Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ξέρουμε πότε θα ανοίξει η ανεύρεση μιλίων;
 
Καλησπέρα
Πόσες μέρες θέλουν για να επιστραφούν μίλια απο ακύρωση εισητηρίου?Είχα ακυρώσει 2 από το ένα έγινε η επιστροφή απο το άλλο οχι.Μήπως να πάρω κανένα τηλ?
Με τα κουπόνια αναβάθμισης τι γίνετε?Κλείνεις εισητήριο κ μετά παίρνεις τηλ ή μπορείς κ μέσα απο τη διαχ της κράτησης να το κάνεις?Ευχαριστώ
 
Στο κάτω μέρος κάθε κουπονιού λέει οδηγίες για το πως θα χρησιμοποιηθεί. Για οτιδήποτε πέραν των οδηγιών, καλό θα είναι να απευθυνθείτε στο τηλεφωνικό τμήμα του M&B.
 
Καλησπέρα.
Ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα.
Με Α3, σε περίπτωση ακύρωησης πτήσης χωρίς, επιστροφή χρημάτων από το εισιτήριο. Δικαιούμαι να πάρω τα μίλια μου;
Από τις συνεργαζόμενες εταιρίες (βλ. Booking) έχει πάρει κανείς μίλια; Διότι 10 φορές έβαλα τις κρατήσεις και δε τα βλέπω.
 
Για να πάρεις μίλια από την booking πρέπει να χρησιμοποιείς για την κράτηση τη σελίδα μέσα από το site της Aegean. Εγώ από εκεί έχω πάρει πάρα πολλές φορές μίλια
 
nikosoik":27d6pwvl said:
Με Α3, σε περίπτωση ακύρωησης πτήσης χωρίς, επιστροφή χρημάτων από το εισιτήριο. Δικαιούμαι να πάρω τα μίλια μου;

Αν καταλαβαίνω καλά, εννοείς πως δε θα πετάξεις; Η απάντηση είναι όχι. Frequent flyer είναι το πρόγραμμα, όχι frequent booker.
 
....και στην χώρα του Ομπάμα μετεξελίσσεται σε frequent payer.
 
nikosoik":2nidrycc said:
Από τις συνεργαζόμενες εταιρίες (βλ. Booking) έχει πάρει κανείς μίλια; Διότι 10 φορές έβαλα τις κρατήσεις και δε τα βλέπω.
Όπως ειπε και ο mxnk μπαίνοντας στο booking από τη σελίδα της Α3, κάνοντας την κράτηση θα σε προτρέψει να βάλεις τον αριθμό της M&B κάρτας σου σε ειδικό πεδίο.
 
Όπου στην προηγούμενη σελίδα του M&B και προσεχώς και στη νέα υπήρχε και θα υπάρχει πεδλιο ανευρεσης μιλίων από συνεργάτες για όσα δεν πιστωθούν αυτόματα.
Και πάλι όμως με ένα τηλεφώνημα θα σε καθοδηγήσουν πως να κάνεις ανεύρεση μιλίων με email
 
Καλησπέρα.
Πήρα στην Α3 για το booking και μου είπαν ότι βλέπουν το request απλά να περιμένω. Έχει περάσει όμως αρκετός καιρός.
Όσο για πτήση που δε πραγματοίησα από τη στιγμή που δε ζήτησα επιστροφή φόρων κτλ και είναι πληρωμένη η πτήση δεν θα είχα την δυνατότητα να πάρω τα μίλια; Ή σου τα προσθέτουν από την πραγματοίηση της πτήσης και μετά; Γιατί πχ αν κάνω check in και απλά δε μπω στο αεροπλάνο, τι γίνεται; Από τη στιγμή που τα μίλια είναι μέρος της τιμής.
 
Top