & more όταν ταξίδευα με την Αegean? :shock:
 
Εμένα ρωτάς; ;) Προφανώς δεν θα γνώριζαν σωστά, διότι και στην σελίδα της Aegean γράφει ότι παίρνεις μίλια όταν ταξιδεύεις με LH:
http://www.milesbonus.gr/pub/earn.asp
 
fotis":22n83nv8 said:
Και γιατί μου είπαν στο check-in της LH στο MUC ότι δεν δικαιούμαι μίλια στο miles & more όταν ταξίδευα με την Αegean? :shock:

Στείλε τα boarding passes και το ηλεκτρονικό εισιτήριο για πίστωση μιλίων στο Miles & More.
 
Top