Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Εξαιρετικά νέα! :eek:

Μόλις ήρθε μήνυμα για αυτόματη διατήρηση της Gold βαθμίδας για 12 μήνες ακόμα, ανεξαρτήτως πτητικής δραστηριότητας! :great:

Μπράβο στην Aegean! :)
 
Αυτό ισχυεί για όλα τα μέλη? Εγώ δεν έχω λάβει κάποιο email και η βαθμίδα μου πρέπει να ανανωθεί έως 21/5/21.
 
Το έχεις καλύψει το όριο για φέτος ή χρειάζεσαι κι άλλα μίλια ακόμα για να το διατηρήσεις;
 
Κι εγώ δεν έχω λάβει mail, αλλά έχω ήδη ανανεώσει τη κάρτα μου μέχρι 05/2022. Επομένως δεν περιμένω κάτι, αφού ούτε καν άρχισε η περίοδος ανανέωσης (όπως το καταλαβαίνω θα είναι 05/21 – 05/22).

Και πραγματικά ελπίζω ότι από το καλοκαίρι θα έχουμε λιγότερες ακυρώσεις πτήσεων και περισσότερες δυνατότητες για ταξίδια (τουλάζιστον εντός ΕΕ).
 
Ούτε γω, ούτε και η γυναίκα μου έχουμε λάβει κάτι σχετικό από την Aegean. Ποιός ξέρει σύμφωνα με ποιά κριτήρια γίνεται αυτή η "ανανέωση";
 
Έβγαλα πρόσφατα την Aegean bonus visa.
Την Κυριακή φαίνεται μια κίνηση και όλοι οι πόντοι που είχα, εμφανίζονται ως Aegean λοιπές δαπάνες, με κόκκινο χρώμα κ αρνητικό πρόσημο.
Αυτή είναι η αυτόματη μεταφορά;
Στο λογαριασμό μου στην aegean δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα ως μίλια.
 
Ναι. Είναι η αυτόματη μεταφορά των πόντων bonus σε μίλια της Aegean στο τέλος κάθε μήνα. Χρειάζονται ως και 4 εργάσιμες για να φανούν στην κάρτα μιλίων.
 
Αν χρησιμοποιήσω εκπτωτικό κωδικό για να κλείσω εισιτήρια, γνωρίζετε αν θα μπορούσα να κάνω αναβάθμιση σε business με χρήση των κουπονιών;
Επίσης μόνο τα flex και comfortflex μπορούν να αναβαθμιστούν;
Ευχαριστώ
 
Τα εισιτήρια μπορούν να αναβαθμιστούν ανεξαρτήτως εκπτωτικού κωδικού, φτάνει να είναι σε ναύλο που αναβαθμίζεται. Αυτά που εξαιρούνται είναι τα Light P,U,T
 
Η πιστωτική κάρτα AEGEAN Bonus Visa αναβαθμίζεται και αποκτά περισσότερες παροχές, ενώ παράλληλα δημιουργούνται δύο νέες κάρτες για τα μέλη του προγράμματος από την Alpha Bank Ελλάδας (όχι στην Κύπρο). Οι νέες κάρτες θα έχουν νέο εικαστικό μετά το rebranding της Aegean του 2020.

AEGEAN Bonus Visa
- 5000 status miles καλωσορίσματος
- Η συγκέντρωση πόντων παραμένει η ίδια, βάσει του προγράμματος Bonus.
- H μετατροπή πόντων σε μίλια θα γίνεται σε αναλογία 4:4 (ουσιαστικά 1 μίλι για κάθε πόντο)
- 2 κουπόνια Fast Track
- 2 κουπόνια παραδοτέας αποσκευής για πτήσεις Olympic Air Εσωτερικού
- Ταξιδιωτική ασφάλιση
- Ετήσια συνδρομή: €40

AEGEAN Bonus Visa Premium
- 8000 status miles καλωσορίσματος
- Η συγκέντρωση πόντων παραμένει η ίδια, βάσει του προγράμματος Bonus.
- H μετατροπή των πόντων σε μίλια θα γίνεται σε αναλογία 4:5
- 2 κουπόνια παραδοτέας αποσκευής για όλο το δίκτυο
- 2 κουπόνια upfront προεπιλογής θέσης
- 2 κουπόνια Fast Track
- 1 εκπτωτικό κουπόνι €25
- 1 δωρεάν κουπόνι για συνοδό
- Δυνατότητα μετατροπής Award Miles σε Status Miles, σε αναλογία 20:1
- Ταξιδιωτική ασφάλιση
- Ετήσια συνδρομή: €80

AEGEAN Bonus Visa Debit
- 3000 status miles καλωσορίσματος
- Η συγκέντρωση πόντων παραμένει η ίδια, βάσει του προγράμματος Bonus.
- Η μετατροπή πόντων σε μίλια θα γίνεται σε αναλογία 4:2
- Ταξιδιωτική ασφάλιση
- Ετήσια συνδρομή: €20
 
Top