Στόλος της Aegean Airlines

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας

Akis

Administrator
Staff member
Εγγραφή
22/11/2002
Μηνύματα
5.138
Likes
392
Περιοχή
Dortmund
Website
www.airliners.gr
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
ANA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDLW
Από το γερμανικό περιοδικό Aero International (τεύχος Νοεμβρίου):

Η Aegean Airlines θα επεκτείνει το στόλο των Β737-400 της, από οχτώ σε συνολικά εννέα αεροσκάφη

Το περιοδικό δεν είναι και 100% έγκυρο (μιας και το άρθρο μιλάει για 8 Β734, αλλά εμείς γνωρίζουμε ότι η ΑΕΕ έχει συνολικά 5 Β734 και 3 Β733 (άρα σύνολο 8 )).
 
simera i aegean evale aggelia gia xeiristes aeroskafwn stin efimerida "TA NEA". oi theseis einai gia to 2004.

gia na kanei tetoia aggelia, mallon etoimazei kati pio sovaro apo apla ena parapanw aeroskafos..
i mipws oxi?
 
Ενδεχομένως σε πρώτη φάση να πάρει 1 επιπλέον Β737 και αργότερα αν δει ότι το πρόγραμμά της "τραβάει" να πάρει και άλλα... Γιατί επιτρέψτε μου να πιστεύω ότι με το πρόγραμμα δρομολογίων που έχει εκπονήσει για το χειμώνα, μπορεί να τα βρει σκούρα...
 
jerry":1mvmf86r said:
Γιατί επιτρέψτε μου να πιστεύω ότι με το πρόγραμμα δρομολογίων που έχει εκπονήσει για το χειμώνα, μπορεί να τα βρει σκούρα...

Ektos ki an apo 1h Dekemvrioy prokypsei kamia 'Aegean Olympic', sta xnaria ths Aegean Cronus. Kai mono poy to lew anatrixiazw... :shock:
 
Πάντως, στο χειμερινό πρόγραμμα που έχω στα χέρια μου δεν υπάρχει πρόγραμματισμός για Λάρνακα, που έλεγαν....
 
Νομίζω ότι είχαν πει πως τα ATH-LCA και SKG-LCA θα προγραμματιστούν από την άνοιξη και μετά.

Προτιμώ πάντως το OLYMPIC AEGEAN από το AEGEAN OLYMPIC
 
Sthn prohgouimenh apopeira eksagoras, h Aegean eixe anakoinosei oti se periptosh pou kataferne na apoktisei thn Olympiakh, tha karatouse to onoma Olympic gia tis sungoneumenes etairies.
 
τρελοί είναι να μην το κρατήσουν??? Αξίζει απείρως περισσότερα από το AEGEAN σαν όνομα!!
 
mia eteria Olympi Aegean i Aegean Olympic tha eitan katastrofi gia ton epibati giati tha ypirkse pali ena monopolio se polles ptiseis (propantos esoterikou)
 
mrk":35ddfgf2 said:
Πάντως, στο χειμερινό πρόγραμμα που έχω στα χέρια μου δεν υπάρχει πρόγραμματισμός για Λάρνακα, που έλεγαν....

Μα δεν το έλεγε κανένας για τη χειμερινή περίοδο. Εξάλλου δεν απελευθερώθηκε ακόμα η γραμμή. Από τη καλοκαιρινή περίοδο που αναμένεται η απελευθέρωση όμως θα γίνει σφαγή. Και με το σημερινό ανταγωνισμό για να μπορέσει να σταθεί κανείς εκεί θα πρέπει να έχει μινιμουμ 3 συχνότητες. Και σε αυτές τις περιπτώσεις κερδισμένος είναι ο επιβάτης λόγω μείωσης των ναύλων.
 
Top