Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Προφανώς μπορεί να ανοίξει καινούργιο με νέο αριθμό μέλους και άλλο email, χάνοντας τυχόν μίλια που είχε το παλιό.
Τι θα πει "Πάει να φτιάξει νέο αλλά δεν τον αφήνει άρα θα είναι ενεργός"; Αφού προσπαθεί με άλλο email, τι θα πει "δεν τον αφήνει";
Άσε τον άνθρωπο να εξυπηρετηθεί απευθείας από την εταιρία. Με το να παίρνεις εσύ, προφανώς δεν θα δοθεί λύση, αφού για λόγους ταυτοποίησης/ασφαλείας, πρέπει να συννενοηθεί ο ίδιος.
 
Κατά την προσπάθεια εγγραφής με νέο email έβγαλε σφάλμα κάτι που σημαίνει απ ότι μου είπαν στο τηλ κέντρο ότι πρέπει να ναι ακόμα ενεργός ο παλιός λογαριασμός.
Κατα την προσπαθεια "ξεκλειδωματος" του παλιου λογαριασμου μεσω τηλ κέντρου ζητηθηκε ο αριθμος μελους ο οποίος είναι πλέον άγνωστος..
Αυτά γνωριζω
Και γω αυτό πιστεύω τώρα που έχει κολλήσει το σύστημα δεν καταλαβαίνω
 
Αμα το μέλος ενδιαφερόταν τόσο που δεν κράτησε πουθενά ούτε τον αριθμό μέλους, σε συνδυασμό με το ότι χρησιμοποίησε mail στο οποίο δεν έχει πρόσβαση, μη σκάς κι εσυ περισσότερο... Ας βρει την άκρη με την εταιρία αν τον ενδιαφέρει τόσο.
 
Δυστυχώς δεν έγινα κατανοητός. Όποιος θέλει μπορεί να ξαναδιαβάσει το 1.820 μήνυμά μου.
Σημείωση, το ζήτημα είναι διαδικαστικό, το πόσο ενδιαφέρεται το μέλος δεν αφορά κανέναν.
 
Update: Αφού η υπάλληλος πρόσθεσε νέο email στη συνέχεια έστειλε με email ένα Link για να συνδεθεί ο παλιός M&B λογαριασμός με τον καινούριο (με το νέο email). Όμως και πάλι ζητάει τον αριθμό μέλους, ενώ είχε αναφερθεί πώς δεν υπάρχει ούτε προσβαση στο παλιό email ούτε η κάρτα. Μια τρύπα στο νερό.

Επίσης κάθε προσπάθεια με άλλο τηλέφωνο και άλλο email αποτυγχάνουν. Το σύστημα βρίσκει ίδιο ονοματεπώνυμο και ημερομηνία γέννησης και δεν αφήνει να προχωρήσει.

Συμπέρασμα, αποκλείεται να έχει γεννηθεί άλλο άτομο με το ίδιο όνομα την ίδια ημέρα κατα την A3 πάντα.:wall:
 
Τόση διαδικασία και η υπάλληλος δεν μπορεί να δει τον αριθμό μέλους; Πρόσβαση στο παλιό email υπάρχει;
 
Μα πραγματικά. Όχι δεν είναι τίποτα προσβάσιμο πλέον. Απλά θέλουμε έναν νέο λογαριασμό.
Δεν θα μπορούσε με μια ταυτοποίηση να δώσει πρόσβαση ξανά ή να δώσει τον αριθμό μέλους όπως είπες;

Μία περίπτωση γνωρίζω κάποιου φίλου που μπόρεσε να δημιουργήσει νέο λογαριασμό όμως με άλλο όνομα, γιατι είχε βάλει αυτό που ουσιαστικά τον φωνάζουν και όχι όπως είναι στο id τύπου Κώστας και όχι Κωνσταντίνος (ασχολίαστο :D)
 
Ψάχνω εδώ και αρκετό καιρό για εξαργυρωση μιλίων από Βρυξέλλες ή Παρίσι ή Άμστερνταμ προς Θεσσαλονίκη 1 ή 2 Ιανουαρίου.
Μέχρι προχθές μου έβγαζε διαθεσιμότητα η Turkish από όλες τις πόλεις με διαφορετικούς συνδυασμούς επειδή έχουν 3 και 4 πτήσεις κάθε μέρα.
Από προχθές δεν εμφανίζει καμία απολύτως, ούτε μονο για Κωνσταντινούπολη.
Να έχουν εξαντληθεί μονομιάς όλα;
 
Λύθηκε το θέμα, τηλεφώνησα κ μου είπαν ότι για κάποιο διάστημα πτήσεις της Turkish κ της United θα κλείνονται μέσω του τηλεφωνικού κέντρου, χωρίς την χρέωση του 20ευρου.

---------------------------
Και σε ότι έχω ψάξει γενικότερα (άσχετες πόλεις κ ημερομηνίες), δεν μου εμφανίζει πουθενά διαθεσιμότητα με Turkish.
 

Attachments

  • IMG_20220929_232739.jpg
    IMG_20220929_232739.jpg
    287,8 KB · Προβολές: 18
Last edited:
Top