Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
νέα συνεργασία με το μέγαρο Θεσσαλονίκης. Ωραία κίνηση αλλα το "Δωρεάν παροχή προγράμματος." μπορεί να το έχει ο κάθενας με μία απλή αίτηση. δεν είναι και τόσο "αποκλειστικό" προνόμιο.

http://el.aegeanair.com/milesandbonus/nea-prosfores/nea/selida-neou/?nid=72&f=2013
 
Εμένα πάλι με έστειλε το "αναβάθμιση σε καλύτερη θέση με πληρωμή της διαφοράς"!

Ή κάτι δεν κατάλαβα, ή απλά δεν βγάζει νόημα...
 
ούτε αυτο δεν βγάζει νόημα. μας δουλευούν κανονικά μου φαίνεται :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Στην ιστοσελίδα του προγράμματος διαβάζω:
Την ΜΠΛΕ κάρτα μπορείτε να την αποκτήσετε όταν συμπληρώσετε 4.000 σε χρονικό διάστημα 12 μηνών από την ημερομηνία της πρώτης χρονικά καταχωρημένης για Μίλια πτήσης (έγκυρα Μίλια).

Εγώ συμπληρώνω τους 12 μήνες στις 30/03/2013 αλλά τα μίλια είναι 3750 και η επόμενη πτήση μου θα είναι στις 14/5/2013 προς Βαρσοβία.Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Θα πάρω την μπλε κάρτα ή όχι;
 
ανάλογα πόσα μίλια θα χάσεις (λήξουν) και πόσα θα πάρεις.
 
Στις 30/3/2012 και 2/4/2012 είχα πάρει 1000 μίλια από ένα ταξίδι στη Βουδαπέστη.Και από το ταξίδι προς και από Βαρσοβία τον Μάιο θα πάρω 1000 μίλια.Δηλαδή τα "Ουγγρικά" θα τα χάσω;
 
λογίκα ναί. θα λήξουν. το γράφει κάπου στον λογαριασμό σου πότε λήγουν.
 
Ναι τώρα βρήκα πού γράφει τις λήξεις.Δεν το ήξερα ότι λήγουν στον 1 χρόνο.Δεν πειράζει...
 
Επ ευκαιρίας, της παραπάνω ερώτησης. Οκ, η μπλέ κάρτα δεν έχει πια προνόμια. Γενικά όμως, έστω οτι 1 χρόν δεν ταξιδεψεις καθόλου, ακυρώνεται η κάρτα; Η με τη χρυσή, έστω οτι την βγάλεις, έχει διάρκεια? δηλαδή αν 3 χρόνια δεν ταξιδέψει κανείς, τι ισχύει;
 
παιδιά καλησπέρα , είμαι και εγώ πλεον κάτοχος της μπλε Αegean Airlines , θα ήθελα να ρωτήσω απο πού προτείνεται να κλείνω το πρώτο εισητήριο μου μέσα απο το site e-ticket.aegeanair.com ,
η μπορώ και απο το http://travel.viva.gr πάντα με aegean , φοβάμαι μην γίνει τίποτα και δεν μου πιστωθουν σωστά τα bonus και χτυπάω το κεφάλι μου μετά , εσείς απο που κλείνεται τα εισητήρια σας ;

..και κάτι όσο αφορά της bonus κάρτες , μπορώ να χτυπήσω την κάρτα για εισφορές δημοσίου και να πάρω τα bonus φυσικά όπως Δεη /εφορία /ίκα / )γνωρίζεται τίποτα ;
Ευχαριστώ
 
Top