SkyEurope

Η Sky από 28/10/07 και για όλο το χειμώνα κλείνει τις βάσεις της σε Budapest και Κrakow. Aντίθετα παραμένουν και ενισχύονται οι βάσεις της σε Bratislava,Prague,Vienna.
Αναμένονται νέα για την νέα θερινή περίοδο. Άσχημα νέα για την ποιό ραγδαία αναπτυσόμενη loco της κεντρικής Ευρώπης.
 
γεια σας..ειμαι νεο μέλος

πάλι καλά που είστε εσείς παιδιά κ ενημερώνομαι

αλήθεια η sky europe από οκτώβρη σταματάει κρακοβία?

και ήθελα να πάω τον δεκέμβρη!!!

μήπως μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποια εταιρία με φτηνές πτήσεις τύπου sky europe που πάνε κρακοβία??

ευχαριστώ προκαταβολικά..
 
για κρακοβια δεν υπαρχει αλλη εταιρια (νομιζω μονο απο Θεσσαλονικη με την Central Wings θυγατρικη της Lot) παντως μπορεις να πας στο Κατοβιτσε με την Wizz Air και εκει ειναι 1 ωρα μεχρι την κρακοβια. η ετεαιρια αυτη εχει βαλει πουλμαν που σε πανε μεχρι εκει
 
ευχαριστώ thanasi_u2

βασικά μόλις ανακάλυψα την centralwings η οποία αναφέρει οτι μετά τις 30 οκτώβρη έχει πτήσεις κ από αθήνα..

μετ'επιστροφής αθήνα-κρακοβία-αθήνα 75ευρώ χωρίς όμως να πληρώσεις ασφάλεια(12ευρώ παραπάνω)..

ξέρετε αν είναι αξιόπιστη?

γιατί πες οτι κλείνω εισιτήριο για δεκέμβρη..αν γίνει βλακεία κ δν αρχίσουν οι πτήσεις από αθήνα όταν λένε?

είναι λίγο επιστημονικής φαντασίας αυτό που λέω αλλα είμαι άσχετη sorry..οι κρατήσεις μέσω internet είναι αξιόπιστες?
 
δεν νομιζω να παιχτει τετοια βλακεια ωπς με την Air Polonia. ειναι αξιοπιστη εταιρια(επειδη ειναι ωπος ειπα πιο πανω, φυγατρικη της LOt, κρατικη εταιρια της Πολωνια)

Edited: Δεν υπάρχει λόγος για παράθεση όταν αναφερόμαστε στο προηγούμενο post.
 
φημες λενε οτι η sky Europe θα διακοψει οριστικα την πτηση αναμεσα σε Αθηνα Κρακοβια. Κτ μου λεει πως εβαλε το χερακι της η Lot παλι
 
Ο λογος που καταργει αυτο το δρομολογιο εχει να κανει με την καταργηση ολων των βασεων πλην της Βιεννης και της Πραγας. Δυστυχως λογω οικονομικων δυσκολιων δεν αντεχει να κρατησει ολες τις βασεις της αναμεσα στις οποιες ειναι και αυτη της Κρακοβιας.
 
Re: SkyEurope στην Αθήνα

Τελικά κρατάει 3 βάσεις (Vienna, Prague, Bratislava).
Το θερινό πρόγραμμα από Αθήνα:
ATH - BTS (1---5--) {13/6 - 6/10}
ATH - PRG (1-3-5--) {31/3 - 24/10}
ATH - VIE (1-3-5-7) {30/3 - 24/10}
 
Re: SkyEurope στην Αθήνα

Γεια σας , ειμαι νεα στο φορουμ
το καλοκαίρι προγραμματίζω ένα ταξίδι στην Βιέννη, αλλά επειδή παρατήρησα ότι οι τιμές της Skyeurope ανέβηκαν από την τελευταία φορά που τις είδα
(πριν περίπου 20 μέρες) σκέφτηκα να πετάξω Μπρατισλάβα που έρχεται οικονομικότερη και να μεταβώ με το τραίνο ή λεωφορείο στη Βιέννη. Ετσι στον γυρισμό
θα μπορέσω να δω και λίγο την Μπρατισλάβα.
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποια διαφορά στις διαδικασίες της Skyeurope, πχ εισητήριο, ώρα/τόπος προσέλευσης στο αεροδρομιο,
διευθέτηση αποσκευών κλπ που θα έπρεπε να γνωρίζω. Είναι η πρώτη φορά που θα ταξιδέψω με αυτή την εταιρεία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 
Ρίξε μια ματιά: εδώ.
Θα βρεις τις απαντήσεις για όλα όσα ρωτάς.
 
Top