SKG/LGTS Thessaloniki TRAFFIC

Ξερει κανείς γιατι ακυρωθηκε η SK782 για CPH?
 
Αναδρομή 62 φωτογραφιών στην κίνηση του "Μακεδονία" από 1992 ως το 1998, συμπεριλαμβανομένης και της ιστορικής επίσκεψης του DC-6 της Swissair, του ατυχήματος του Antonov 26, του 767-200 της Air Aruba / Britannia και τη σπάνια επίσκεψη του Shorts Belfast!

 
Yπεροχα χρονια με ποικιλια...και βλεπαμε και WBs...τωρα μονο A320/737
 
Σε ευχαριστούμε, υπέροχες αναμνήσεις. Εβαλες και πολύ Britania!. Κάτι απο malev austrian εχουμε? Είχαν πάντα καλό μερίδιο αγοράς μαζί φυσικά και με την swissair.
Νοσταλγία η monarch...
A, και λίγο 757 της British? Το έχω τιμήσει το δρομολόγιο που ε΄κανε στοπ Τορίνο, early 90s....
 
Σημερα ηρθε το πρωτο επιβατικο WB, ενα Α333 της SU, μετα απο πολυ καιρο...
 
Σε ευχαριστούμε, υπέροχες αναμνήσεις. Εβαλες και πολύ Britania!. Κάτι απο malev austrian εχουμε? Είχαν πάντα καλό μερίδιο αγοράς μαζί φυσικά και με την swissair.
Νοσταλγία η monarch...
A, και λίγο 757 της British? Το έχω τιμήσει το δρομολόγιο που ε΄κανε στοπ Τορίνο, early 90s....
Απο τον Μάρτιο του'95 ξεκίνησε η ΒΑ καθημερινά Λονδίνο με στάση στο Τορίνο της Ιταλίας με Α320 που είχε παραγγείλει αλλά δεν παρέλαβε η British Caledonia μίας και αγοραστικέ από την BA. Τον Οκτώβριο του '97 άλλαξε το δρομολόγιο και η στάση γινόταν πλέον στην Στουτγάρδη, τον Μάρτιο του '99 βαλανε Β757 στο δρομολόγιο εως τον Νοέμβριο του '99 που καταργήθηκε. Εγω ταξιδευα δύο φορές το χρόνο. Ωραία ήταν τότε το ταξίδι, άνετα καθίσματα, φαγητό και ποτό δύο φορές που σήμερα ούτε στην business δεν έχει.
 
Last edited:
Και εγώ χθες 9/8/2021 περπατούσα στο κέντρο, σηκώνω το κεφάλι και βλέποω ένα μεγάλο αεροσκάφος wide body ! Ήταν πάλι Α333 της SU !
 
Απο τον Μάρτιο του'95 ξεκίνησε η ΒΑ καθημερινά Λονδίνο με στάση στο Τορίνο της Ιταλίας με Α320 που είχε παραγγείλει αλλά δεν παρέλαβε η British Caledonia μίας και αγοραστικέ από την BA. Τον Οκτώβριο του '97 άλλαξε το δρομολόγιο και η στάση γινόταν πλέον στην Στουτγάρδη, τον Μάρτιο του '99 βαλανε Β757 στο δρομολόγιο εως τον Νοέμβριο του '99 που καταργήθηκε. Εγω ταξιδευα δύο φορές το χρόνο. Ωραία ήταν τότε το ταξίδι, άνετα καθίσματα, φαγητό και ποτό δύο φορές που σήμερα ούτε στην business δεν έχει.
Καποιο λαθος κανεις. Εγω επαιρνα αυτη την πτήση όλο το 1994 με 757
 
Η ΒΑ δεν ερχόταν το 1994 στην Θεσσαλονίκη. Μάρτιο του 95 ξεκίνησαν με Α320, σίγουρα δεν κάνω λάθος.
 
Last edited by a moderator:
Top