Skygreece Airlines

Φίλε "flying Doc" αφού με αποκάλεσες κύριο δεν μπορώ παρά να "εμφανιστώ" και να "απολογηθώ" για να νοιώσεις καλύτερα.
Αν με εγκαλείς για όσα έγραψα απλά μετέφερα πληροφορίες,αν οι πληροφορίες ήταν αβάσιμες ή υπεραισιόδοξες χαρακτήρισε με όπως σε ικανοποιεί,από κει και πέρα δέξου ότι κάποιος άλλος άνθρωπος (εγώ)μπορεί να είναι πιο υπομονετικός,καθόλου ξερόλας και πάνω από όλα να μην είναι χαιρέκακος.
Εγώ τέλος εύχομαι σε όλες και όλους καλή χρονιά και ότι ποθεί η καρδιά του καθενός να γίνει.
 
Tην ευλογία σου πάτερ μου. Καλή χρονιά και σε σένα και καλή δύναμη για τα δύσκολα που θα έρθουν.

Αν και δεν απαντάς στα " ού σοῦ καταμαρτυροῦσι", δεν επιμένω γιατί θα χάσω τα λόγια μου. Η απορία μου όως παραμένει αναπάντητη και θα παραμείνει στον αιώνα τον άπαντα. Αφού ΔΕΝ ήσασταν ΠΟΤΕ έτοιμοι για κάτι τέτοιο, γιατί ξεσηκώσατε το σύμπαν με φανφάρες και τραγελαφικές συνεντεύξεις. Αεροπλάνο δεν είχατε, άδειες δεν είχατε γιατί υποσχόσασταν πτήσεις ....στην Λεστινίτσα της Αμερικής.

Κι ακόμα, αν ισχύουν όσα διάβασα παραπάνω, επιμένετε ότι για το κακό σας το χάλι φταίνε οι "σκοτεινές ξένες δυνάμεις, που πίνουν το αίμα του φτωχού Έλληνα" . Στις 23/11/2012 , προφήτευσα (κληρονομικό χάρισμα) ότι "θα κάνει μερικά charter δρομολόγια και μετά πάπαλα Χαρίλαος (από ελληνική ταινία είναι)" . Όταν η "ὁμογένεια του Καναδά και της Αμερικής" έγινε " ὀ απόδημος Ελληνισμός του Μογκαντίσου " έπαψα να ασχολούμαι γιατί η κατάσταση είχε ξεφύγει από τα όρια του γραφικού.

Όταν με το καλό πρωτοπετάξετε για Τορόντο, σας παρακαλώ, "μνήσθητι μου" ώστε να γραψω ένα trip report για Pullinger.
 
Μπράβο ρε Γιατρέ , γελάσαμε λίγο μετά από τα θλιβερό συμβάν των ημερών με το σκυλοπνίχτη των Ιταλών
Τι μου θύμισες τώρα με τον αείμνηστο «συνάδελφό σου» Ορέστη Μακρή ( Βασιλειάδου-Μαμή /Ζερβό κ.α) να πηγαίνει με ένα από τα παλιά λεωφορεία του ΚΤΕΛ Στουντεμπάκερ στα κατσάβραχα προς τη Λεστινίτσα.
( Καλή Χρονιά στη Γκραντ Πλας )
Ως προς τον ιπτάμενο Ταχιάρχη, φτάνουν πια όχι άλλες σελίδες!
Καλή Χρονιά σε όλους
 
Θα πρότεινα να κλείσει το θέμα, και όταν με το καλό υπάρξουν νέα (όπου νέα = πραγματικά γεγονότα, και όχι υποσχέσεις και αλληλούϊα) να ξανα-ασχοληθούμε. Μέχρι τότε θα έχει παραλάβει τα καινούργια της Α380 η Transaero.
 
Συμφωνώ. Αν και είμαι πρώτους από τους αμαρτωλούς που παρλαρούν σαν κλώσσες εδώ, μέχρι να δούμε πραγματικές εξελίξεις που ούτε τα μέσα ενημέρωσης δεν θα ξέρουν, ίσως πρέπει να κλείσει για λίγο το θέμα να ησυχάσουμε. Καλή χρονιά από την άγρια Δύση και ο Θεός να μας φωτίσει.
 
Σήμερα εξοφλήθηκε το προσωπικό με την προκαταβολή που πήρε η εταιρεία για ένα συμβόλαιο το οποίο θα εκτελεσθεί σχεδόν άμεσα.Πιστεύω να μάθω και περισσότερα και να τα γράψω.
 
Σημερινή ανακοίνωση... πριν λίγα λεπτά από την SkyGreece

For immediate release
Laval, January 20, 2015

SkyGreece Airlines S.A. is pleased to announce that the Canadian Transport Agency (CTA) has approved its application to operate scheduled international services between member states of the European Community and Canada.
“We are extremely happy with the decision of the CTA and it simply shows our determination to meet and surpass the requirements of the Agency and the Canadian consumers” said the founders of SkyGreece Airlines S.A.
More great news about SkyGreece Airlines S.A. and its new and exciting flight program will be unveiled in the next few days.
For complete details regarding the CTA’s decision you may refer to:
https://www.otc-cta.gc.ca/eng/ruling/13-a-2015
SkyGreece Airlines S.A. is a private company incorporated in Athens, Greece with offices in Montreal, Toronto and New York.
 
Μπράβο συγχαρητήρια, άντε και καλές πτήσεις.
Αυτό όμως είναι ένα μέρος της έγκρισης. Μήπως όμως πρώτα θα πρέπει να πάρουν άδεια από την Ελληνική ΥΠΑ για ETOPS?
 
Κάθε Δευτέρα ανακοινώθηκε το δρομολόγιο Ζάγκρεμπ-Τορόντο από 22 Ιουνίου μέχρι 15 Οκτωβρίου
 
Top