ομοφυλοφιλία και θρησκεία

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ermis177

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
02/07/2012
Μηνύματα
92
Likes
4
Κάνω μια έρευνα σχέτικα με gay άντρες που είναι χριστιανοί και ψάχνω άτομα να πάρουν μέρος στην έρευνα μου.
Αν τυχόν υπάρχει κάποιος ας μου στήλει μήνυμα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Χριστιανοί Ορθόδοξοι, Κόπτες, Καθολικοί, Προτεστάντες, Ευαγγελικοί ή Χριστιανοί γενικά ?
Μόνο gay? Transvestite παίζει? Crossdressing? Αλλαγή φύλλου ?
Πρέπει να έχουν σχέση με την αεροπορία (πιλότοι, μηχανικοί, φροντιστές, dispatchers, χειριστες μηχανημάτων, CEOs αεροπορικών εταιρειών) ?
Πλεον τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα....



:with:
 
Μα καλά, δεν σου πέρασε καθόλου από το μυαλό να ανοίξεις αυτό το θέμα σε forum για ομοφυλόφιλους ή για χριστιανούς;
 
Δεν κατάλαβα, τι σας πειράζει που ο συμφορουμίτης άνοιξε τέτοιο θέμα εδώ;
Πολύ σωστά, σκέφτηκε ότι ίσως να υπάρχουν gay στην παρέα του φόρουμ οι οποίοι να τυγχάνουν χριστιανοί.
Το ότι δεν έχει σχέση με τα αεροπλάνα δε νομίζω ότι έχει κάποια σημασία.
Άλλωστε στο "Off-Topic/Πολλά & διάφορα" δημοσίευσε.
Τόσα και τόσα θέματα υπάρχουν σε αυτή την ενότητα χωρίς να έχουν σχέση με αεροπλάνα. Αυτό μας πείραξε;
 
Έχω την εντύπωση ότι το γεγονός ότι η επικεφαλίδα αναφέρει off Topic δεν σημαίνει ότι μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε.
Τότε να βάλουμε και αγγελίες για πάρτυ με ...ζα και ρόζ αγγελίες, που μπορεί να ενδιαφέρουν πολλούς από τους συμφορουμίτες. Επίσης νομίζω ότι πρέπει ν' ανοίξουμε ένα τόπικ για χρυσαυγίτες, ένα για αναρχικούς, ένα για το μνημόνιο κλπ.
Δεν νομίζω ότι κάποιος που μπαίνει σ' ενα φόρουμ που λεγεται airliners να ενδιαφέρεται για όλα τα ανωτέρω. Υπάρχουν αντίστοιχα fora, για να βρει ο καθένας αυτό που ζητά.
Παρακαλώ τους moderators να λάβουν θέση προς πλήρη διασάφηση του τί επιτρέπεται και τι όχι.
 
Ρε παιδιά, ο άνθρωπος μια έρευνα κάνει. Δεν κάνει κονσομασιόν. Πώς κάνετε έτσι; Αύξηση του στατιστικού δείγματος είναι. Στο off topic έχει ένα σωρό άσχετα. Στην πρώτη μόνο σελίδα μπορεί κανείς να βρει από το ναυάγιο του Concordia, μέχρι την οικολογική έρευνα, τη digea και άλλα ομοίως άσχετα θέματα.

Πάντως στον συμφορουμίτη που κάνει την έρευνα θα πρότεινα να χρησιμοποιήσει κάποιο από αυτές τις σελίδες (δε θυμάμαι τη διεύθυνση) όου συμπληρώνονται ερωτηματολόγια ανώνυμα. Να δώσει το Link και όποιος θέλει να συμπληρώσει.
 
spy1":3rvyy5zb said:
Τότε να βάλουμε και αγγελίες για πάρτυ με ...ζα και ρόζ αγγελίες,
Υπάρχουν κι αυτές εμμέσως πλην σαφώς, παρακάτω chech girls.... "στις διαφιμήσεις μου"
 
Με έκπληξη παρατηρώ τα αρνητικά σχόλια για το παρόν topic. Όπως αναφέρει ο author ζητάει άτομα με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά για ερευνα (πιθανόν κοινωνιολογίας η ψυχολογίας) και προφανώς δημοσίευσε παρόμοια topics και σε αλλα forums. Ίσως το internet να μην είναι ο πλέον επιστημονικός τρόπος να μαζεύεις το sample σου αλλα όταν μιλάμε για συγκεκριμένους πληθυσμούς (οι οποιοι πιθανόν να είναι αρκετά μικροί) τότε ακόμα και αυτός ο τρόπος είναι θεμιτός. Από τη στιγμή που το topic δημοσιεύτηκε στα off-topics δε βλέπω κάτι το μεμπτό.

Πιθανόν να θέλει Έλληνες στο sample του και γίαυτό να απευθύνεται σε ελληνικό forum (αν και αεροπορικό) και όχι σε κάποιο διεθνές LGBT forum (γιατί ελληνικά πιθανόν να μην υπάρχουν).

Πραγματικά δεν έχω συναντήσει άλλο forum με μέλη που είναι τόσο "έτοιμα" να επιθέτουν φραστικά και ειρωνικά σε κάποιον. Αυτή είναι μια παρατήρηση που έχω κάνει εδώ και καιρό. Καταλαβαίνω πως κατά καιρούς έχουν κυκλοφορήσει πολλοί περίεργοι εδώ μέσα "who were asking for it" αλλα αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να επιτιθόμαστε ειρωνικά σε οτιδήποτε το ασυνήθιστο.
 
Χριστιανούς θα βρεις πολλούς, (στα χαρτιά) πιστούς πραγματικούς όμως...λίγους
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top