Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Κι εγώ έβαλα αριθμό τακτικών επιβατών της Α3 σε πτήση της LH με μία κλήση στο γραφείο της LH στην Αθήνα.
 
Παρθενικο μου μηνυμα...
Μπορει να μου εξηγησει κανεις ,γιατι ενω στην Ολυμπιακη για δηλωση μιλιων αρκει ενα τηλ στη γραμμη του Travelair Club, ενω στην Aegean πρεπει να στελνω με φαξ (που δεν εχω) το boarding pass ΚΑΙ να τους στελνω και αιτηση με ενα σωρο στοιχεια ;
 
μα για να μην ξεχασεις ξανα να δηλώσεις την κάρτα στο check in :D :D :D
 
Τι συμβαίνει με το πρόγραμμα miles and bonus της Aegean?
Συνδέομαι κανονικά και βλέπω το υπόλοιπο του λογαριασμού μου, αλλά το σύστημα δεν δέχεται καμία άλλη εντολή: λ.χ. δεν μπορώ να δω τα μίλια που περάστηκαν ανά πτήση ούτε αν περάστηκαν μίλια για όλες τις πρόσφατες πτήσεις μου.
Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές το τελευταίο διάστημα (περίπου 1 μήνα). Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο site ή τι συμβαίνει?
 
Δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα του site. Εγώ τα βλέπω κανονικά και τα στοιχεία και τις κινήσεις του λογαριασμού.
 
kevin":1inn8qe2 said:
Παρθενικο μου μηνυμα...
Μπορει να μου εξηγησει κανεις ,γιατι ενω στην Ολυμπιακη για δηλωση μιλιων αρκει ενα τηλ στη γραμμη του Travelair Club, ενω στην Aegean πρεπει να στελνω με φαξ (που δεν εχω) το boarding pass ΚΑΙ να τους στελνω και αιτηση με ενα σωρο στοιχεια ;
Δεν ισχύει αυτό. Για πτήση Α3 αρκεί να κάνεις την αίτηση Online και μετά να στείλεις ένα e-mail (στο milesbonus@aegeanair.com) με όποιο αποδεικτικό έχεις κρατήσει. Το έχω κάνει πολλές φορές και μου περνούν τα μίλια μου άμεσα. Το φαξ είναι άλλος εναλλακτικός τρόπος εάν το προτιμάς. Για τις πτήσεις της Star μάλιστα αρκεί να κάνεις την αίτηση Online χωρίς να στείλεις κάτι. :great:
 
καιρο εχω να αφησω στιγμα... εχει καταντησει αηδια αυτο, σχεδον 4 στις 5 πτησεις σου τις περνανε με αιτηση, οχι αυτοματα...εχω κανει απο τις 25.10.10 για ενα σκελος και τιποτα ακομα...
 
Μια λύση είναι το web check in. Τα μίλια καταχωρούνται αυτόματα την επόμενη εργάσιμη.
 
TIRLIX":36rnctnc said:
καιρο εχω να αφησω στιγμα... εχει καταντησει αηδια αυτο, σχεδον 4 στις 5 πτησεις σου τις περνανε με αιτηση, οχι αυτοματα...εχω κανει απο τις 25.10.10 για ενα σκελος και τιποτα ακομα...
Aν το όνομα στο προφίλ σου δεν είναι το ίδιο με αυτό στο εισιτήριό σου, τα μίλια δεν θα σου περαστούν αυτόματα. Πρέπει να το αλλάξεις και να το γράψεις όπως στην ταυτότητα ή το διαβατήριό σου. Για τα μίλια που ζήτησες να σου περαστούν, πρέπει να τους ειδοποιήσεις με κάποιο e-mail γιατί αλλιώς μόνο η αίτησή σου δεν αρκεί... ;)
 
Μια απορία:
Στην ενημέρωση στοιχείων μέλους και μετά τα ονοματεπώνυμα, διευθύνσεις κλπ έχει μια μικρή ενότητα με τίτλο "οι προτιμήσεις μου". Εκεί έχει "επιθυμητό γεύμα" (πχ vegeterian κλπ) και "Επιθυμητή Θέση" όπου έχει τις επιλογές Οικονομική και Διακεκριμένη. Τι να εννοεί ο ποιητής άραγε; Τι θέση θα θέλαμε να ταξιδέψουμε; Τι θέση ταξιδεύουμε συνήθως (αν και αυτό δεν δικαιολογεί το "επιθυμητή");
 
Top