Σε εκκαθάριση η Ο.Α.

OA701":1ee8vknj said:
Nέα προσπάθεια να πουληθούν τα δεμένα(sic) 734 και ΑΤ4/7 γίνεται απ' τον εκκαθαριστή την προσεχή Τετάρτη 26/5...

Τζίφος πάλι η υπόθεση... Οι εκκαθαριστές, πλέον, περνάνε σε απ' ευθείας διαπραγματεύσεις με τους ενδιαφερόμενους...

:arrow: http://www.hbnews.gr/permalink/34238.html
 
special tools-[snap-on] αυτα που κοστιζουν ... απομεινε κανενα ; γιατι δεν τα συμπεριλαμβανουν;
 
Τα ελαφρά της ΣΕΧΟΑ πότε βγαίνουν στο σφυρί να τα πάρουμε για την αερολέσχη Λαμίας?
 
Δύο Piper,ενα cherokee και ένα seminole, και δύο Cessna, για το πρώτο δεν ξέρω αν είναι πλόημο, το άλλο έιναι ένα 152...
 
Πάντως εγώ ακόμα δεν έχω πάρει εκείνο το refund των 65 Ευρώ στην πιστωτική που μου χρωστάνε από τον Σεπτέμβριο του '09 και ούτε έλαβα απάντηση στις συστημένες επιστολές και στις κρούσεις μέσω της τράπεζάς μου...
Ο εκκαθαριστής κάνει την πάπια;;;
 
Φίλε gmmour ο εκκαθαριστής και η κυβέρνηση κάνουν την αγριόπαπια σε πολλά θέματα.
Χωρίς να μπαίνουμε σε κουβέντες δίκαιου - άδικου κτλ, οι προς μετάταξη εργαζόμενοι της παλιάς ΟΑ ακόμα περιμένουν τη μετάταξή τους και χωρίς να έχουν πάρει σεντ αποζημίωσης.

Τα αεροπλάνα, οι εγκαταστάσεις μαραζώνουν.
Αν θυμάστε υπάρχουν και μερικά αξιόλογα simulators στο ελληνικό και στην Κρήτη... και αυτά χαμένα...

Δεν κατάλαβα κάτι στο άρθρο του 11aviation "...προβαίνει σε εκποίηση με τη διαδικασία της ελεύθερης διαπραγμάτευσης επτά (7) αεροσκαφών, τύπου Boeing 737-484 με εγκατεστημένους κινητήρες CFM56-3C1, τα οποία πωλούνται ως σύνολο στην τεχνική κατάσταση, στην οποία ευρίσκονται (“as is, where is”)."
Θέλουν να βρούνε έναν αγοραστή και για τα 7 ή θέλουν να πουν οτι πέρνεις μεμονομένα το καθένα ως assy :?:

Τα 737 κλάψτε τα έτσι απλά. Αμφιβάλω αν βρεθεί αγοραστής όταν υπάρχουν κατά πολύ νεότερα αεροσκάφη προς πώληση στο εξωτερικό. Δείτε τι γίνεται στις έρημους των ΗΠΑ. Έλα πάρε πάρε 737NG και A320.
Ένας αντίλογος στο παραπάνω είναι οτι εδώ πωλήθηκε και έγινε VIP το ρημάδι της HOLA... {προφανός ξε-ρημαδιάστηκε, έγινε full serviceable, μετατράπηκε & επωλήθει.}
Τα Α340-300 είναι άλλη πονεμένη ιστορία. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν στην αεροπορική αγορά νεότερα Α340-500 τα οποία δε βρίσκουν αγοραστή, τα -300 θα πουλήσουν...
 
Re: Olympic Air - Οικονομικά Στοιχεία

Λόγω του ότι δεν ήξερα που να το παραθέσω και επειδή το άρθρο είναι σχετικό με τα οικονομικά της πρώην.....Στο "σφυρί" βγάζει η Εθνική Τράπεζα ως ειδική εκκαθαρίστρια περιουσιακά στοιχεία της Ολυμπιακής Αεροπορίας-Υπηρεσίες Α.Ε. Μεταξύ αυτών πωλούνται και έπιπλα γραφείου που χρησιμοποιούσε ο Αλ. Ωνάση. .... https://www.capital.gr/epixeiriseis/339 ... -tou-onasi
 
Top