Πaμε για το Iran ?

Πιστεύω ότι όσα άτομα κι αν μαζευτούμε, 8α πρέπει να το κάνουμε. Δεν είμαστε μόνον τρεις. Είναι κι άλλοι που ροδοκοκκινίζουν ήδη.. :D ;)
Μέσα σε ένα 6ήμερο νομίζω ότι χωράει μία επίσκεψη στο Kish. Δεν ξέρουμε πότε θα το ξαναδούμε και επαναλαμβάνω ότι είναι εμπειρία.
Όταν τα βάλουμε κάτω, θα πρέπει να είμαστε συνετοί και να εκμεταλευτούμε σωστά τον χρόνο. ;)

@jerry
Προς το παρόν ανησύχησα... :rolleyes:
Άλλοι να δεις που το παίζουν μούγκα στη στρούγγα, πόσο καίονται... :twisted: :p
 
Εγώ δεν το κρύβω πως "ψήνομαι" αλλά δεν "καίγομαι" γιατί το Σεπτέμβριο έχω ένα δεκαήμερο εκτός πατρίδος. Είμαι ανοικτός σε διαπραγματεύσεις για τον Οκτώβρη...
 
Κατ'αρχην εμεινε τιποτα ορθιο μετα τους τελευταιους συνεχομενους σεισμους? Εγω ημουν ετοιμος για να δηλωσω αλλα μαλλον θα ειμαι Ιταλια εκεινη την εποχη! :cry:
Ξερω ομως οτι ο Savas ψηνεται και τσουρουφλιζεται! :D
 
Μόλις ενημερώθηκα ότι από 21/9 μέχρι 23/10 γίνεται ανάκληση όλων των αδειών λόγω εκλογών :evil: :evil: :evil:
Βρείτε άλλες ημερομηνίες...θα βρείτε..., ε...δεν θα βρείτε....??Ε?... :oops: :rolleyes:
 
captainjumbo":3i5mpu1w said:
Μόλις ενημερώθηκα ότι από 21/9 μέχρι 23/10 γίνεται ανάκληση όλων των αδειών λόγω εκλογών :evil: :evil: :evil:
Βρείτε άλλες ημερομηνίες...θα βρείτε..., ε...δεν θα βρείτε....??Ε?... :oops: :rolleyes:

all odds are against us! Δείτε τί βρήκα και εγώ στο virtualtourist.com για το πότε δεν πρέπει να πάμε
Regardless of weather conditions, I advise you to don't travel to Iran at: 1) Between September 15 to October 5. All schools and universities in Iran are closed for 3 months during the summer and they go open and running on September 22. In that period of time everybody is confused! all streets and shopping centers are crowded, all families are busy and etc. (FYI, we have about 18,000,000 students in Iran!) Can't you choose a better time for coming to Iran!? 2) Between March 15 to April 5. Yes, that's Iranian new year celebration that called "Norouz" (21th March), but it's a family-based celebration and no public programs. Almost all organisations and companies are closed, everybody is home or in travel, so all hotels/hostels are full, no ticket for bus, train and even airplane. There is a lot of readings you can find about Iranian Norouz of course, but it's not a good time for coming to Iran!

Αν πάμε καλοκαίρι, μας βλέπω με θερμοπληξία. Αν πάμε χειμώνα μας βλέπω με κρυοπαγήματα (στην Τεχεράνη το στρώνει). Αν πάμε στην περίοδο της εαρινής ισημερίας έχουμε το Novruz. Το φθινόπωρο έχουμε πιο πολλές πιθανότητες. Α ναι! επίσης υπάρχει μία σιητική γιορτή, ονόματι AŞURA, που βγαίνουν στους δρόμους και αυτομαστιγώνονται επειδή θρηνούν το θάνατο του δωδέκατου ιμάμη. Αν δεν θέλετε να γυρίσουμε και μαστιγωμένοι, ας το αποφύγουμε και αυτό. Ο Αλλάχ να μας φωτίσει να αποφασίσουμε!
 
aakunz":63t1rezj said:
Ο Αλλάχ να μας φωτίσει να αποφασίσουμε!

Τα γεγονότα ίσως μας προλάβουν...

Εδώ που φτάσαμε λοιπόν, λέω να πάρουμε τη Κοντολίζα να μας πάει. Με το 757 της ή με το AF1... Κάτι θα βρει αυτή! Θα της πούμε ότι θα κάνουμε επαφές με τους ντόπιους για να βρούμε τα πυρηνικά.
 
...Πάρτο Λίζα και κάντο κορνίζα... :twisted:
 
jerry":14y9bn35 said:
Θα της πούμε ότι θα κάνουμε επαφές με τους ντόπιους για να βρούμε τα πυρηνικά.


Ενδεχομένως αν της πούμε ότι σκοπεύουμε να φωτογραφήσουμε τα αεροδρόμια και τα αεροπλάνα τους, ίσως μας το κάνουν και δώρο το ταξίδι...
 
Και δεν πάτε στο Ιράκ καλύτερα να βοηθήσετε και τους αντάρτες;;;Δεν πάτε καλά μου φαίνεται...
 
@mimithem
άσε που οι τιμές θα πάρουν και την κάτω βόλτα... :shock:
 
Top