Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Σας ευχαριστώ όλους. Βρήκα οτι στους together λογαριασμούς εμφανίζονται ξεχωριστά σε άλλο tab Να πως φαίνονται τα εξαργύρωσης (τα αναβάθμισης φαίνονται σε κάθε λογαριασμό ξεχωριστά)
ΗμερομηνίαΕταιρίαΠεριγραφήΜίλια εξαργύρωσηςΜίλια αναβάθμισης
127/12/2021Olympic AirLarnaca-Athens (LCA - ATH) - OA0909 - T 6000
227/12/2021Olympic AirLarnaca-Athens (LCA - ATH) - OA0909 - S 15400
323/12/2021Olympic AirAthens-Larnaca (ATH - LCA) - OA0904 - H 19800
423/12/2021Olympic AirAthens-Larnaca (ATH - LCA) - OA0904 - H 12000
517/12/2021AegeanBologna-Athens (BLQ - ATH) - A30683 - T 6000
613/12/2021AegeanAthens-Bologna (ATH - BLQ) - A30682 - U 6000
702/11/2021Miles+Bonus OffersDouble Award Miles 15400
802/11/2021Olympic AirLarnaca-Athens (LCA - ATH) - OA0909 - L 15400
 
Μια ευχάριστη έκπληξη η τοποθέτηση πεδίου εκπτωτικου κωδικού κατά την προσθήκη θέσης (μετά την ολοκλήρωση της κρατησης). Πιθανολογώ πως πλέον είναι εφικτό να χρησιμοποιηθούν και τα κουπόνια για upfront θέση από τις τραπεζικές κάρτες Aegean Bonus.
Όντως η τοποθέτηση εκπτωτικού κωδικού από την Aegean Bonus Visa μπορεί να τοποθετηθεί και μετά την κράτηση για προσθήκη up front θέσης και για προσθήκη αποσκευής και για fast track. Το δοκίμασα επιτυχώς για up front θέσεις σε ήδη υπάρχουσα κράτηση.
Παρ' όλο που βγάζει σε όλες τις υπάρχουσες πτήσεις μου το σχετικό πεδίο και στις 3 κατηγορίες δεν ξέρω αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα παραπάνω κουπόνια σε πτήση που ήδη έχεις χρησιμοποιήσει κάποιον άλλο εκπτωτικό κωδικό κατά την κράτηση.
 
Έχω την εξής ερώτηση. Είμαι Silver μέλος και για ένα ακόμη χρόνο σίγουρα. Δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα από τα κουπόνια αναβάθμισης - lounge αλλά λήγουν τον Μάιο. Μετά τη λήξη τους υπάρχει ανανέωση για το το επόμενο χρονικό διάστημα για όσο είμαι silver;
 
Ναι εκδίδονται καινούρια κουπόνια που έχουν ισχύ για άλλον έναν χρόνο!
 
Αν έχεις κάποια κράτηση σε μεταγενέστερη ημερομηνία, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τα υφιστάμενα πριν λήξουν
 
Ισχύει, εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα (οπότε το κουπόνι δεσμεύεται άμεσα).

Αν μπει σε αναμονή (κάτι που συνηθίζεται), τα κουπόνια θα λήξουν και τότε αν προχωρήσει η αναβάθμιση θα σου "φάει" κουπόνια της νέας χρόνιας.
 
Last edited by a moderator:
Thanks παιδιά, θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο για upgrade όσο προλαβαίνω.
 
Είμαι silver και έχω κάνει αίτηση εδώ και 2 μήνες για αναβάθμιση μέσα από τα 2 κουπόνια που έχω για πτήση το τριήμερο 25ης αλλά ακόμα μου λένε οτι είμαι σε αναμονή. Από την εμπειρία σας μέχρι πότε θα απαντήσουν γιατί μου είπαν οτι αυτό μπορεί να συμβεί και μέχρι την τελευταία στιγμή.
 
Είτε 48 ώρες πριν είτε στο Τσεκ ιν στο αεροδρόμιο. Μου έχει τύχει και στο boarding
 
Εδώ και μήνες επιχειρώ να προσθέσω την πιστωτική μου κάρτα στην ενότητα "τρόπος πληρωμής" του προφιλ μου στο M&B και ενώ βάζω όλα τα στοιχεία, μόλις πατάω υποβολή επανέρχεται στη σελίδα και μου ξαναζητάει τα στοιχεία. Η απάντηση πριν πολύ καιρό του τηλεφωνικού κέντρου είναι ότι πρόκειται για βλάβη και αναμένεται να φτιαχτεί. Μετά από μήνες τίποτα ακόμα και πρέπει σε κάθε κράτηση να συμπληρώνω όλα τα στοιχεία αντί να τα βγάζει έτοιμα σαν αποθηκευμένη κάρτα. Και είναι και Aegean Bonus Visa. Πόσο δύσκολο είναι πια να το φτιάξουν μετά από τόσους μήνες...
 
Top