Olympic Air-Inflight services

Σας παραθέτω το πρώτο ολοκληρωμένο trip report της νΟΑ που δημοσίευσε στο Α.net o OA260 (πιθανότατα υπάλληλος της πΟΑ στο Λονδίνο, οπως προκύπτει από πλαιότερες δημοσιεύσεις του). Το TR αναφέρεται στο σκέλος LHR-ATH και περιέχει πολύ καλές φωτογραφίες του εσωτερικού, των στολών και του catering της νΟΑ.
 
Να σου πω την αληθεια γιατρε, εγω στεναχωρηθηκα που υπαρχουν τα παλια γραφεια ακομα και ειναι κλειστα.. :( .
Τουλαχιστον επελεξαν την Alitalia που την συμπαθω, και απο την λιγη επαφη που ειχα με ανθρωπους της AZ εχω δει οτι ειναι πολυ καλοσυνατοι και ανοιχτοι!
 
flying Doc":hyu11z5t said:
Σας παραθέτω το πρώτο ολοκληρωμένο trip report της νΟΑ που δημοσίευσε στο Α.net o OA260 (πιθανότατα υπάλληλος της πΟΑ στο Λονδίνο, οπως προκύπτει από πλαιότερες δημοσιεύσεις του). Το TR αναφέρεται στο σκέλος LHR-ATH και περιέχει πολύ καλές φωτογραφίες του εσωτερικού, των στολών και του catering της νΟΑ.
Διαμαρτύρομαι, γιατί αυτός να πετάξει με δερμάτινα καθίσματα και εγώ όχι; :D
 
Και εγώ όταν ταξιδεύω από και προς Λονδίνο το αεροπλάνο έχει δερμάτινα καθίσματα αλλά σε μπλε χρώμα αυτά στο trip report είναι καφέ….
 
flying Doc":2um7bw14 said:
Σας παραθέτω το πρώτο ολοκληρωμένο trip report της νΟΑ που δημοσίευσε στο Α.net o OA260 (πιθανότατα υπάλληλος της πΟΑ στο Λονδίνο, οπως προκύπτει από πλαιότερες δημοσιεύσεις του). Το TR αναφέρεται στο σκέλος LHR-ATH και περιέχει πολύ καλές φωτογραφίες του εσωτερικού, των στολών και του catering της νΟΑ.

Για οποιον ενδιαφερεται "ανεβηκε" και το δευτερο σκελος του TR στο A.net, εδω.
 
Αγαπητά μέλη, πιστεύω ότι έχει απόλυτο δίκιο ο σχολιαστής που παρέθεσε την αξιολόγησή του όσον αφορά στην αναφορά της μητέρας εταιρείας στις ανακοινώσεις τπυ πληρώματος. Προσωπικά πιστεύω ότι ίσως μία τέτοια κίνηση προσδίδει δυνατότητες να μάθουν κάποιοι σε ποιόν ανήκει πια η Ολυμπιακή, αλλά στην ουσία είναι σχεδόν σαν "αποικιοκρατική" αντίληψη με "λουδοβίκιες" προεκτάσεις. Το λιτό και απλό θα είναι πάντα το μέτρο.

δικός σας
 
Έσβησα όλα τα off-topic μηνύματα!
 
Καλησπερα . Δεν εχω ταξιδεψει ακομα με την olympic air , προκειται ομως να κανω ενα ταξιδακι τον επομενο μηνα απο Ρωμη για Κω μεσω Αθηνα. Ξερετε αν κατα την διαρκεια της πτησεως , πωλουνται διαφορα πραγματα οπως κολονιες, ρολογια, μινιατουρες αεροπλανων, κ.λ.π..;;
 
Φίλε μου, την Τρίτη ταξίδεψα για Ρώμη και δεν υπήρχε καροτσάκι travel value...την Κυριακή που επιστρέφω Αθήνα θα σου πω αν υπήρξε κάποια αλλαγή...Πάντως οι αεροσυνοδοί αν και δεν φαίνονταν έμπειρες, ήταν πολύ ευγενικές...και περιποιούνται πολύ τον επιβάτη...και το κρύο σνακ ωραίο...μη γελάσετε, αλλά τα μαχαιροπήρουνα που φέρνουν είναι πλαστικά μεν, όχι ψεύτικα δε...μου έκανε εντύπωση, με την καλή έννοια...γιατί δε φοβάσαι μήπως σπάσει... :D
Το αεροπλάνο "μύριζε" καινούριο...όλα άψογα...το πρώτο μου ταξίδι εξωτερικού με τη νέα ΟΑ βαθμολογείται με 9/10
 
Να σαι καλα , σε ευχαριστω για τις πληροφοριες . Περιμενα ομως οτι θα σερβιραν κανονικο φαγητο ,ζεστο οπως κανουν απο Αθηνα-Μιλανο . Δεν πειραζει ομως, χαιρομαι που η Ολυμπιακη εχει κανει σημαντικα βηματα προς το καλυτερο και εμεις οι Ελληνες του εξωτερικου ειμαστε υπερηφανοι για αυτο. Η ΕΛΛΑΔΑ ΨΗΛΑ
 
Top