Olympic Air-Inflight services

Είναι μισό τρίπατο κρύο τοστ με τις στρώσεις ως εξής:
ψωμί-τυρί-ψωμί-ζαμπόν(γαλοπούλα δε θυμάμαι..)-ψωμί
το ψωμί ολικής αλέσεως και ενδιάμεσα στρώση μαγιονέζας..
Ικανοποιητικότατο σε συνδυασμό με ένα ποτήρι χυμό life καλημέρα(Vivartia φυσικά) :p
επίσης έχουν δύο τύπους ποτήρια μιας χρήσης,πλαστικά διάφανα και χαρτονένια..Τα πρώτα έχουν ελάχιστη χωρητικότητα αλλά ευτυχώς για εμάς έσπαγαν εύκολα και μας βάζαν στα χαρτονένια :D
Το ξέρω ότι είναι ψύλλου πήδημα αλλά για μένα που είμαι λιχούδης και ναι...θα το πω..κοιλιόδουλος αυτές οι έξτρα παροχές μου κάνουν κλικ..
Βέβαια και 2 ευρώ φθηνότερα να έχει το εισητήριο η Αιγαίου εννοείται πως θα την προτιμήσω αλλά αν μη τι άλλο στο υποσεινείδητό μου εντυπώνεται διαφορετικά το σάντουιτς :p
και μία σχετική ερώτηση:
Το γεγονός ότι η Ολύμπικ έχει άμεση πρόσβαση στο κέτερινγκ λόγω ΜΙG και δεν την αναθέτει σε τρίτους της επιτρέπει όντως να παρέχει σνακ σε πτήσεις μίας ώρας χωρίς οικονομική επιβάρυνση;
 
dab4coins":1omjbhfz said:
Το γεγονός ότι η Ολύμπικ έχει άμεση πρόσβαση στο κέτερινγκ λόγω ΜΙG και δεν την αναθέτει σε τρίτους της επιτρέπει όντως να παρέχει σνακ σε πτήσεις μίας ώρας χωρίς οικονομική επιβάρυνση;

Οικονομική επιβάρυνση σίγουρα υπάρχει, αλλά λόγω της κοινής ιδιοκτησίας είτε η Ολυμπιακή πληρώνει λιγότερα (ίσως;), είτε δεν τίθεται θέμα πληρωμής της Olympic Catering από την Olympic Air. Ας μας διαφωτίσει κάποιος εργαζόμενος σε Ολυμπιακή/MIG.
 
Σίγουρα η Olympic Air πληρώνει όλους τους προμηθευτές της έστω και αν είναι εταιρείες του Ομίλου. Ο προμηθευτής (εταρεία της MIG) σίγουρα έχει κέρδος αλλά όχι υψηλό. Αυτή είναι άλλωστε η φιλοσοφία των synergies που εφαρμόζει η MIG.
 
Τι IFE έχει; Τι μουσική παίζει όταν επιβιβάζεσαι και αποβιβάζεσαι;
 
Έχει κανείς φωτογραφίες της καμπίνας από τα 319 και 320? Απο τα Q400 είχαμε δεί την καμπίνα της FlyBe.
 
To forum δεν ειναι μονο το forum!... :wall:


[album]17858[/album] [album]17857[/album] [album]17856[/album]

ΟΛΕΣ εδω και μερες ανεβασμενες!
 
Στην ανακοίνωση καλωσορίσματος στα ελληνικά τι λένε; "Σας καλωσορίζουμε στην πτήση της Ολυμπιακής..." ή ¨Σας καλωσορίζουμε στην πτήση της Olympic Air..." ;
 
Σας καλωσορίζουμε στην πτήση της Olympic Air.... Και όλες οι αναγγελίες γίνονται έτσι ..είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά λένε "Olympic Air"
 
"Σας καλοσωρίζουμε στην πτήση της Olympic Air, μέλος της Marfin Investment Group". Και είναι τόοοοοσο εκνευριστικό να το ακούς.

Επίσης, δεν έχουν όλα τα αεροπλάνα τα περιοδικά ψηλά

Το seat pitch πάντως αρκετά ικανοποιητικό, αν και δεν ξέρω τι γίνεται στις πίσω σειρές του αεροπλάνου

Για το seat pitch : http://www.flickr.com/photos/43204099@N08/3993219186/
Για το seat back : http://www.flickr.com/photos/43204099@N ... otostream/
 
Ναι αυτό το μέλος της MIG είναι λίγο σπαστικό !!! Σε λίγο θα λένεκαι τα ονόματα των μετόχων !!!
 
Top