Olympic leased aircraft 2007

oaicarus":1cc46wye said:
Το JTV το πήρε πίσω η Hola όπως λέμε παραπάνω

Δεν το πήρε πίσω η Hola. Απλώς μπήκε στο υπόστεγο για προγραμματισμένη συντήρηση και η Hola έστειλε προσωρινά το EC-IOR.
 
Για συντήρηση εννούσα και εγώ. Χτες μάλιστα έμαθα πως έχει επιστρέψει (στο πρόγραμμα, μάλλον) και εθεάθη στο LGAV εκτός υπόστεγου.
 
Το EC-JTV είναι στο υπόστεγο της ΟΑ.
 
Το ξαναβαλαν μεσα? Μεχρι τις 1300 τοπικη τουλαχιστον, ηταν στο Β44!
 
seven4seven":17uwaz6f said:
Το ξαναβαλαν μεσα? Μεχρι τις 1300 τοπικη τουλαχιστον, ηταν στο Β44!

Καλά το είδα λοιπον εγώ χτες.. Πάντως σήμερα 14:30 που πέρασα δεν ήταν στο Β44.. Ηταν ένα άλλο εκεί, οπότε μάλλον θα είναι στο υπόστεγο.
 
Θα έβγαλε κανα προβληματάκι και θα το πήρανε μέσα ξανά. Είναι ένα έργο που παίζεται συχνά με πρωταγωνιστές τα αεροσκάφη της Hola. Αυτό θα μπορούσαμε να το μάθουμε αν ξέραμε ποια πτήση έφαγε τελή καθυστέρηση το μεσημέρι. Όποιος ξέρει κάτι ας μας πληροφορήσει.
 
al.porto":16q4qngz said:
Θα έβγαλε κανα προβληματάκι και θα το πήρανε μέσα ξανά. Είναι ένα έργο που παίζεται συχνά με πρωταγωνιστές τα αεροσκάφη της Hola. Αυτό θα μπορούσαμε να το μάθουμε αν ξέραμε ποια πτήση έφαγε τελή καθυστέρηση το μεσημέρι. Όποιος ξέρει κάτι ας μας πληροφορήσει.

Δεν πρέπει να ήταν προγραμματισμένο να πετάξει γιατί ούτε στις αναχωρήσεις των ΟΑ το έδινε πουθενά, ούτε στου αεροδρομίου...

-edit-
ΑΚΥΡΟ

7 OA 570 Mytilene 0530 JTV B20 DEPARTED
48 OA 906 Thessaloniki 1155 JTV B22 CANCELLED

και το ενδιαφέρον:
88 OA 914 Thessaloniki 1850 JQX CANCELLED
107 OA 916 Thessaloniki 2045 BEM B03 NOW BOARDING

προφανώς με 2 ακυρωμένες πτήσεις για skg δεν είχαν που να βάλουν τον κόσμο και έβαλαν το BEM να κάνει δρομολόγιο! Τυχεροί!!
 
Ήμουν σίγουρος ότι είχε γίνει λαλακία. Έχω φάει πολλές ώρες αναμονής και έχω δει πολλές ακυρώσεις πτήσεων γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο. Άσε και την ταλαιπωρία να φορτώνεις το αεροπλάνο και να το ξεφορτώνεις στα καπάκια!
 
Το φάγατε πια το JTV!

Αύριο Πέμπτη θα πετάξει κανονικά

ΟΑ333 LCA
OA329 LCA
OA732 KGS
OA510 HER
OA954 KVA
 
Σύμφωνα με πληροφορίες το EC-KBO την έκανε χτες για PMI για να επιστρέψει στην μαμάHola..
Προφανώς δεν υπήρχε λόγος να κάτσουν να το επισκευάσουν (εδώ τουλάχιστον). Θα έρθει άραγε κάποιο άλλο στην θέση του..;
 
Top