Olympic Air codeshare agreements

Εχω μεινει καταπληκτος απο την ἑπελαση¨της εταιριας.....!
Τι code share,τι συμμαχιες, τι νεα δρομολογια!
Μπραβο! Τρομερα κεφαλια στην εταιρια. Αναπτυξη τρομερη! Η Ελλαδα ψηλα!
Οπως παει, ουτε προπελλες δεν θα εχει σε λιγο...
Απο εταιρια των πεντε ηπηρων, ουτε των πεντε προορισμων δεν ειναι πλεον!
Τουλαχιστον, ας μην ανακοινωνουν το ονομα ὁλυμπιακη῾ στα μεγαφωνα, γιατι απλα δεν ειναι ολυμπιακη.
Ειναι ολυμπικ αιρ.
Ας σταματισει ο σφετερισμος ενος ονοματος, που καλως῏κακως αφησε ενα ονομα στην ιστορια της πολιτικης αεροποριας στην Ελλαδα.
 
Γιατί δεν βάζεις τα κεφάλαια σου εσύ να την ξανακάνεις Ολυμπιακή?
 
docORL":1y0ds00w said:
γιατι απλα δεν ειναι ολυμπιακη.
Ειναι ολυμπικ αιρ.

Είναι μία εταιρεία που αγόρασε το όνομα "Ολυμπιακή". Αυτό αγόρασε, αυτό της έμεινε, αυτό πουλάει. Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχει σχέση με την παλιά Ολυμπιακή του δημοσίου ή την ακόμα παλιότερη του Ωνάσση. Δεν μπορώ να καταλάβω πού κολλάτε μερικοί;
 
Κολλάνε στο γεγονός ότι θέλουν μια αεροπορική 5 ηπείρων άσχετα αν η κίνηση για αυτές τις αγορές από/προς Ελλάδα είναι μηδενική! :great:
 
@Kiwi Jumbo, συμφωνώ απόλυτα. Και μόνο το γεγονός ότι υπάρχει κάποιος πρόθυμος να κρατά την εταιρεία σε ένα τέτοιο οικονομικό κλίμα εν λειτουργία, φτάνει για μένα. Οι καλύτερες ημέρες είναι μακρυνές αλλά θα έρθουν, άρα μέχρι τότε, αρκεί να μείνει ανοιχτή, έστω και με έναν προορισμό.
 
docORL":ysyo7kiz said:
Εχω μεινει καταπληκτος απο την ἑπελαση¨της εταιριας.....!
Τι code share,τι συμμαχιες, τι νεα δρομολογια!
Μπραβο! Τρομερα κεφαλια στην εταιρια. Αναπτυξη τρομερη! Η Ελλαδα ψηλα!
Οπως παει, ουτε προπελλες δεν θα εχει σε λιγο...
Απο εταιρια των πεντε ηπηρων, ουτε των πεντε προορισμων δεν ειναι πλεον!
Τουλαχιστον, ας μην ανακοινωνουν το ονομα ὁλυμπιακη῾ στα μεγαφωνα, γιατι απλα δεν ειναι ολυμπιακη.
Ειναι ολυμπικ αιρ.
Ας σταματισει ο σφετερισμος ενος ονοματος, που καλως῏κακως αφησε ενα ονομα στην ιστορια της πολιτικης αεροποριας στην Ελλαδα.
Αγαπητε φιλε χωρις παρεξηγηση,απο ποτε εχεις να ερθεις
στο Ελεθ.Βενιζελος?Λοιπον επειδη εγω βρισκομαι εκει απο το 2001 εχω να πω οτι ο ΔΑΑ ερημωνει μερα με την ημερα λογω της τεραστιας μειωσης επιβατικου κοινου.Λοιπον τι να κανει η ΟΑ και η καθε εταιρια να σηκωνει σε καθημερινη βαση αεροπλανα αδεια για καθε προορισμο??Καλο ειναι να σκεφτομαστε πριν μιλησουμε.
 
Τι θες να πεις? :?
 
docORL":1p4s9d5x said:
Εχω μεινει καταπληκτος απο την ἑπελαση¨της εταιριας.....!
Τι code share,τι συμμαχιες, τι νεα δρομολογια!
Μπραβο! Τρομερα κεφαλια στην εταιρια. Αναπτυξη τρομερη! Η Ελλαδα ψηλα!
Οπως παει, ουτε προπελλες δεν θα εχει σε λιγο...
Απο εταιρια των πεντε ηπηρων, ουτε των πεντε προορισμων δεν ειναι πλεον!
Τουλαχιστον, ας μην ανακοινωνουν το ονομα ὁλυμπιακη῾ στα μεγαφωνα, γιατι απλα δεν ειναι ολυμπιακη.
Ειναι ολυμπικ αιρ.
Ας σταματισει ο σφετερισμος ενος ονοματος, που καλως῏κακως αφησε ενα ονομα στην ιστορια της πολιτικης αεροποριας στην Ελλαδα.
Εγώ σκέφτομαι έτσι και αυτά τα 3 χρόνια η ΟΑ είχε παραμείνει κρατική/δημοσιά εταιρία των 5 ηπείρων κ θαλασσών με τέτοια κρίση πόσες ζημίες θα είχε και ΚΥΡΙΩΣ πόσο βαθειά θα είχε βάλει το χέρι της στις τσέπες μας για να τις καλύψει....
Και γιαυτό κάθε μέρα ευγνωμονώ και συχωρώ τα πεθαμένα του Αγίου Ανδρέα του ΜΙΓοκράτη που μας απήλλαξε από αυτόν τον βράχνα και φορτώθηκε αυτός και οι μέτοχοι του τον κατιμά εν μέσω τέτοιας κρίσης...
 
Kiwi Jumbo συμφωνω απολυτα με τις τοποθετησεις σου περι αυτου του θεματος.Εγω θελω να πω οτι η αεροπορια στην χωρα φθηνει μερα με την μερα,εταιριες κολοσσοι σταματανε πτησεις απο και προς Ελλαδα,μεγαλο ποσοστο συμπατριωτων μας δεν εχει χρηματα πλεον να παρει ουτε κτελ ποσο ακομα να κανει αεροπορικο ταξιδι και εμεις συζηταμε ακομα τυχον κακοδιαχειρηση και σφετερισμου του ονοματος Ολυμπιακη απο την MIG?
 
Δεν είδα τι ευχές γράψει μετά για την ερήμωση του ΔΑΑ, μάλλον τα πρόσθεσε μετά. Τώρα με κάλυψες!!
 
Top